כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הבחירות המקומיות

בני וקנין, ראש עיריית אשקלון המכהן צילום: אבי רוקח
בני וקנין, ראש עיריית אשקלון המכהן צילום: אבי רוקח
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בחירות מקומיות 2013: אשקלון

אחרי הקאמבק המוצלח, בני וקנין מקווה להיבחר לקדנציה נוספת. אלא שמספר גדול למדי של מועמדים נוספים ינסו למנוע זאת ממנו. וגם: הרשימות שרצות למועצה

שמוליק חדד 
פורסם: 16.06.13, 12:15

המועמדים לראשות עיריית אשקלון בבחירות המקומיות, 2013:

 

בני וקנין

 

וקנין , 63, חבר בשנות ה-70 לאלי דיין והקים את תנועת "אשקלון בתנופה" אשר שלטה עד 2003 במועצת העירייה. דיין כיהן ראשון כראש העירייה, כאשר וקנין שימש כסגן וכממלא מקום במשך 12 שנים. לאחר התפטרות דיין ב-1991 וקנין מונה לראשות העירייה. בשנת 2003, לאחר 12 שנים כראש העירייה, החליט לעזוב את תפקידו לטובת כהונה כיו"ר חברת פלאפון. לאחר התפטרותו מונה שבתאי צור לתפקיד ראש העירייה, אותו מילא עד שנת 2005.

 

ב-2005 מונה ליו"ר דירקטוריון חברת "נתיבי תחבורה עירוניים" שיוזמת פתרונות לקויי הרכבת בגוש דן. בשנת 2008 נבחר שוב לראשות עיריית אשקלון בסיבוב שני כשהוא זוכה ל-52% מקולות הבוחרים. פעילותו הנמרצת היא בעיקר בפיתוח העיר הקמת היכל התרבות היכל הספורט בניית המרינה עשרות כיכרות ועוד. מצב משפחתי: נשוי ואב לארבעה.

 

ראש העירייה בני וקנין (צילום: אבי רוקח)
ראש העירייה בני וקנין (צילום: אבי רוקח)

 

דבר המועמד: : "בחזון שלי הדבר הראשון הוא לשדרג ולהגביה את מערכת החינוך לרמות גבוהות מאוד. הוכחתי זאת. כשנבחרתי בפעם הראשונה היינו 40 אחוזי זכאות לבגרות והיום אנו כמעט 72 אחוזים, להגיע לאפס אחוז נשירה, היו לנו תשעה אחוזים והיום חצי אחוז. להתחיל במימוש פארק ההיטק והתעשיות המתקדמות בתחנת הרכבת. בגלל הבירוקרטיה של וועדות התכנון זה לקח 12 שנה, כעת זה אושר בכל הוועדות והפארק יהיה 35 דקות מתל אביב ברכבת, ואני מאמין שבגלל המיקום שלו יעברו כל התעשיות שלא מוצאות מקום בצפון תל אביב ולא בקרית עתידים. נפגשתי עם תעשיינים רבים שהבטיחו שיעברו לאשקלון."

  

איתמר שמעוני

איתמר שמעוני , 45, הוא בעל תואר ראשון במינהל עסקים וכלכלה. משמש כעת כמנכ"ל חברת אתרים לפיתוח תיירות תל אביב-יפו. במועצת העירייה הוא יו"ר האופוזיציה ויו"ר ועדת הביקורת. אופוזיציונר פעיל מאוד שניהל מאבקים רבים בעיר בעיקר בתחומי החינוך והתיירות.

 

איתמר שמעוני
איתמר שמעוני

 

דבר המועמד: "אשקלון יכולה להפוך לעיר שכיף להיוולד בה וכיף לחיות בה בכבוד ולמצוא בה עתיד".

 

לאה מלול

מלול, 48, ילידת מאה שערים, בת תשיעית במשפחה חרדית ברוכת ילדים, דור 14 בישראל, בעלת תואר במדעי המדינה עם התמחות ביחסי בינלאומיים. מנכ"ל קרן גילאן. חייה מספר שנים בדרום אפריקה ובארה"ב, שם היתה מורה לאנגלית ורכזת לימודי יהדות. בשנת 1999 חזרה עם משפחתה לישראל, התיישבה באשקלון, פתחה בית ספר לאנגלית ועסקה בהוראה.

 

במסגרת פעילותיה ההתנדבותיות היתה חברה בעמותת ידידי המרכז הרפואי ברזילי. פעילות זו הובילה אותה לניהול מחלקת דוברות וקשרי החוץ של המרכז הרפואי ברזילי, לגיוס כספים עבור הקמת מבנה האשפוז הממוגן ובעיקר תיזכר כמי שניהלה את המאבק להזזת הקברים מהשטח המיועד למבנה זה. מצב משפחתי: נשואה, אם לארבעה וסבתא לנכד.

 

לאה מלול (צילום: יח"צ)
לאה מלול (צילום: יח"צ)

 

דבר המועמדת: "אני לא מאמינה במילים 'אי אפשר', כשאומרים לי לא, אני בודקת למה לא?. נחושה שלא להיכנע לבנאליות. הניסיון שלי בפעילות בארץ ובעולם הביאו אותי לרקום חזון של שינוי ולערוך תוכניות ארוכות טווח למהפך מהותי עבור העיר, תוכניות שסוף סוף יביאו את אשקלון למצות את הפוטנציאל הגלום בה".

 

ד"ר ריקי שי

בת 44, אשת חינוך, PhD במדעי ההתנהגות ו-M.A בניהול חינוך, מרצה ובעלת מכללה מזה 13 שנים (משנת 2000) למוסדות, ארגונים ופרטיים על מנת להשביח את ההון האנושי ולהגדיל את האפקטיביות. עוסקת גם במחקר ופיתוח בתחום החברתי ובנושאים הקשורים לקידום והעצמת נשים, מרצה בקורסים ללימודי נשים ומגדר ולימודי תעודה.  

 

הקימה את "בית האישה" באשקלון, ומשמשת מנהלת בפועל, תפקיד הכולל כתיבת תכניות ההדרכה, הכשרת מנחים, מאמנים,שיווק, ניהול, ייעוץ לארגונים ולפרטיים והנחייה. בין היתר מעבירה סדנאות לעיריית אשקלון, עיריית באר שבע, מועצות מקומיות ועוד. נשואה + 4 ילדים.

 

ריקי שי
ריקי שי

 

דבר המועמדת: "אני מאמינה כי כגודל הזכות-גודל החובה. ואני מחויבת לפעול למען חוסנה של אשקלון ממקום של אחריות בדרך ארץ ומתוך מאור פנים. לחתור לחזרה לערכים הבסיסיים שהיו בבסיס החברה. שוויון, ערבות הדדית, סולידריות ומתן הזדמנות שווה לכל אחת ואחד. צמצום הפער בין דתיים לחילוניים, ושיתופי פעולה בין מגזרים שונים."

 

אבי עייש

עייש, 51, חבר מועצה בקדנציה הקודמת בה קיבלה רשימתו שני מנדטים יחד עם דוד רוזנר, ב-2003 תחת כהונתו של רוני מהצרי. יו"ר וועדת ביקורת בעירייה, חבר בוועדה לבנין ערים, יו"ר האופוזיציה והוביל מאבקים בוועדות שונות בתחומים בעירייה. עו"ד נוטריון וסגן יו"ר לשכת עורכי הדין בישראל. פועל רבות בתחום התרבות ומתכוון להוביל את אשקלון לשינוי בכל התחומים ושקיפות מוחלטת במינהל הנדסה עם נגישות לאינטרנ , למתג את העיר כעיר מוסיקה תרבות ואמנות.  גרוש + 3 ילדים.

 

אבי עייש
אבי עייש

 

דבר המועמד: "הואיל ובשתי מערכות בחירות ניצחתי בסקרים והובלתי במועדים כאלה ואחרים אך לא ניצחתי, אינני נוטה לאמוד את סיכויי בעת הזו לפי

כל סקר. אני משוכנע שהפקתי את הלקחים ואני יודע את המתכון לניצחון. אני מאמין שעד הבחירות הציבור ישתכנע שאני המועמד המתאים ביותר ולכן בנסיבות הקיימות כשיש קרב בין ראש העירייה לראש האופוזיציה הציבור יבין שאני האלטרנטיבה הראויה ביותר ולכן אני רואה את הסיכויים כטובים ביותר משום שאני סומך על האינטליגנציה של הבוחר, אך יש לי תקווה שאחוז ההצבעה יהיה גבוה, משום שמרבית הבוחרים שלי נשארים בבית".

 

אורן שני

אורן שני , 47, קדנציה שנייה כחבר מועצה, בשתי הקדנציות ממונה על האירועים והתרבות, מ"מ יו"ר הועדה לתכנון ובניה, ועדת הכספים, ועדת הנחות, ועדת תמיכות, הקמת ועדות התיירות והנוער וספורט, פעיל בתחומי הוועדה לבניין ערים ובמליאת הוועדה לבניין ערים, מכיר היטב את תפקוד החברות העירוניות. בעל תואר ראשון בקרימינולוגיה וסוציולוגיה. לימודי תעודה לאוניברסיטת בר אילן ומשרד הפנים והשלטון המקומי, קורס מנכלי"ם ודירקטורים לניהול פיננסי ברשויות מקומיות ותאגידים עירוניים. יו"ר אגודת הסטודנטים באשקלון וחבר בהנהלת התאחדות הארצית, פעל להורדת שכר הלימוד לסטודנטים בוועדת וינוגרד. שותף מלא לכתיבת קריטריונים לתמיכות בעיר אשקלון.

 

סטודנט ללימודי משפטים, מסיים שנה ב'. נשוי + 3 ילדים. 

 

אורן שני
אורן שני

 

דבר המועמד: "אוביל לשקיפות, שימוש מושכל בכספי ציבור, בניית מוסדות חינוך לאלתר, העלאת אחוזי הזכאות לבגרות, אך לא להסתפק רק באחוזי הבגרות אלא לבדוק את תוכן תעודת הבגרות ואיכות התעודה ולכן השאיפה היא לפעול להגדלת מספר יחידות הלימוד במתמטיקה פיזיקה ומקצועות המדעים השונים, צמצום מספר התלמידים בכיתות, השקעת משאבים תוך מתן תמריצים למנהלי ומורי בתי ספר באשקלון, שיפור ושיפוץ תשתיות הכבישים בער אשקלון, ניהול תקציבי אחראי."

 

בני גולדשטיין

בני גולדשטיין, 36, פליט האח הגדול. התמודד לראשות העיר בית שמש ב-2003, אך לא נבחר. בבחירות האחרונות לכנסת התמודד במפלגת כלכלה יחד עם אחיו דני ברשימה בה היה מספר 2. מסיים תואר ראשון במשפטים, עסק בתחומי נדל"ן, ובתחומי קשרי לקוחות. גרוש + 3 ילדים.

 

בני גולדשטיין (צילום: מאיר שילון)
בני גולדשטיין (צילום: מאיר שילון)

 

דבר המועמד: "אפעל בתחומי חינוך תרבות ותעסוקה, להביא חברות גדולות לאשקלון, לשים את אשקלון בפן התיירותי שהיא עיר תיירות ולנצל את 13 ק"מ של החוף, לפתור את מצוקת החניה בעיר ובקניון גירון על ידי בניית חניון גירון. יש אנשים שמוכנים לשלם 150 אלף דולר שהכיכר תיקרא על שמם ואפשר להכניס כך עשרות מיליוני דולרים לעיר"

    

הרשימות המתמודדות לעיריית אשקלון בבחירות המקומיות 2013:

 

אשקלון בתנופה

בראשה עומדים בני וקנין (ראש העירייה) ושלמה כהן (ממלא מקום ראש העירייה). סיעה וותיקה שקיימת כ-25 שנים. הסיעה מונה שני חברים, כשכהן ממונה על הביטחון והוועדה לבנין ערים. הצלחת הסיעה היא הצלחתו של וקנין והעירייה ויש רבים הסבורים כי דווקא מי שמבקש לקדם פרוייקטים רבים כדוגמת השוק העירוני הספריה ועוד גרם לעיכובים רבים בהם.

 

צדק חברתי

חברים בסופה ביילין (סגנית ראש העירייה) ואלכס חרוביץ. הסיעה קיימת 10 שנים, והיא חברה מסורתית בקואליציה. ביילין משמשת כממונה על הרווחה בוועדת ביטחון לצד תפקידים נוספים. בתחום הרווחה לא נרשמה הצלחה רבה עם זאת היא מקדמת בחיוב פעילות למען תושבים בשכונות העולים החיים ללא מיגון בביתם. חברה לסיעה חרוביץ כמעט ולא מבקר במועצה, וקשה לזכור הישג או אפילו אמירה משמעותית שלו.

 

התאחדות הספרדים והמפלגה הדתית לאומית

המפלגה, שחבריה המרכזיים הם שמעון כהן ועמרם בן דוד (סגן ראש העירייה), עברה איחודים וגלגולים שונים בראשותו של כהן, שהתאחד עם המפדל בבחירות האחרונות ובקדנציה הקודמת עם אגודת ישראל. הסיעה קיימת כ-20 שנים, לרוב חברה בקואליציה. הישגיה בתחום הבינוי בעיקר, פעילות למען החרדים תושבי אשקלון ותושבי השכונות. בקדנציה זו פעלה הסיעה בעיקר בתחום ההקלות לממדי"ם, ולקידים פעילויות חינוכיות שונות.

 

אגודת ישראל

חברים מרכזיים: ניסים כלפון ויאיר חדד. קיימת למעלה מ-30 שנים. בעבר התאחדה עם ש"ס ונמצאת באופן מסורתי בקואליציה. הסיעה ותיקה מאוד ופועלת בעיקר בתחום תרבות תורנית, אך גם בתחומי רווחה וכדומה. כלפון הקים את הגמ"ח הגדול ביותר באשקלון וגם חדד פועל רבות בתחום זה. בקדנציה זו פעלו בעיקר בנושאי תרבות תורנית, רווחה חינוך תורני ועוד.

 

אחדות ישראל

סיעה בת 10 שנים שקמה בקדנציה הקודמת על ידי הרב יצחק ברדה. חברה בקואליציה. חברי הסיעה פועלים במגוון רב של תחומים החל מפעילות בנושא תאגיד המים, רווחה חינוך תרבות תורנית ועוד שלל פעילויות.

 

תקווה לאשקלון

רשימה הפועלת כ-20 שנים, כשבראשה עומד רמי גואטה. במהלך השנים היתה בעיקר בקואליציה. גואטה, המשמש גם כיו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון, מצא עצמו פועל נגד העירייה במאבקים למען זכויות העובדים, נושא שהוא פעיל בו מאוד. הוא פעיל בתחומי רווחה, חינוך, סיוע לעסקים קטנים ועוד.

 

רשימת הצעירים

הפעילים הבולטים: אורן שני ואיתן קסנטיני. המפלגה, שפועלת כבר כ-15 שנה, עברה טלטלה ופיצול הכוחות. חלק גדול מהזמן היא היתה באופוזיציה ובקדנציה זו קסנטיני הצטרף לבדו לקואליציה ממנה פרש לאחר עימותים רבים עם ראש העירייה. שני נחשב לחבר מועצה פעיל בעל ידע רב בתחומי פקודות העיריות, פעיל במגוון רב של נושאים כמו חינוך, רווחה, סיוע לעסקים, פעילויות למען הצעירים, תרבות ועוד.

 

עתיד חדש לאשקלון

הרשימה של איתמר שמעוני, שמועמד לראשות העירייה. הסיעה קיימת כעשר שנים והייתה בעיקר באופוזיציה. שמעוני, המשמש כיו"ר וועדת הביקורת, פועל במגוון רב של נושאים החל מביקורת בעירייה, תעסוקה, חינוך, רווחה, פיתוח העיר ועוד. מקשה על וקנין לנהל את ישיבת המועצה יחד עם אורן שני.

 

אשקלון ביתנו

הסיעה קיימת כעשר שנים, באופן מסורתי בקואליציה, כמו גם בקדנציה הקודמת. בוריס מנור הוא הפעיל בסיעה. בהכשרתו הוא מורה ולכן מרבה לעסוק בנושאי חינוך. הסיעה גם עוסקת בתחומי הרווחה וסיוע לעולי חבר העמים.

 

אשקלון המתחדשת

הסיעה קיימת כ-20 שנה בעיקר בזכותו של יורי זמושצ'ק. היא היתה בקואליציה ובאופוזיציה לסירוגין. זמושצ'ק פעיל בתחומי הרווחה, סיוע לצעירים, חינוך, תרבות ועוד. נחשב לאדם הגון מאוד שאומר את שעל ליבו.

 

תכלית הירוקים

הסיעה קיימת עשר שנים כשהפעיל המרכזעי בה הוא יורם שפר, הממונה על איכות הסביבה. עוד קודם לבחירתו ניהל ומנהל מאבקים מול חברת החשמל בנושא תחנת הכח הפחמית.

 

אשקלון חדשה

בראש הסיעה עומד רוני מהצרי, ששימש כראש העירייה בקדנציה הקודמת וכעת הוא חבר מועצה. בקדנציה זו היהא פעיל בתחומי תכנון ובניה, כספים, חינוך ועוד.

 

ליכוד

הסיעה קיימת כ-30 שנה בגלגולים שונים. בעבר היו באופוזיציה אבל ברוב הכהונות היו בקואליציה. שבתאי צור משמש כמשנה לראש העירייה ובעבר שימש כסגן ראש עירייה. הסיעה פעילה בתחומי הרווחה, פיתוח עירוני ועוד.

 

עיר אחת

בראשה יעמוד עו"ד אבי קריסי והפעיל החברתי רמי סופר . על פי חברי הרשימה, היא תעסוק ותקדם נושאים שבהם הם בקיאים - חינוך ורווחה. "במשך השנים , התפלגנו, הפכנו להיות מגזריים , ועכשיו המשימה להחזיר את אשקלון להיות עיר אחת".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות