כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
ביקורת

עתר לוועדת הבחירות המרכזית . משה קונינסקי צילום: גיל גולדשטיין
עתר לוועדת הבחירות המרכזית . משה קונינסקי צילום: גיל גולדשטיין
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הוצא צו האוסר לתלות שלטים עם תמונת אלדר

בעקבות עתירה של מתמודד לראשות העיר כרמיאל משה קונינסקי על תפעול דף פייסבוק של ראש העיר בכספי ציבור, הורה שופט להעביר את החומר למבקר המדינה, אבל גם ביקר את העותר

נטע פלג 
פורסם: 01.07.13, 07:56

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, הורה להעביר לבדיקת מבקר המדינה את פרטיה של עתירה שהגיש המתמודד על ראשות העיר בכרמיאל, משה קונינסקי, נגד ראש העיר, עדי אלדר. בעתירה נטען, כי דף הפייסבוק של אלדר משמש אותו

לתעמולת בחירות, דבר המהווה לכאורה "תעמולה אסורה מכספי ציבור".

 

 

 

מאמין בצדק ובדמוקרטיה. קונינסקי (צילום: גיל גולדשטיין)
מאמין בצדק ובדמוקרטיה. קונינסקי (צילום: גיל גולדשטיין)

 

בעתירה של קונינסקי נטען כי העמוד מתוחזק על ידי אחד מעובדי העירייה או על ידי גורם שלישי הקשור לעירייה, ונתמך בתקציב ציבורי". בתגובה לעתירה השיב עו"ד אושרי שלוש בשמו של ראש העיר, כי מ-1 במאי מבוצע תיחזוק עמוד הפייסבוק על ידי הסיעה שבראשה עומד אלדר, "ולכן אין עסקינן בשימוש במשאבי ציבור".

 

השופט ג'ובראן, המכהן כשופט בית המשפט העליון, הגיב על דברים אלה ואמר: "...אילו היה מדובר בדף פייסבוק בתוארו ובכובעו ככזה, אפשר שהיה ניתן לממן תיחזוק של דף מעין זה מכספי ציבור. ..בא כוח ראש העיר טען בעצמו במסגרת התשובה, כי דף הפייסבוק האמור הינו 'דף אישי הנושא את שמו הפרטי של המשיב'.

 

עם כך אין להסכין. זאת, לאור החשש לשימוש לרעה בכספי הציבור והפגיעה הפוטנציאלית החמורה בטוהר השירות הציבורי. האם תושבי כרמיאל צריכים לשאת

בעול התשלום על תיחזוק דף הפייסבוק הפרטי של ראש העיר שלהם? חמור מזה, אם אכן (ואין לי כעת כל דרך לבדוק זאת) השתמש עד כה ראש העיר בדף הפייסבוק האישי שלו לטובת תעמולת בחירות לקראת היבחרו מחדש, האם יעלה על הדעת כי יעשה זאת מכספיהם של תושבי עירו? אזכיר פעם נוספת, כי הפרת סעיף 2 א' לחוק הבחירות היא עבירה פלילית. נוכח החשש האמור מהעולה לעיל, אבקש כי החלטתי זאת, יחד עם החומר הנלווה לה, יועברו לידי מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה לטובת המשך בדיקה".

 

קונינסקי התלונן בפני ועדת הבחירות המרכזית לא רק על דף הפייסבוק של אלדר, אלא על שורה ארוכה של פירסומים ציבוריים, שלטענתו מסייעים לאלדר במערכת הבחירות. בין השאר טען, כי עיתונים מקומיים מקבלים מהעירייה כסף רב עבור מודעות פירסום ומרבים להלל את אלדר ואת סגניתו, רינה גרינברג. עוד נטען בעתירה, כי בעיר יש שלטי חוצות ששמו של אלדר מופיע עליהם וכי העירייה הפיצה בין בעלי העסקים עלון המשבח את אלדר על היוזמה שבמסגרתה תושבי כרמיאל אמורים להעדיף ולקנות בחנויות הפועלות בעיר. קונינסקי גם ביקש להוציא צו כללי שיאסור על העירייה לפרסם בעיתונות המקומית ובשלטי חוצות אירועים שבהם יופיע ראש העיר.

 

פרקליטו של אלדר הודה כי היה בכרמיאל שלט חוצות שהוסר כעבור יומיים. עוד טען עו"ד שלוש, כי שני פירסומים על אירועים אחרים שבהם הופיעו פרטי ראש העיר, פורסמו "עקב שגגה" ואף הועברה הנחיה, לפיה יש מעתה לקבל את אישור היועץ המשפטי של העירייה לפני פירסום מודעות. אשר לעיתון שנשלח לבעלי העסקים טוען שלוש, כי העובדה שאלדר משבח את המיזם לא הופכת את הדבר לתעמולה אסורה.

 

יו"ר ועדת הבחירות דחה חלק מהטענות של קונינסקי וקבע כי לא הוכח שהעירייה קיבלה פירסום המחניף לאלדר תמורת מודעות, וכי גם העובדה שאלדר שיבח מיזם מקומי אינה אסורה. קונינסקי, קבע השופט, לא מיצה את אפשרות הבדיקה בטרם עתר, ויכול היה, למשל, להתלונן בעירייה על פירסום שלטי החוצות. בסיכום החלטתו הוציא השופט צו האוסר על עיריית כרמיאל לתלות שלטי חוצות ועליהם שמו או תמונתו של אלדר. עוד נקבע, כי אם יש שלטים כאלה, יש להסירם לאלתר. כמו כן, הוצא צו האוסר על העירייה לפרסם עלונים או חומר פירסומי אחר הנושאים את שמו או את תמונתו של אלדר.

 

עו"ד שלוש: "אנו שמחים על שיו"ר ועדת הבחירות קיבל את מרבית טענותינו ודחה את העתירה על מרבית חלקיה. מדובר בעתירה קטנונית, שנדחתה".

 

קונינסקי: "אני שמח על שהשופט קיבל את מרבית טענותי. לא אתן יד להמשך ההתנהלות של אלדר. אני מאמין בצדק ובדמוקרטיה. העובדה שהשופט החליט להעביר למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה את סוגיית התנהלותו של אלדר בבחירות, מעידה על הכל.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות