כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שיא חדש

נמל חיפה. הישג מרשים צילום: מישל דוט קום
נמל חיפה. הישג מרשים צילום: מישל דוט קום
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נמל חיפה שבר את שיא שינוע המכולות

בסך הכול שונעו בנמל במרוצת מאי 133,899 מכולות - עלייה של 7 אחוז בהשוואה למאי הקודם

איל לרמן 
פורסם: 10.06.13, 07:57

עם סיומו של חודש מאי מתברר כי נמל חיפה  שבר את שיא שינוע המכולות בישראל לחודש אחד. בסך הכול שונעו בנמל במרוצת מאי 133,899 מכולות - עלייה של 7 אחוז בהשוואה למאי 2012, אז שונעו בנמל 125,222 מכולות "בלבד". השיא הקודם, שנקבע במרס 2012, היה שייך גם הוא לנמל, אך הוא היה נמוך ב-1,000 מכולות.

 

מתחילת השנה שונעו בנמל 648,189 מכולות - עלייה של 6 אחוז בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. גידול דרמטי יותר נרשם בשינוע מכולות מקומיות מלאות (ייבוא/ייצוא ישראלי), שם נרשמה בחמשת החודשים הראשונים של

 השנה עלייה של 10 אחוז בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בחודש מאי לבדו נרשמה עלייה של 13 אחוז בשינוע מכולות מקומיות מלאות בהשוואה לשנה שעברה.

 

במקביל רשם הנמל שיא נוסף ביעילות תפעולית, כשקבע נתון של שינוע 28.35 מכולות לשעת עגורן בממוצע. לדברי מ"מ סמנכ"ל התפעול בחברת הנמל, יעקב לטבינסקי, "מדובר בנתון גבוה בכל קנה מידה ויש לזכור שבמדובר בממוצע הכולל את הרציפים החדשים והישנים, כאשר מסוף כרמל מגיע לבדו לנתונים שחוצים באופן שגרתי את 100 הפעולות לשעת אונייה - נתון המקובל בטרמינלים המתקדמים בעולם. נמל חיפה ממשיך לשבור שיאים מבחינת מספר המכולות והיעילות התפעולית, זאת במקביל לירידה במצבת כוח האדם בנמל".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות