כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
צער בעלי חיים

פעיל מחופש לתרנגול ענק, ביקש מהלקוחות להחרים את מוצרי החברה צילום: אנונימוס
פעיל מחופש לתרנגול ענק, ביקש מהלקוחות להחרים את מוצרי החברה צילום: אנונימוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הפגנה מול חנות המפעל של זוגלובק בנהריה

פעילי "אנונימוס" קראו להחרמת מוצרי החברה. בעקבות חשיפת המתרחש במשחטה, הפועלת בשלומי, עלתה גם שאלת הכשרות. עמי זוגלובק: "צוואת הורי היתה לדאוג שהמפעל יהיה כשר"

אדי גל 
פורסם: 10.11.13, 10:36

פעילי עמותת "אנונימוס", הנאבקים למען זכויות בעלי החיים בישראל, הפגינו ביום ראשון שעבר מול חנות המפעל של זוגלובק בנהריה.

 

 

 

"לא נעבור לסדר היום". ההפגנה בנהריה (צילום: אנונימוס)
"לא נעבור לסדר היום". ההפגנה בנהריה (צילום: אנונימוס)

 

לפני כשבועיים חשף כתב התוכנית "כלבוטק" ופעיל אנונימוס, רונן בר, צילומים בלעדיים ממשחטת זוגלובק בשלומי. בין השאר התברר, כי במקום שבו נשחטים
מדי יום כ-30 אלף תרנגולות וכ-8,000 תרנגולי הודו, מוחזקים בעלי הכנף בכלובים צפופים ומטונפים, שחלקם עקומים, שבורים וחלודים.

 

הכלובים מורמים באמצעות מלגזה ומועברים למכונה, המשליכה את התרנגולים מגובה רב לסרט נע המוביל אותם לשחיטה. חלק מהתרנגולים נשארים תלויים באוויר מהראש, מהרגל או מהכנף, אשר נלכדים בין הסורגים, עד שהעובדים מושכים אותם, לעתים תוך תלישת איבריהם, ומשליכים אותם מרחוק אל הסרט הנע.

 

במפעל מיהרו להגיב ולטעון כי למרות שהמקום עומד בכל הסטנדרטים החוקיים, יופקו לקחים מהאירוע. ביום חמישי שעבר נערך בירור בנושא גם בלשכת הרב הראשי לישראל, דוד לאו, בהשתתפות רב העיר נהריה, ישעיהו מייטלס, החתום על תעודות הכשרות של המפעל, ועמי זוגלובק, מבעלי החברה.

 

זוגלובק אמר במפגש: "צוואת הורי היתה לדאוג לכך שהמפעל יהיה כשר ושהשחיטה בו תהיה כשרה. מעולם לא היתה כל טענה נגדנו בנושא זה".

 

אנשי אנונימוס שהפגינו נגד המפעל השבוע, הציבו פעיל מחופש לתרנגול ענק, שנכנס לחנות וביקש מהלקוחות להחרים את מוצרי החברה. המפגינים קראו "המציאות יצאה לאור, את זוגלובק צריך לסגור", ונשאו שלטים עם הכיתוב: "זוגלובק – עושים לחיות את המוות".

 

מארגן ההפגנה ורכז הפעילות בעמותת אנונימוס, יואב באומל-טפר: "לא נעבור לסדר היום על הזוועות שנחשפו. זוגלובק צריכה לתת את הדין, ולא ייתכן שפקחי משרד החקלאות לא ראו ולא שמעו.

 

"המשחטה הזאת צריכה להיסגר, ומיד. אם משרד החקלאות לא יפעל בעניין, נעתור לבג"ץ. אנו קוראים לצרכנים שלא לתמוך בפגיעה בבעלי חיים חסרי ישע, ולהוציא את ההתעללות מהצלחת".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות