כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
עזרת נשים

אישה מוסלמית צילום: shutterstock
אישה מוסלמית צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הצטרפה למפלגת הנשים וקיבלה איומים על חייה

אישה ערבייה, שהחליטה להצטרף למפלגת 'אומץ לב' של נעמי צור ועדנה פרידמן, הסירה את מועמדותה בעקבות איומים מגורמי אסלאם קיצוני. "הזהירו אותי שזה ייגמר רע", היא מספרת

ציפי מלכוב  
פורסם: 08.09.13, 07:03

מפלגת הנשים, המתמודדת למועצת העירייה, תיאלץ ככל הנראה לוותר על כוונתה לשבץ מועמדת ערבייה. הסיבה: אחרי שכבר נמצאה מועמדת, היא קיבלה איומים על חייה מגורמי אסלאם קיצוני והחליטה להסיר את מועמדותה.

 

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

 

לפני כחודש דווח ב"ידיעות ירושלים" שסגנית ראש העירייה נעמי צור וחברת המועצה עדנה פרידמן יתמודדו יחד בבחירות הקרובות. רשימתן 'אומץ לב', שתתאפיין ברוב נשי, תפעל לשמירה על זכויות הנשים.

 

מוסלמים בתפילה (צילום: רויטרס)
מוסלמים בתפילה (צילום: רויטרס)

 

צור, לשעבר חברת סיעתו של ראש העירייה ניר ברקת, ופרידמן שפרשה ממפלגת המפד"ל־הבית היהודי, החליטו לצאת לדרך חדשה במטרה לקדם נשים ממגזרים שונים בעיר. כחלק מקו המחשבה הזה החליטו לצרף לרשימתן גם מועמדת ממזרח העיר שתייצג את נשות המגזר הערבי. האישה, בשנות ה־40 לחייה, ביקשה לקדם את הנשים במזרח העיר ולפתח מנהיגות מקומית באזור.

 

החיבור נשמר בחשאי בשל רגישות הנושא, אבל לאחרונה, בשל הצורך להיחשף ולרשום בפני ועדת הבחירות את שמות המועמדים ברשימה, הדבר הגיע לאוזני גורמים אסלאמיים קיצוניים. מכאן החלו האיומים על חייה של האישה ועל חיי בני משפחתה.

 

"זה התחיל בטלפונים הביתה", מספרת האישה, שבעקבות האיומים מסרבת להיחשף גם עתה. "הזהירו אותי שהתמודדות בבחירות פירושה הכרה בריבונות ישראל

על מזרח העיר, ושזה ייגמר רע".

בסופו של דבר, היא מספרת, הלחצים מצד בני משפחתה הביאו אותה להסיר את המועמדות שלה. "אנחנו צריכים אותך בחיים", אמרו לה קרוביה, והפעילה הציבורית נאלצה לוותר על הרעיון.

בינתיים מבטיחה פרידמן כי ברשימת הנשים תהיה גם אישה חרדית. אם ההבטחה הזו תתממש תהיה זו הפעם הראשונה שחרדית תתמודד למועצת העירייה ותבטא את קולן של הנשים הרבות במגזר שאינן זוכות לייצוג במפלגות החרדיות.

 

בנוסף, כדי לסכל פניות לבג"ץ בטענה לאפליה, הוחלט לצרף לרשימה גם שלושה גברים. פרידמן מרגיעה: "כל הגברים ברשימה יהיו בעלי אג'נדה פמיניסטית ברורה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 15 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות