כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
הבחירות המקומיות

ראש העירייה משה אבוטבול צילום: עיריית בית שמש
ראש העירייה משה אבוטבול צילום: עיריית בית שמש
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בחירות מקומיות 2013: בית שמש

משה אבוטבול רוצה לרשום עוד ניצחון ולהמשיך קדנציה נוספת בראשות העירייה, אך מצפה לו קרב לא פשוט מול מאיר בלעיש, מוטי כהן ואלי כהן

משה הלר 
פורסם: 24.06.13, 14:14

המועמדים לראשות עיריית בית שמש בבחירות המקומיות, 2013:

 

משה אבוטבול

 

אבוטבול, בן 48, הוא ראש העירייה המכהן בחמש השנים האחרונות. נבחר לתפקיד מטעם סיעת ש"ס. עלה לכותרות כשגבר בבחירות האחרונות על ראש העירייה המיתולוגי דניאל וקנין, שכיהן בתפקיד 15 שנים. ידוע בפעילותו למען פיתוח תשתיות העיר וביצוע פרויקטים של בינוי.

 

ראש העירייה משה אבוטבול (צילום: אוהד צויגנברג)
ראש העירייה משה אבוטבול (צילום: אוהד צויגנברג)

 

עיקר הצלחותיו בקדנציה האחרונה היו הגדלת שטחי התעסוקה והמסחר של בית שמש באופן משמעותי ובניית ארבעה קניונים חדשים בעיר. מצב משפחתי: נשוי+8.

 

דבר המועמד: "להוות ראש גשר מאחד בתוך הפסיפס המורכב של אוכלוסיית העיר.לתת כבוד לכל אדם באשר הוא ובכל זמן נתון ללא יוהרה ובגובה העיניים".

 

מאיר בלעיש

 

בלעיש, 37, נולד והתחנך בבית שמש. עוסק בפעילות ציבורית למעלה מ- 20 שנה. את פעילותו הציבורית החל בבית הספר כמתנדב, אז הפיק במשך שנים את מסיבות הסיום של כיתות יב' וכרכז נוער עירוני במרכז דניס קאהן. לאחר מכן שימש גם כמנהל מתנ"ס זינמן ובית הנוער ע"ש דניס קאהן.

 

כבר בקדנציה הראשונה של בלעיש כנציג בעירייה הוא שימש כסגן ראש עירייה ברוטציה. בשנת 2008 התמנה לסגן ראש העירייה ומ"מ ראש העירייה. במהלך

השנים היה אחראי על אגף שפ"ע, אירועים, ספורט ונוער, תכנית עיר ללא אלימות, רישוי עסקים, פיקוח עסקים, יו"ר היחידה להכוונת חיילים משוחררים, יו"ר כיבוי אש בדימוס, יו"ר וממונה תעשייה ומסחר, יו"ר ועדת אירועים, יו"ר ועדת בטיחות בדרכים, יו"ר ועדת התקשרויות וכ"א, חבר בוועדת תכנון ובנייה, וחבר בוועדות נוספות בעיריית בית שמש. מצב משפחתי: נשוי+2.

 

דבר המועמד: "אני מאמין שבכוחי לשנות ולהעצים את העלייה לעיר, תוך גיוס תקציבים ואיזונים ובעיקר לעודד את הצעירים להישאר לגור בה ולתרום למען הקהילה. דלת לשכתי פתוחה בכל זמן נתון, צוות לשכתי ואנוכי נותנים מענה ושירות לתושבים, באופן יומיומי ושוטף. הקשר הישיר והאישי עם התושב חשוב בעיניי יותר מכל".

 

אלי כהן

 

כהן, בן 55, נולד במרוקו ובגיל שנתיים עלתה משפחתו לארץ. את המערכת הציבורית בבית שמש מכיר כהן כבר מצעירותו כאשר מיד לאחר שחרורו משירותו הקרבי בצה"ל עבד כמנהל בית הנוער בעיר בית שמש ובגיל 26 התקדם לתפקיד מזכיר המועצה המקומית.

 

אלי כהן (צילום: יחסי ציבור)
אלי כהן (צילום: יחסי ציבור)

 

לאחר כשנתיים החליט לעזוב את התפקיד ולהתמקד בחיזוק הקשר של יהודי חו"ל עם מדינת ישראל, בתחילה שימש כשליח הסוכנות היהודית לאורוגוואי ובתפקידים נוספים עליהם קיבל תעודות הצטיינות. בהמשך התקדם בסוכנות היהודית עד לתפקיד סמנכ"ל הארגון ולאחר מכן לתפקיד מנכ"ל המחלקה לעליה וקליטה, משם עבר לתפקיד סמנכ"ל חברת המים "מקורות".

 

 

הרשימות המתמודדות לעיריית בית שמש בבחירות המקומיות 2013:

 

ש"ס

 

הסיעה פועלת חמש שנים בעיר ויש לה שלושה חברי מועצה. היא יושבת באופן מסורתי בקואליציה. חברי המועצה הדומיננטיים מטעמה הם ראש העירייה המכהן משה אבוטבול וראובן כהן, הממונה על תיק הבריאות. חבר נוסף הינו יגאל כהן, הממונה על תיק חינוך ותרבות תורנית.

 

עיקר פעילותה מתמקדת בפעילות למען פיתוח פרויקטים של בינוי בעיר וקידום בניית בית חולים בעיר, לו הוקצה כבר שטח ברמת בית שמש ד' וניתן אישור ממשרד הבריאות. הצלחותיה העיקריות בקדנציה הנוכחית היו קידום פרויקטים של פינוי-בינוי, פיתוח תשתיות התחבורה בעיר והקמת אלפי יחידות דיור חדשות בעיר.

 

יהדות התורה

 

פועלת בבית שמש מזה 20 שנים ויושבת באופן מסורתי בקואליציה. לסיעה חמישה נציגים במועצה. חברי המועצה הדומיננטיים מטעמה הם סגן ראש העירייה הרב שמואל גרינברג, הרב משה מונטג והרב ישעיהו ארנרייך. עיקר פעילותיה התמקדו בקידום המגזר החרדי העיר.

 

הצלחותיה העיקריות בקדנציה הנוכחית היו הקמת תאגיד המים העירוני וקידום פרויקטים להקמת אלפי יחידות דיור חדשות בעיר. בקרב התושבים החילוניים בעיר עלו טענות כנגד הסיעה, שלטענתם דאגה בעיקר למגזר החרדי בעיר ולא לכלל התושבים.

  

טוב

 

הסיעה נחשבת למתחרה העיקרית של יהדות התורה ופועלת זו השנה החמישית בעיר. היא הפתיעה את הציבור החרדי, כשלמרות הוראת מנהיג הציבור החרדי הרב שטיינמן שלא להצביע להם, הצליחו להשיג לא מעט קולות, מה שהוכיח שהציבור החרדי צמא לקול אחר ולנציגי ציבור מהזן החדש.

 

לאחר מאבקים רבים הותיר ראש העירייה את הסיעה מחוץ לקואליציה. נציגם בעירייה הוא אלי פרידמן, שפעל בעיקר עבור מוסדות חינוך ודת שדוגלים בשילוב חרדים בשוק העבודה והעצמת נוער. המטרות של הסיעה לקראת הבחירות הקרובות הם נושא המינהל התקין ברשות, נושא החינוך, הניקיון וביסוס יכולותיה הכלכליים של העיר בית שמש.

 

דור אחר

 

הסיעה פועלת בעיר במשך 9 שנים. החבר הדומיננטי ברשימה הוא מאיר בלעיש, שמתמודד על ראשות העירייה. רשימת הנציגים האחרים טרם נבחרה., עיקר עיסוקה של הסיעה בקדנציה האחרונה היה בתחום החינוך והפיתוח הכלכלי של העיר ובקידום תוכנית 'פרויקט חדש מול ישן,' שנועד לשפץ את השכונות הוותיקות בעיר.

 

הסיעה הואשמה בהישארות בקואליציה למרות הביקורת שהם מטיחים בראש העירייה ואף מציגים מועמד מטעמם כחלופה לראש העירייה הנוכחי. לקראת הבחירות הקרובות מציבים בסיעה שני דגלים: הראשון לשמר את בית שמש הוותיקה תוך שמירה על צביונה הייחודי והשני הוא לעודד את צעירי העיר להישאר לגור בה.

 

הבית היהודי

 

הסיעה פעילה בעיר כעשר שנים וחברים בה שני נציגים. הסיעה החליפה לאחרונה את שמה מסיעת "יחד" לבית היהודי והיא מייצגת את הציבור הדתי לאומי בעיר. בקדנציה הקודמת היא הייתה חברה קבועה בקואליציה ובקדנציה האחרונה יחסיה עם ראש העירייה ידעו עליות ומורדות. 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות