כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תיק פתוח

"יש לי הרגשה שהפריפריה לא נחשבת". אמי בוני צילום: נחום סגל
"יש לי הרגשה שהפריפריה לא נחשבת". אמי בוני צילום: נחום סגל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בוני: "מבחינתי, זדורוב זכאי ב-99.9 אחוז"

היא פעילה חברתית בנהריה וחדורת תחושה עמוקה של צדק. זה כנראה מה שגורם לאמי בוני להקדיש את כל זמנה למען אדם שמעולם לא פגשה - רומן זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה

מירית קושניר סטרומצה  
פורסם: 23.06.13, 07:58

את החודשים האחרונים מקדישה אמי בוני (29) למאבק להוכחת חפותו של רומן זדורוב, אדם שהיא אינה מכירה. היא נוברת בפסקי דין, נפגשת עם אנשים ומפעילה אלפי אנשים בפייסבוק, והכל במטרה להביא לחקירת כל סימני השאלה שנותרו פתוחים, לטענתה, בתיק הרצח של תאיר ראדה.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

 

זיכוי מחמת הספק יהיה מבחינתי אסון. אמי בוני (צילום: נחום סגל)
זיכוי מחמת הספק יהיה מבחינתי אסון. אמי בוני (צילום: נחום סגל)

 

בוני, בעלת תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני באקטואריה, מדברת בלהט ובקצב מסחרר: "אני פעילה חברתית כבר הרבה שנים, אבל אף נושא
שעסקתי בו לא סחף אותי בצורה כזו. אני משקיעה בסיפור הזה את כל זמני. אני לא משפטנית, אבל כל אדם שנפגש עם החומר רואה שנותרו הרבה סימני שאלה פתוחים, וקשה להבין איך למרות זאת גזרו על בנאדם שני מאסרי עולם. לא הגיוני שזה מה שקורה במדינה דמוקרטית.

 

"אנשים אומרים שאין לי סיכוי, כי המערכת מושחתת ויותר מדי ראשים ייערפו כאן, אבל אני אומרת, שדווקא בגלל זה מוכרחים לעשות שינוי יסודי. אם התיק הזה יתפוצץ כמו שצריך, הוא יגרום לשינוי משמעותי במערכת".

 

מה פירוש "יתפוצץ כמו שצריך"?

"שהמערכת תעשה בדק בית יסודי ושיפתחו את התיק מחדש".

 

אבל התיק נפתח מחדש ונדון בבית המשפט המחוזי.

 "כן, אבל אנחנו לא תולים יותר מדי תקוות בבית המשפט המחוזי. יש לנו תחושה ששוב תהיה הרשעה והתיק שוב ייקבר. אנחנו מחכים לדיון בבית המשפט העליון, וזה יגיע. מבחינתי, זדורוב זכאי ב-99.9 אחוז".

 

למה לא 100 אחוז?

"כי תמיד יש ספק. אולי הוא גאון, שידע לחזור אל הגופה עם נעליים במידה קטנה כדי להשאיר עקבות שיטעו את כולם? חברים שלי אומרים לפעמים שהשתגעתי, שאני מאמינה לספקולציות.

 

"אני נותנת להם לקרוא ולשפוט בעצמם, וכל מי שקורא מצביע על סימני שאלה, וכשיש כל כך הרבה סימני שאלה, אתה לא יכול להמשיך לסדר היום. קשה לי עם זה שמישהו יושב בכלא כשהוא חף מפשע, אבל יותר קשה לי עם הרעיון שיש רוצחים שמסתובבים חופשי".

 

תיק תאיר ראדה התחיל מבחינתה מסטטוס שמישהו פירסם ברשת על רומן זדורוב. בהמשך גילתה את קבוצת הפייסבוק שנקראת "מי רצח את תאיר ראדה", ונשאבה. היום היא מנהלת מחוז הצפון של הקבוצה, שיש בה גרעין קשה של כ-20 פעילים בשטח מכל הארץ ו-3,700 חברים.

 

הם דואגים שתמיד יגיעו מספר נציגים מהקבוצה גם לדיוני בית המשפט, כדי לא להתבסס על התקשורת כמקור אינפורמציה יחיד וכדי לשמוע ממקור ראשון עדויות, כמו זו של מומחה ה-FBI שהעיד השבוע בנצרת.

 

פגשת את זדורוב?

"לא, אבל אשתו אולגה עומדת איתנו בקשר ומעדכנת אותו. פגשתי אותה השבוע בבית המשפט ביחד עם אמו. שתיהן הצטרפו לאחרונה לקבוצה שלנו בפייסבוק".

 

את בקשר עם ההורים של תאיר? "אני בקשר עם האמא, אילנה. מדברת איתה בטלפון ופוגשת אותה בדיונים. פגשתי גם אותה השבוע בנצרת, וגם היא מאמינה שהתיק ייפתח מחדש רק בבית המשפט העליון.

 

"גם לה יש המון סימני שאלה, כמו לכל עם ישראל. לפי סקר 'מאקו' שבוצע השבוע, 86 אחוז מהציבור מאמינים שזדורוב זכאי. זה אומר ש-86 אחוז מהציבור לא מאמינים במערכת".

 

אילנה ראדה אישרה השבוע כי עמדתה דומה לעמדת הקבוצה, וכי גם אצלה נותרו סימני שאלה פתוחים רבים. בעלה, לעומת זאת, אמר לא פעם בדיונים המשפטיים כי אין לו ספק שזדורוב הוא רוצח בתו.

 

מה האינטרס של המערכת להיטפל דווקא אל זדורוב?

בוני: "מהרגע הראשון שבו ראיתי אותו בטלוויזיה, ידעתי באינטואיציה שהוא לא אשם. אין לו מניע אמיתי, ויש המון דברים לא הגיוניים. יש סתירות בעדויות, ומבינים גדולים ממני אמרו שצריך היה לקחת בדיקות דנ"א מעוד אנשים.

 

"אני לא יכולה שלא לחשוב שמישהו שם יודע משהו, שמישהו מחפה על מישהו. אני לא יודעת מה הסיבה, אבל אני די בטוחה שתפרו לו תיק. אולי חשבו שהוא עולה חדש ואין מי שיילחם עבורו. הבעיה היא שזה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, וקשה לראות איך רוב האנשים בוחרים לעצום עיניים".

 

איך את מעריכה שזה ייגמר? "רק פתיחת התיק מחדש והתמודדות עם כל סימני השאלה יהוו הצלחה. זיכוי מחמת הספק יהיה מבחינתי אסון, כי העיקר הוא לתפוס את הרוצחים האמיתיים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות