כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שאלה משפטית

שיוך. לשופט מחלוקת עם קיבוץ מוצאו צילום: Shutterstock
שיוך. לשופט מחלוקת עם קיבוץ מוצאו צילום: Shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

דגניה א': השופט רון שפירא מול קיבוץ הולדתו

השופט המחוזי רון שפירא מתדיין עם קיבוץ הולדתו, דגניה א', בו חיה אמו, בעניין זכאותו בדירת הוריו. הקיבוץ: "שומרים בקפידה על זכויות היורשים"

אריק בשן 
פורסם: 20.06.13, 07:59

לפני שבע שנים החליטו בדגניה א' על שיוך דירות, אבל - כמו בקיבוצים רבים - לא השלימו עד תום את המהלך. היום הם בוחנים חלופות פרקטיות, וכמובן שומרים על זכויות היורשים הפוטנציאליים. "כבודם במקומם מונח", אומרים במזכירות הקיבוץ, אבל מתקשים להבין הכיצד שוקל דווקא אחד היורשים הפוטנציאליים, מהיותר-מכובדים שיצאו מבית הגידול הזה - השופט המחוזי רון שפירא - להיאבק על "זכאותו בדירת הוריו" נגד קיבוצו בעבר. אחרים תוהים כיצד הידרדר המצב עד כדי כך שהשופט נאלץ להגיע למצב של ויכוח עם הקיבוץ, ומה בהתנהלות של דגניה א' גרם לשופט לחוש שלכאורה נפגעו זכויותיו וזכויות משפחתו.

 

עוד על הליך השיוך בקיבוצים:

 

ככל הידוע, התנהל בין הצדדים עד לאחרונה הליך גישור מוסכם בפני השופט העליון (בדימוס) תיאודור אור. אלא שגישור זה נכשל, ועכשיו עומדת על הפרק אפשרות שהשופט שפירא ישקול להגיש, באמצעות באי כוחו, תביעה לבית המשפט. אם אכן תבשיל תביעה כזו, יהיה זה מן הסתם המקרה הראשון שבו מתייצב תובע, שופט בכיר במקצועו, כדי לבקש סעד מבית המשפט במחלוקת עם קיבוץ מוצאו על זכאותו בדירת הוריו. אמו של שפירא נמצאת כיום בבית הסיעודי של הקיבוץ.

 

שפירא, בן דגניה א', נולד בשנת 1957. את לימודיו התיכוניים השלים בתיכון הקיבוצי "בית ירח". אחרי ארבע שנים בצה"ל (1979-1975) השתחרר בדרגת רב-סרן וחזר לקיבוצו. כמו בנים אחרים יצא מטעם הקיבוץ ללימודים גבוהים, משפטים, השלים את לימודיו באוניברסיטה העברית וקיבל רישוי לעריכת דין בשנת 1988. עד למינויו ב-1994 לתפקיד שופט בית משפט השלום בחיפה, הצטרף עו"ד שפירא לסניף העמקים של משרד עו"ד "בלטר, גוט, אלוני" (טבריה), והספיק אפילו לשרת את דגניה א' כמזכיר הקיבוץ. בסמוך למינויו כשופט עזב את הקיבוץ. בשנת 2003 קודם שפירא למעמד שופט בבית המשפט המחוזי של חיפה.

 

דגניה א'. טרם הושלם הליך השיוך (צילום: שירלי זינגר)
דגניה א'. טרם הושלם הליך השיוך (צילום: שירלי זינגר)

 

אף-על-פי שמרבית החברים בדגניה יודעים מעט מאוד, אם בכלל, על השתלשלות הפרשה, גם אלה ששמעו משהו ודאי מתקשים להבין מה ל"ירושה" ולרון שפירא, כאשר אמו עודנה בין החיים. גורמים מוסמכים, הנמצאים בסוד העניין, מסבירים כי המחלוקת העיקרית היא, כאמור, על הזכאות הספציפית בדירת ההורים.

 

מי שנמצא בסוד העניין לא היה רוצה לראות מצב שבו יעמוד שופט מחוזי מכובד בישראל ויתייסר בחקירה נגדית על ידי בא כוח מטעם קיבוץ מוצאו, שכנראה לא תהיה פשוטה כלל וכלל. אפרופו חקירה,

אפשר לומר שבשל המצב המיוחד (יחסים אישיים עם הקולגה בעבר), העדיפו אנשי משרד בלטר-גוט-אלוני לא לייצג הפעם את דגניה א', לקוח קבוע שלהם זה שנים. שפירא עצמו נעזר בשירותיו של משפטן בכיר מאחד המשרדים המובילים בישראל.

 

לד"ר שושי הדר, יו"ר ועד ההנהלה של דגניה א', החיכוך הזה אינו פשוט. "הייתי רוצה להימנע בכלל מתגובה על הנושא", היא אומרת, "אבל חשוב שכן נאמר שאנחנו שומרים, מחד, בקפידה על זכויות היורשים אצלנו, אבל מאידך צריך לכבד גם את החלטות הקיבוץ שאנחנו אמונים עליהן לגבי 'תקופת הביניים', עד שיגיע מועד השיוך בפועל".

 

עד עתה, היא מעידה, שמרה בדבקות על חשאיות העניין מטעמים של "כבוד השופט". כעת, משנחשף הסיפור, היא מתקשה לשמור לעצמה את הביקורת שבפיה, אבל עדיין מתאפקת לנוכח כבודו ומעמדו. "מוזר שהוא לא מוכן לקבל שמעמד של 'יורש' מתייחס לזה שהוריו אינם בחיים... מכיוון שהוא שופט מחוזי - אסתפק בכך".

 

בא כוחו של השופט שפירא העדיף לא להתייחס לדברים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 19 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות