כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חוט מקשר

מקימים שביל טיול. אילוסטרציה צילום: shutterstock
מקימים שביל טיול. אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שביל טיול יחבר את יישובי העמק

השביל, שייקרא 'שביל יזרעאל', יהיה באורך של כ־180 ק"מ וישמש טיילים ורוכבי אופניים. היוזמים: "אנחנו רוצים שכל מי שהולך בשביל יכיר את עמק יזרעאל לעומקו"

ענת גון  
פורסם: 04.11.13, 07:54

שביל טיול באורך של כ־180 ק"מ, שייקרא שביל יזרעאל, קורם עור וגידים בימים אלה. השביל, שצפוי להיחנך בסוף שנת 2015, יחבר את יישובי העמק ואת תושביו למורשת העמק ולתיירות.

 

 

את היוזמה החדשה העלתה לאחרונה מחלקת הנוער במועצה האזורית עמק יזרעאל. השביל יחולק ל־70 מקטעים וצפוי לעבור במוקדים רבים בעמק. השביל, שיחשוף אתרי טבע, חקלאות ונוף, יחבר את יישובי העמק וישמש טיילים, רוכבי אופניים ורוכבי סוסים, כשהמטרה היא לקשר בין היישובים תוך חשיפת אתרי מורשת, היסטוריה ותיירות.

 

ישמש את רוכבי האופניים. אילוסטרציה  ( צילום: shutterstock )
ישמש את רוכבי האופניים. אילוסטרציה ( צילום: shutterstock )

 

השבוע התכנסה לראשונה במועצה האזורית ועדת היגוי שהורכבה מנציגי רשות הטבע והגנים הלאומיים, הוועדה לסימון שבילים, משרד החקלאות, החברה הממשלתית לתיירות, משרד החינוך - מינהל חינוך התיישבותי ומינהל חברה ונוער, הנהלת המועצה ומחלקת הנוער.

 

בטרם כונסה הוועדה גויס לשביל פרויקטור, מתכנן הערים מתניה מיה, שהחל יחד עם הגורמים במועצה בתכנון הראשוני של השביל.

 

במחלקת הנוער שיזמה את סלילת השביל התרגשו השבוע במיוחד. אודי שניצר, רכז הנוער האזורי במועצה ויוזם הרעיון, אמר השבוע: "אנחנו רוצים שכל מי שהולך בשביל יכיר את עמק יזרעאל לעומקו. השביל יזמן לכל אדם שירצה בכך חוויה של התחברות לערכים הפשוטים והבסיסיים: עבודה עצמית - בעבודות תחזוק של השביל; ציונות - היכרות עם הסיפורים והאנשים לאורכו של השביל; ואהבת האדם והמקום - היכרות עם חבל הארץ הגיאוגרפי עמק יזרעאל ותחום המועצה האזורית עמק יזרעאל".

 

במועצה הסבירו השבוע כי חלקים מהשביל מבוססים על שבילים קיימים וכי האתגר הוא לחבר את הקיים וליצור רצף בשטח. במועצה סיכמו את המפגש ואמרו: "על בסיס השביל היזרעאלי אפשר יהיה לשלב חניוני לילה, מצפורים וטיילות למען תושבי העמק והקהילות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות