כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
הבחירות המקומיות

ראש העירייה יהודה בן חמו
ראש העירייה יהודה בן חמו 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בחירות מקומיות 2013: כפר סבא

קדנציה נוספת ליהודה בן-חמו, או אולי חילופי תפקידים עם אברהם שיינפיין, אורן כהן או יובל לוי שמתמודדים גם הם על תפקיד ראש העירייה. וגם: מבט מקרוב על הסיעות המתמודדות על מקום במועצה

אור זילברמן 
פורסם: 02.07.13, 11:49

המועמדים לראשות עיריית כפר סבא בבחירות המקומיות, 2013:

 

יהודה בן-חמו

 

בן-חמו , בן 52, הוא ראש עיריית כפר-סבא משנת 2003. בשנים האחרונות הביא לצמצום משמעותי בגירעון העירייה וכן הביא להשלמתו של פארק כפר-סבא, פרויקט שהחל עוד בתקופת קודמו בתפקיד, יצחק ולד. כמחזיק תיק איכות הסביבה בן-חמו יזם גם פרויקט להפרדת פסולת שזכה לתמיכת השר להגנת הסביבה לשעבר גלעד ארדן, וכן רכש מטעם העירייה מערכות לניטור קרינה סלולרית. בן-חמו מעוניין להגדיל אף עוד יותר את כוחה של סיעת מעוף במועצה ולהמשיך לפעול במה שהוא כינה בעבר "עשייה יעילה ואפקטיבית למען התושבים". נשוי ואב לשני ילדים.

 

ראש העירייה יהודה בן-חמו (צילום: יוגב עמרני)
ראש העירייה יהודה בן-חמו (צילום: יוגב עמרני)

 

אברהם (ממה) שיינפיין

 

מועמד ודאי למועצת העיר, אם כי עדיין לא ברור מטעם איזו רשימה. שיינפיין (64) , חבר סיעת מעוף במועצה, מוביל קו ניצי במיוחד נגד בן-חמו ולכן ההערכה היא שירוץ באופן עצמאי אם גם בן-חמו יכריז על מועמדותו. בשבוע האחרון פתח שיינפיין את הקמפיין שלו עם אמרות התוקפות את בן-חמו בשל העלייה החלשה יחסית באחוז הזכאים לבגרות בכפר-סבא בתשע"א.

 

אברה (ממה) שיינפיין (צילום: יוגב עמרני)
אברה (ממה) שיינפיין (צילום: יוגב עמרני)

 

שיינפיין הוא פעיל ב-5 ועדות שונות במועצת העירייה ויו"ר עמותה לקידום בריאות הלב בשרון. בינתיים שיינפיין טרם הוציא מצע עם חזון ברור, אף שהוא מצהיר על עצמו כבעל "מטרות ויעדים ברורים". מצב משפחתי: אבא לשני ילדים וסבא ל-5 נכדים.

 

אורן כהן

 

יו"ר סניף הליכוד בכפר-סבא בעשר השנים האחרונות וחבר מועצת העירייה מטעם המפלגה. כהן, 42, נאבק לשיפור פני העיר וכמילואימניק הוא גם נאבק בעד הנחות בארנונה למילואימניקים ולסטודנטים. מצב משפחתי: נשוי ואב לבת.

 

אורן כהן (צילום: יוגב עמרני)
אורן כהן (צילום: יוגב עמרני)

 

יובל לוי

 

חבר מועצת העיר מטעם רשימה עצמאית וא-מפלגתית (תפו"ח- תרבות פיתוח וחינוך). לוי, 48, מסיים תואר ראשון במשפטים. בנוסף הוא בוגר תואר בכלכלה ובמדעי המדינה. לוי מציג את עצמו כפוליטיקאי צעיר וככלכלן המעוניין לשפר את יעילותה הכלכלית של המועצה ולשפר את ההשקעה בחינוך. בנוסף הוא מעוניין להביא לשיפור איכות חייהם של התושבים באמצעות מציאת פתרונות לדיור בר השגה ולפתיחת עורקי התחבורה בעיר.

 

יובל לוי (צילום: יוגב עמרני)
יובל לוי (צילום: יוגב עמרני)

 

בין הצלחותיו הוא מונה את הצלחת הפעילות המשותפת לעצירת הזיהום בביה"ס גולדה, הנהגת המאבק לפתיחת גני יול"א עד השעה 17:00 (כיום 30 גנים פועלים במתכונת זו) והובלת המאבק נגד זיהום מפעל קניאל הצמוד לשכונות הירוקות. מצב משפחתי: נשוי ואב ל-3 ילדים.

 

אירית מרק

אירית מרק, 48, אם חד הורית לארבעה ילדים ןעיתונאית בעברה. כיום יושבת ראש סייעת "נשמה לכפר סבא". בכוונתה להקים מנהלת עירונית בה יהיו שותפים תושבים מכפר סבא ונציגי עירייה למען שיתוף פעולה פורה בין התושבים לעירייה. הנושאים שעליהם היא נותנת דגש הם הגדלת תקציבי הרווחה בצורה משמעותית לאוכלוסייה הנזקקת, שיפור התשתיות בעיר והורדת תעריפי הארנונה. בין הישגיה ניתן למנות הקמת קבוצת מחאה בה חברים אלפי אנשים שמטרתה העלאת שכר החיילים ומתן אוזן קשבת לציבור האזרחים בתור תפקידה כעיתונאית.

 

אירית מרק
אירית מרק

 

הרשימות המתמודדות לעיריית כפר סבא בבחירות המקומיות 2013:

 

מעו"ף

 

רשימה המורכבת בעיקר מאנשי מפלגת העבודה אבל אינה מזוהה עם המפלגה. קיימת מאז בחירות 2003 ומציגה את עצמה כמעין מפלגת מרכז. 7 נציגים מטעמה יושבים במועצת העירייה, הגדולה מבין הסיעות. מטעם סיעה זו נבחר יהודה בן-חמו לשתי כהונות רצופות כראש עיריית כפר-סבא. הנציגים הבולטים מטעמה הם בעיקר ראש העירייה, אברהם (ממה) שיינפיין - המזוהה בעצמו כאיש מפלגת העבודה, שלי עמרמי (המכהנת גם כיו"ר מועצת נשים) ואברהם מולה.

 

מרבית פעילויותיה של הסיעה התמקדו בצמצום גירעון העירייה שהותיר ראש העיר הקודם, יצחק ולד. העירייה מכרה נכסים שבבעלותה והעלתה מסים, וכך הצליחה להגיע לעודף של חצי מיליון שקלים בתקציב. בין הישגיה של העירייה ניתן למנות את השלמת בניית פארק כפר סבא, וכן זכייה בפרס החינוך, בפרס הנוער ובפרס הניהול התקין.

 

הליכוד

 

רשימה מטעם מפלגת הליכוד, המפעילה בעיר את אחד הסניפים הוותיקים שלה. הרשימה מריצה מועמדים בכל מערכת בחירות וצורפה לראשונה למועצת העירייה בשנת 1979 על ידי ראש העירייה דאז זאב גלר. ככל שהתרחבה העיר התחזקה סיעת הליכוד ובבחירות 1998 הצליחה להוריד מכוחה של המפלגה החזקה בעיר, מפלגת העבודה בראשות יצחק ולד, לסף תמיכה של 69%.

 

בראשות מועצת הסניף בעיר עומד מזה 10 שנים אורן כהן. בשנת 2012 נבחר שוב כהן לרוץ מטעם הליכוד לראשות העירייה לאחר שאף אחד אחר לא הגיש מועמדות.

הרשימה בין היתר נאבקת לשיפור פניו של רחוב ויצמן בעיר ולהורדת המצלמות שהוצבו בו. כמו כן הסיעה שמה כדגש מרכזי את הסיוע לצעירים - בעיקר בתחום החינוך ובתחום התחבורה. בעוד בתחום התחבורה טרם יש תכנית ספציפית למעט העסקת עובד במשרה מלאה, בתחום החינוך הליכוד מעוניין לסייע משמעותית לסטודנטים ולמילואימניקים: מלימודי פסיכומטרי בתיכון ועד לשנת לימודים אוניברסיטאית מסובסדת מהעירייה.

 

העבודה

 

רשימה מטעם מפלגת העבודה, המפלגה הוותיקה ולשעבר גם הגדולה ביותר בעיר (עד לבחירות 1998, שבהן זכתה לרב דוחק בעקבות הפופולריות הגואה של הליכוד). לפי יובל לוי לרשימה יש כיום שני נציגים במועצה, שאינם דומיננטיים במיוחד, ולא בטוח שהמפלגה תריץ מועמדים למועצת העירייה. לטענת הוועדה המוניציפאלית של המפלגה, יהודה בן-חמו ואברהם ממה שיינפיין, אף שאינם רצים מטעם מפלגת העבודה, הם חברי מפלגה זו ולכן אין טעם שהמפלגה תריץ מועמדים נוספים.

 

שאולי דור, המועמד המעוניין לרוץ מטעם מפלגת העבודה, פנה בינתיים בעניין ליו"ר המפלגה שלי יחימוביץ' ולמזכ"ל חיליק בר והזהיר בדבר פרישה אפשרית של חברי המפלגה בעיר. מפלגת העבודה מתחמקת מתגובה ישירה לדבריו. עד כה נראה שהמצע של הסיעה בעיקר מיישר קו עם המצע הממלכתי-ארצי של המפלגה ולראיה פעילותה העיקרית בשנה האחרונה הייתה תפעול קמפיין הבחירות של מפלגת העבודה בעיר.

 

מרצ

 

אחת הזרועות החזקות והוותיקות של מפלגת מרצ באזור המרכז. אף על פי כן, לפני כמה שנים משיקולי תקציב נאלצה מרצ לסגור את הסניף שלה בעיר. בעקבות חילוקי דעות קשים עם מועצת העירייה היא גם התפטרה בתחילת 2013 מהקואליציה. עילאי הרסגור הנדין, יו"ר המפלגה, מעיד שתרוץ שוב למועצת העירייה בבחירות הקרובות, אך אינו אופטימי במיוחד לגבי התמיכה בקרב הציבור. הסיבה, לטענתו, היא עזיבה מתמשכת של צעירים, קהל היעד של מרצ, לעומת התחזקות מסיבית של האוכלוסייה הדתית בעיר.

 

מרצ כפר סבא נלחמת נגד הכפייה הדתית בעיר ולמען הוזלת יוקר המחייה והנגשת העיר לצעירים. כמו כן היא דומיננטית בסוגיות סביבתיות כמו תחבורה ציבורית, שיקום גינות הכלבים ומניעת מטרדי רעש. הישגה המרכזי בשנים האחרונות הוא קמפיין "אוטובוס השבת" היוצא מכפר סבא למרינה בהרצליה, כמחאה על הכפייה הדתית והיעדר התחבורה הציבורית בשבת.

 

ש"ס

 

סיעה קטנה יחסית, שמונה בסך הכול נציג מועצה אחד - שמעון פרץ. עם זאת בשנים האחרונות התחזק כוחה בעיר באופן משמעותי, בין היתר באמצעות הגירה של אוכלוסייה דתית לעיר לעומת גל עזיבה של צעירים חילונים. כמו כן הסיעה נהנית מאינפלציה של בתי כנסת ומהחלת האיסור של "קול באישה ערווה" - בשנה האחרונה העירייה אסרה בעקבות לחץ של ש"ס על שירת בנות בתנועות נוער ועל ריקוד של תלמידות בית ספר בטקס ממלכתי ביום הזיכרון.

 

את הרכבה של הסיעה קובעת הוועדה המוניציפאלית של המפלגה והכרעתה טרם נמסרה לתקשורת. יתכן שהבחירות תיערכנה הפעם באופן שונה כדי להגביר נוכחות המפלגה בקלפיות.

 

כפר-סבא בתנופה

 

רשימה מטעם מפלגת הבית היהודי (לשעבר המפד"ל). לרשימה שני חברי מועצה - עו"ד איתן צנעני, המכהן כסגן ראש העירייה ואמיר קולמן, מחזיק תיק התרבות התורנית. הרשימה יושבת באופן מסורתי בקואליציה וכנראה תרוץ למועצת העירייה גם השנה. הרשימה זוכה לגב תומך מחברי המפלגה בעיר - ש88% מהם הצביעו לבנט בבחירות האחרונות.

 

הרשימה מקדמת מאוד את נושא התרבות התורנית בעיר והחינוך התורני - היא הקימה תיכון דתי ומדרשה לבנות, פתחה גני ילדים לציבור הדתי והחרדי, הציבה מיכליות לשריפת חמץ והביעה מחאה כנגד חילול השבת בעיר. את הישגה המרכזי הרשימה זוקפת לטובת ההרחבה המשמעותית של תפילות משותפות לדתיים וחילוניים ביום כיפור ל-7 מוקדים ברחבי העיר והגדלת תקציב התרבות התורנית באופן דרמטי, כדי היותו אחד "מהגדולים בארץ" לטענתם.

 

הירוקים

 

הרשימה מטעם מפלגת הירוקים היא אחת הוותיקות והחזקות בארץ בכלל ובאזור השרון בפרט, עם לא פחות מ-4 חברי מועצה בקואליציה. בין חבריה הבולטים ניתן למנות את גיא בן-גל, יו"ר ועדת הביקורת ואתי גן-אל, חברת דירקטוריון הוועדה הכלכלית. חברי הרשימה נאבקים למען הפסקת בזבוז משאבי תקציב, נדל"ן וסביבה בעיר ולמען הגברת השקיפות, הנגישות לנכים וצמצום זיהום האוויר.

 

בימים אלה חברי המועצה נאבקים במדיניות המתירנית לטענתם של העירייה ביחס לקבלנים בעיר ונגד פרויקט תמ"א 38. עם זאת, לטענת יובל לוי חברי הרשימה לא יודעים אם יתמודדו בבחירות הבאות ואף יתכן שרובם יפרשו, כדי כך שאתי גן-אל תתמודד לבדה על מקום במועצת העירייה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 27 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות