כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מתח בליכוד

יוסי דלויה. יחליף את עו"ד הרווה מימון? צילום: הרצל יוסף
יוסי דלויה. יחליף את עו"ד הרווה מימון? צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מהפך בראשות הליכוד בבאר שבע?

בכירים במפלגה מבקשים להציב את נשיא לשכת המסחר בבאר שבע, יוסי דלויה, בראש הרשימה שרצה למועצה במקומו של עו"ד הרווה מימון. מימון: "גם אם אצטרך לוותר על ראשות הרשימה, אעשה את זה בנפש חפצה לטובת הצלחת הליכוד"

יעקב לוי 
פורסם: 15.09.13, 11:13

אמנם חברי סניף הליכוד בבאר שבע כבר בחר ברשימה אשר תייצג את המפלגה בבחירות למועצת העיריה, אך בשבועות האחרונים מנסים גורמים בליכוד לרקום מהלך שיהפוך את הקערה על פיה. המטרה שלהם היא להזיז הצדה את ראש הרשימה שנבחר, עו"ד הרווה מימון, ולהציב במקומו את יוסי דלויה, נשיא לשכת המסחר והתעשייה בבאר שבע והנגב. גורמים בסניף אמרו כי "בכירים בתנועת הליכוד מעורבים במהלך".

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

לפני למעלה מחודש נבחר עו"ד הרווה מימון, המכהן כיו"ר המועצה הדתית בדימונה והינו תושב עומר, לעמוד בראש רשימת הליכוד שמתמודדת למועצת עיריית באר שבע. עם היבחרו הודיע מימון כי יעתיק את מגוריו לבאר שבע, על אף שלדבריו עסקיו ומשפחתו בעיר האבות, והוא עצמו גדל בבירת הנגב.

 

אלא שבאחרונה, כאמור, יש גורמים שמעוניינים להדיח את מימון מראש הרשימה, למרות שנבחר באופן דמוקרטי על ידי חברי הסניף. מסתמן כי המהלך להצבתו של יוסי דלויה הינו ניסיון מצד אנשי הליכוד "ליצור רשימה אטרקטיבית שתמשוך קולות", כדבריהם.

 

 

רוצים להציב רשימה אטרקטיבית - אילוסטרציה (צילום: AP)
רוצים להציב רשימה אטרקטיבית - אילוסטרציה (צילום: AP)

 

"אין ראוי מיוסי להוביל את הליכוד בבאר שבע", אמר עו"ד פינחס דלויה על המהלך להציב את אחיו בראש הרשימה. "זה יהיה כבוד לליכוד וכבוד לבאר שבע שאיש אשכולות, אשר הקים בעשר אצבעות עסק לתפארת, יוצב במקום הראשון ברשימת הליכוד".

 

עו"ד דלויה סבור כי לאור היחסים הטובים השוררים בין ראש העיריה, רוביק דנילוביץ', לבין אחיו, התושבים ייצאו נשכרים מהמהלך. "יוסי ידוע באהבתו לזולת, ואין מתאים ממנו בשעה הנוכחית להוביל את הליכוד", הוסיף עו"ד דלויה. "במצב כזה הליכוד יגרוף בין שלושה לארבעה מנדטים".

 

גם דוד חדד, מבכירי סניף הליכוד בעיר, מברך על המהלך להציב את יוסי דלויה בראש הרשימה. "הוא ראוי להיות במקום הראשון בליכוד", אמר חדד. "יוסי הוא אישיות משכמו ומעלה. הוא מחזיק בתפקיד בכיר בלשכת המסחר, והוא בן אדם שצמח מלמטה ויודע מה זאת שליחות ציבורית. אני בהחלט בעד המהלך הזה".

 

מזכיר סניף הליכוד, שמעון בוקר, סבור שכל מהלך חייב להתבצע בהליך דמוקרטי. "סניף הליכוד והליכוד בכלל הם מפלגה דמוקרטית", אמר בוקר. "בבחירות שנערכו נבחר הרווה מימון. כל שינוי שירצו או רוצים לעשות יעבור

 אך ורק בסניף הליכוד בבאר שבע. חברי הסניף נבחרו לפני כשנה, ורק הם יכולים להצביע על שינוי. אני חוזר ואומר: הליכוד יעניש את כל המתמודדים שיתמודדו מחוץ לסניף הליכוד, ונדאג לגרש אותם מהליכוד".

 

חבר המועצה כדורי אורה שהתמודד על המקום הראשון ברשימה והפסיד לעו"ד מימון, אמר שלא ידוע לו דבר על המהלך שנרקם. "יש מועצה עליונה של הליכוד, ובסמכותה לשנות את הרשימה אם היא לא אטרקטיבית".

 

אין זו המחלוקת היחידה שהתעוררה בסניף המקומי. סוגיה נוספת שנמצאת על הפרק היא מי יוצב במקום השני ברשימה לאחר שיוסי שלי, אשר נבחר למספר שתיים ברשימה והודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים לטובת עסקיו. דוד חדד, לשעבר סגן ראש המועצה הדתית בבאר שבע ומי שנבחר למקום השלישי ברשימה, רואה את עצמו באופן טבעי כמספר שתיים ברשימה. אלא שהסכסוכים הפנימיים בסניף המקומי מקשים בשלב זה להגיע להסכמות.

 

עו"ד הרווה מימון מסר בתגובה: "כיו"ר הסניף, אני אעשה הכל להצלחת הליכוד בכל דרך ומקום. כפי שאמרתי בעבר, זה לא סוד שאנחנו במשא ומתן לעיבוי הרשימה עם אנשים ראויים. גם אם אצטרך לוותר על ראשות הרשימה, אעשה את זה בנפש חפצה לטובת הצלחת הליכוד. עדיין הדברים לא השילו כדי למסור פרטים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות