כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הסגנית נגד היועץ

"היזמים בורחים מהעיר". רינה גרינברג צילום: דורון גולן
"היזמים בורחים מהעיר". רינה גרינברג צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רינה גרינברג: "פקידים מטרפדים פרויקטים"

עימות מילולי קולני בין סגנית ראש עיריית כרמאיל לבין היועץ המשפטי בנושא התמיכה בספורטאים. גרינברג השוותה את הביורוקרטיה לימי המנדט הטורקי ואף איימה להתפטר מהתיק

נטע פלג 
פורסם: 15.08.13, 08:01

עימות קשה, שעלה לטונים גבוהים, התנהל בישיבת ההנהלה האחרונה בין סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הספורט בעיריית כרמיאל, רינה גרינברג, לבין היועץ המשפטי של העירייה, עו"ד שלמה גבע, בעניין התמיכה הכלכלית של העירייה בתחום הספורט התחרותי בעיר.

 

 

 

"ספורט קיים בשביל התחרות". רינה גרינברג (צילום: דורון גולן)
"ספורט קיים בשביל התחרות". רינה גרינברג (צילום: דורון גולן)
 

 

צעקותיה הרמות של גרינברג נשמעו גם מחוץ לחדר הישיבות הסגור. לדבריו של חבר מועצת העיר שנכח שם: "רינה כעסה מאוד, כי עו"ד גבע לא הסכים להעביר כסף לתמיכה בספורטאים. היא איימה שאם הכסף לא יועבר, היא תתפטר מהטיפול בנושא הספורט בעיר".

 

עדים שהיו במקום מסרו, שגרינברג טענה כי הביורוקרטיה מתנהלת כמו בימי המנדט הטורקי ומבריחה יזמים מהעיר. לבסוף אושרה תמיכה בשמונה ספורטאים מקומיים, בסכום הקרוב ל-9,000 שקל.

 

במסגרת תפקידה אחראית גרינברג על תיחזוק אגודות הספורט, בניית תשתיות ושיפוץ מוסדות ספורט, ומתן תמיכה לספורטאים המקומיים. לדבריה, בכרמיאל יש 32 ספורטאים מצטיינים בתחומים שונים, כמו טניס שולחן, ג'ודו, קראטה, היאבקות ועוד, הנוהגים לנסוע לתחרויות בארץ ובחו"ל.

 

כמו כן, ישנן קבוצות ומשלחות מקומיות הנוסעות לתחרויות כמו אירוביקה תחרותית, גימנסטיקה אמנותית ושאר תחומי הספורט הייצוגי. כעת גם מתוכננת בניית אולם ספורט נוסף בתיכון כרמים.

 

קבוצות הנוסעות לייצג את כרמיאל בחו"ל זוכות לתמיכה של כ-100 דולר פר נסיעה, ספורטאי מצטיין זוכה לתמיכה של עד 1,000 שקל לייצוג בתחרויות, בהתאם להחלטת ועדת הספורט ולמצב הכלכלי של משפחתו. אחת ממקבלות התמיכה למשל היא אלופת ישראל בטריאתלון, הכרמיאלית פאני בייסרון.

 

"ספורט קיים בשביל התחרות", אומרת גרינברג. "ילד שמשחק כדורגל רוצה להיות בליגה, לנסוע ולהתקדם. אנחנו לא יכולים לתמוך הרבה, אבל מה שאפשר - חשוב, כי הכל נופל על ההורים, ויש ילדים שמגיעים ממשפחות שהן ממש חסרות יכולת כלכלית".

 

לדברי גרינברג, בשאיפה לקצר תהליכים וזמן המתנה, היא התייעצה עם יועץ משפטי חיצוני מטעמה, והחליטה להביא להצבעת מועצת העיר את בקשתה למתן מלגות לספורטאים.

 

"עו"ד גבע מושך דברים", היא אומרת, "מבקש דברים שדורשים עוד חודשים. בישיבה התעורר נושא ביורוקרטי שממש לא הייתי מרוצה ממנו. הבעתי את חוסר שביעות הרצון שלי מהביורוקרטיה ומהטירטור.

 

"היועצים המשפטיים קיבלו כוח וביטחון לעשות כל דבר. הפקידות הבכירה מטרפדת הרבה פרויקטים, או שלוקח חודשים עד שמשיקים משהו. יזמים בורחים מכרמיאל בגלל הטירטור הזה. יש רשויות אחרות, שדברים כאלה לא קורים בהן.

 

"זה הליך נורמלי, לגיטימי וחוקי לבוא בדרישות למלגות לסטודנטים. עו"ד גבע דרש שתהיה ועדת תמיכות, ואמר שבגלל הבחירות המתקרבות, אני לא מטפלת בכינוס הוועדה".

 

עו"ד גבע שוהה בימים אלה בחו"ל, ולא ניתן היה לקבל את תגובתו.

 

מהעירייה נמסר: "ישיבת הנהלה היא ישיבה סגורה שבה מתקיים דיון, שבסופו החלטות ההנהלה מובאות לדיון בישיבת המליאה. בישיבות אלו היועץ המשפטי מביע את דעתו, וחברי מועצת העיר יכולים לקבל או לדחות את דעתו.

 

"באשר לתמיכה בספורטאים מצטיינים, מליאת המועצה אישרה תמיכה בשמונה ספורטאים מצטיינים, בסכום הקרוב ל-9,000 שקל, כ-1,000 שקל לכל אחד".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות