כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
הבחירות המקומיות

חבר המועצה אחמד משהראוי
חבר המועצה אחמד משהראוי 
 
המודעה המלאה
המודעה המלאה 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מודעות "הליכוד" ביפו: אנחנו נשתיק את המואזין

מתיחות ביפו בעקבות החלטת סיעת הליכוד-ביתנו להפיץ כרוזים שעליהם נכתב: "להשתיק את המואזין ביפו, רק הליכוד יכול" ו"להחזיר את יפו לישראל". אנשי דת ופוליטיקאים מזהירים: "הליכוד משחק באש, יפו תבער". ראש הליכוד-ביתנו בת"א, ארנון גלעדי: "אסור שנשלים עם ההתפרעות מצד המואזינים"

מירב שלמה מלמד 
פורסם: 08.10.13, 15:50

כרוזי הליכוד מעוררים סערה ביפו: בלילה שבין שני לשלישי, הפיצו פעילי סיעת הליכוד-ביתנו בת"א, בראשות ארנון גלעדי, מאות כרוזים מעוררי מחלוקת שנתלו ברחובות יפו. על הכרוזים הוצג אחד המסגדים, ומספר סלוגנים שונים, ביניהם: "בשנים האחרונות תל אביב יפו מאבדת את יפו", "יפו הולכת ונפרדת בערכיה ובדמותה מישראל", "רק ליכוד חזק יחבר את יפו לישראל", "רק מחנה לאומי חזק לא יאפשר לגורמים קיצוניים ואנטי ציוניים להשתלט על יפו", ו"להשתיק את המואזין ביפו? רק הליכוד יכול".

 

 

הפצת הכרוזים גרמה לסערה בעיר. ההנהגה המקומית, פוליטיקאים ואנשי דת, ביקרו את המהלך והזהירו מאיבוד שליטה בשטח. יו"ר התנועה האסלאמית פלג דרומי ביפו, וואהל מחמיד, אמר: "הקיצוניים בקרב הקהילה היהודית עדיין חיים ונושמים. הם רוצים בכוח להפוך את יפו לעיר שחיים בה רק יהודים. תמיד עולות לנו קונספציות לסלק אותנו. מי שרוצה להוציא את השד העדתי מהבקבוק הייתי ממליץ לו שלא ינסה אותנו כקהילה ערבית שקטה, שחיה בדו קיום.

 

אחת הכרזות. "להשתיק את המואזין ביפו"
אחת הכרזות. "להשתיק את המואזין ביפו"

 

"זאת חוצפה ממדרגה ראשונה. אסור להם לשחק באש והם בהחלט משחקים באש. מי שיענה לקולות האלה הם הגזענים. אנחנו נהיה מוכנים לעמוד איתנים מול קהילה של אנשים קיצוניים".

 

יו"ר התנועה האסלאמית פלג צפוני ביפו, מוחמד אבו ניזם, אמר: "המואזינים במסגדים ביפו נמצאים וקיימים מלפני קום המדינה. כרוז קיצוני זה לא

יועיל לדו קיום, אין ספק שזה כרוז קיצוני, ופוגע בחופש הדת".

 

אחמד משהראוי, חבר מועצת העיר מטעם מרצ, הגיב אף הוא על הכרוזים: "הפרצוף האמיתי של האנשים מתגלה בשעות שכאלה כשאדם לא יכול להתאפק והוא מוציא את האמת שלו החוצה. התשובה הטובה היא לראות את ארנון גלעדי נעלם מהמפה המוניציפאלית. הוא לא למד מהבחירות הקודמות כשהוא כמעט נעלם. נקווה שהפעם זה יקרה. לחשוב שגלעדי כיהן כמ"מ ראש עירייה נאורה מעורר בי חלחלה וצמרמורת".

 

סמי אבו שחאדה, חבר מועצת העיר מסיעת יאפא, מזהיר: "גלעדי משחק באש שאם תתלקח היא תשרוף את יפו וכולם ייפגעו ממנה. אנו מזהירים שהתוצאה של מעשים כאלו יכולה להביא להתלקחות השטח. זה כרוז הסתה. אנו קוראים לכל התושבים בעיר להחרים את גלעדי ורשימתו".

 

ארנון גלעדי, ראש הליכוד-ביתנו בת"א, לא חצית גבולות?

"מערכת הבחירות לעירייה מהווה הזדמנות חשובה להעלות נושאים חשובים על סדר היום המוניציפאלי והצורך להחזיר את יפו למדינת ישראל הוא מהחשובים בסדר היום העירוני. לא ייתכן שבמרחק של קילומטרים ספורים ממרכז העיר תהיה אוטונומיה לאומית פלסטינית, שתתנכר לערכיה של מדינת ישראל".

 

מה זאת אומרת "להשתיק את המואזין ביפו, רק הליכוד יכול"? אתה באמת לא מבין שהמשפט הזה בעייתי?

"אסור שנשלים עם ההתפרעות מצד המואזינים או עם ההתגרות של מנהיגי ערבי יפו".

 

  • הסיפור המלא יתפרסם בסוף השבוע ב"ידיעות תל אביב יפו"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 32 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות