כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
החופש בפתח

דרך ארוכה צילום: shutterstock
דרך ארוכה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בדרך לחו"ל עוברים בתור העמוס במשרד הפנים

עומס פונים, מעט פקידים והמון עצבים. "אנשים משתוללים, יורקים על הפקידות וצועקים כאילו שהן אשמות". לקראת הקיץ, ביקור לא נעים בסניף משרד הפנים בחולון

לימור סימון 
פורסם: 09.06.13, 07:55

תלונות קשות של תושבים נשמעו לאחרונה, על התנהלות סניף משרד הפנים בחולון. לטענתם, למרות שהסניף המרכזי משרת את תושבי חולון, בת ים ואזור, רק חלק מעשר העמדות מאוישות בפקידות, שקורסות בשל העומס הרב.

 

 

לפי נתונים רשמיים, מדי יום מטפל סניף משרד הפנים בחולון בממוצע בכ־300 פונים. בשנה מונפקים בו 27,511 מסמכי נסיעה ו־21,941 תעודות זהות וכן מתבצעים בו 31,136 שינויי כתובת.

 

"זה לא ייתכן", צועקת יוליה פסחוב בת ה־56, שחיכתה לתורה כבר 45 דקות. "לא הגיוני שכל כך הרבה זמן נחכה בתור שבכלל לא מתקדם. אין לי טענות לפקידות, הן עושות מה שהן יכולות, אבל יש כאן המון עמדות ריקות. למה אין עוד אנשים? בכל יום זה ככה, הדברים לא זזים".

 

ביקור במקום השבוע מגלה שאולם ההמתנה מלא מפה לפה, כל מקומות הישיבה תפוסים בממתינים וחלק מהם נאלצים לשבת על הרצפה. לפתע מתחוללת מהומה,

לאחד הלקוחות נמאס להמתין בתור למספרו, והוא פותח בסדרת קללות. כשאחת הפקידות מנסה להרגיע אותו הוא יורק לעברה. בתוך זמן קצר מגיע המאבטח ומפנה אותו משם. "אני נמצא כאן פעם שלישית השבוע", הוא מנסה בחוץ להסביר את כעסו. "בכל פעם שאני מגיע אני נאלץ לחכות בתור שעה לפחות. חם, לא נעים, יש כאן אנשים שבאים עם עגלות וילדים ויש רעש. ככה נראה סניף של משרד הפנים בעיר כזו גדולה? איפה הכבוד לאנשים?".

 

משרד הפנים בחולון. חדשו דרכונים בחורף (צילום: לימור סימון)
משרד הפנים בחולון. חדשו דרכונים בחורף (צילום: לימור סימון)

 

פקידות משרד הפנים מסרבות להגיב אך עושה רושם שהמצב לא מאיר פניו אליהן. אחד המאבטחים בכניסה אומר שלא מדובר באירוע נדיר. "אנחנו נמצאים במצב של היכון תמידי. בתקופה הזו של לפני חופשת הקיץ יש עומס בלתי רגיל על הפקידות כי אין מספיק כוח אדם. אנשים מאבדים את הסבלנות בתורים הארוכים והם משתוללים, יורקים על הפקידות וצועקים, כאילו שהן אשמות. הפקידות עושות מה שהן יכולות אבל הן לא יכולות לזרז את התורים".

 

אחד מהממתינים בתור מספר: "זה כמו להיכנס למדינת עולם שלישי. בעולם מתקדם, כשיש כבר פתרונות מחשוב, לא ייתכן שאנשים יעמדו שעות בתור בשביל חידוש דרכון או תעודת זהות. לא יכול להיות שיש עמדות ריקות בזמן שהתורים כאן הם אינסופיים. בשום מקום בארץ לא תראי משרד פנים כל כך עמוס, זה מקום שצריך לרוץ מהר. אין סיבה שאנשים יחכו כל כך הרבה בתור, כי אם היו כאן עוד חמש פקידות התורים האלה לא היו קיימים. תקופת הקיץ היא תקופה קשה, אנשים מכינים את עצמם לחופשות בחו"ל, כל שנה אותו סיפור. האם למעלה מחכים שמישהו יאבד את הסבלנות ויתחיל להשתולל? לפני חודש הייתי כאן וראיתי איך בנאדם השתולל וכמעט הרביץ לאחת הפקידות, הן פוחדות, וזה לא מגיע להן".

 

ההמתנה מורטת העצבים בפנים גולשת גם החוצה. הרחבה החיצונית נראית כמו אחרי מלחמה - ערימות של עיתונים, שקיות אוכל ובדלי סיגריות. "בושה וחרפה. ככה צריכה להיראות כניסה למשרד ממשלתי גדול וחשוב במדינה?", תוהים הממתינים.

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "אנו מייחסים חשיבות עליונה לנושא מתן השירות לציבור, גם כאשר מוכתבים לנו אילוצים תקציביים ואחרים שאינם בשליטתנו.

 

"לגופו של עניין, בלשכה בחולון ניתנים שירותים בתחומים שונים, שניתנים על ידי כל העובדים המפוזרים בין העמדות השונות, לא כולן בהכרח פרונטליות.

"לקראת הקיץ, עיקר העומס מתרכז בביקוש לדרכונים ואנו מודעים לכך. מסיבה זו, פותחו ערוצי קבלת שירות נוספים באמצעות הדואר, שאינם מצריכים הגעה ללשכה. הרשות שבה ומעודדת את הציבור במהלך כל השנה להכין את הדרכונים מבעוד מועד".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות