כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
בחירות המקומיות

אורי אהד, ראש העירייה המכהן צילום: גיל לרנר
אורי אהד, ראש העירייה המכהן צילום: גיל לרנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בחירות מקומיות 2013: פתח תקוה

כל המועמדים שרצים נגד אורי אהד בבחירות הקרובות לעיריית פתח תקוה. וגם: הרשימות המתמודדות למועצה בפתח תקוה

קורין אלבז 
פורסם: 17.06.13, 13:35

המועמדים לראשות עיריית פתח תקוה בבחירות המקומיות, 2013:

 

אורי אהד

עו"ד אורי אהד, יליד פתח תקוה, בן 43 נשוי ואב לשתי בנות. מזה מספר חודשים הוא מכהן כממלא מקום ראש העירייה בפועל בשל פרישתו הבלתי צפויה של איציק אוחיון, מסיבות בריאותיות. אהד מתכוון להוביל את העיר גם בקדנציה הבאה ועבורו תקופה זו מהווה רק הכנה לכהונה האמיתית והממושכת יותר. על הדרך הוא צריך, והולך בכיוון, של סגירת חובותיו לספקים ונותני שירותים מתקופת הבחירות הקודמת.

 

אורי אהד (צילום: גיל לרנר)
אורי אהד (צילום: גיל לרנר)

 

דבר המועמד: "אני מתכוון לעבוד קשה בחודשים בהם אני משמש כראש עירייה בשביל התושבים. אני חושב שזה אומר הכל. בסופו של יום אמדד בעשייה ולא בסיסמאות. זה הזמן לעבוד".

 

איציק ברוורמן

עו"ד ברוורמן, יליד פתח תקוה, בן 54, בוגר בית הספר התיכון "ברנר", נשוי לדפנה ואב לשלושה. ברוורמן, עורך דין במקצועו, ניהל משרד לעריכת דין בפתח תקווה במשך 23 שנה. שימש כתובע הראשי וסגן היועץ המשפטי בחבל עזה, בדרגת רב סרן. לאחר שחרורו מהצבא כיהן במסגרת שירות החוץ כעוזר הקונסול לענייני עבודה בניו יורק. בארבע השנים האחרונות מכהן ברוורמן כסגן ראש העיר מטעם סיעת אכפ"ת.

 

איציק ברוורמן (צילום: גיל לרנר)
איציק ברוורמן (צילום: גיל לרנר)

 

דבר המועמד: "שינוי סדרי העדיפויות פירושו בראש ובראשונה העמדת האמצעים הכספיים לביצוע המטרות שנבחרו מתוך תקציב העיריה".

 

רמי גרינברג

עו"ד רמי גרינברג, יליד מושב נווה ירק וכיום מתגורר בפתח תקווה, בן 35, רווק. מתמודד מטעם סיעת הליכוד. עו"ד גרינברג עובד עירייה כיום בתפקיד מנהל האגף לקידום מערכות עירוניות בפתח תקוה. עד לפני מספר חודשים התמנה למשרת אמון בתור יועץ ועושר ראש העיר. גרינברג, שירת כקצין ביחידת דובדבן, מאוחר יותר התגייס למשטרה ליחידה המרכזית של מחוז תל אביב בתחום הבילוש והמודיעין. כמו כן עבד בעיריית הוד השרון בתחום הביטחון ובעיריית פתח תקוה כעוזר סמנכ"ל העירייה.

 

רמי גרינברג (צילום: רפגיל לרנר)
רמי גרינברג (צילום: רפגיל לרנר)

 

דבר המועמד: "עשייה ונתינה מכל הלב למען העיר והתושבים הם המתכונת להצלחה של העיר".

 

דני סוויסה

דני סוויסה, יליד פתח תקוה, נשוי ואב לארבעה. דני בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר נוסף במדעי החברה, תואר שני במדעים ותעודת טכנאי שיניים. בעברו היה דני מנכ"ל עיריית פתח תקווה, סמנכ"ל העירייה, יוזם ומקים את היחידה לתכנון אסטרטגי, מנהל יחידת ניהול במנהל הנדסה ומנהל מערך המחשוב במנהל הנדסה.

 

דני סוויסה (צילום: גיל לרנר)
דני סוויסה (צילום: גיל לרנר)

 

דבר המועמד: "להפוך חלומות למעשים".

 

הרשימות המתמודדות למועצת פתח תקוה בבחירות המקומיות 2013:

 

שם: פתח תקווה ביתנו

יו"ר: גנאדי בורשבסקי

המצע בקצרה: קידום נושאי החינוך למצוינות, הקפדה דקדקנית על טוהר השלטון וקידום איכות הסביבה.

למה לבחור בנו? כי הוכחנו שאנו אחראים למילים היוצאות מפינו. עבורנו לא מדובר במגרש פוליטי או תחביב להשגת כבוד, אלא בשליחות של ממש שכל עניינה הוא שיווין, צדק חברתי, שיתוף ואיכות בשירות".

הישג בבחירות הקודמות: שני מנדטים.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? מצפים לקבל ארבעה. כל תוצאה אחרת תהווה אכזבה.

 

שם: דרך לתקווה

יו"ר: שי גרוסמן

המצע בקצרה: הקמת מרכז שרותי לתושבים במטרה לתת מענה לכלל האוכלוסייה. בנוסף, שיפור פני העיר. נדאג להצבת מתקנים מתאימים לאיסוף וסילוק אשפה, נשיג תקציב למען בעלי החיים ועוד.

למה לבחור בנו? כי אנחנו קבוצה של תושבים ולא עסקנים, שחושבים שהגיע הזמן לשנות את סדר העדיפויות בעיר.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם הראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? כמובן שנסתפק באחד, אבל שניים ייחשבו להצלחה.

 

שם: אכפ"ת

יו"ר: איציק ברוורמן

המצע בקצרה: נוביל מהפכה מבנית ופדגוגית במערכת החינוך בעיר, נדאג לניקיונה ונשדרג את חזותה בדגש על אזור המרכז והשכונות. כמו כן, נפעל לפיתוח פארקים, שטחים ירוקים וגני שעשועים. נילחם בביורוקרטיה ונשפר את השירות לתושב.

למה לבחור בנו: איציק ברוורמן הוא בעל יושרה, נקי כפיים, חף מאינטרסים זרים ומחויב רק לעיר ולתושביה. לרשימה ניסיון ועשייה רבה בעירייה.

הישג בבחירות הקודמות: שני מנדטים.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון: היעד הוא חמישה.

 

שם: ביחד

יו"ר: חנוך מילביצקי

המצע בקצרה: מתחייבים להציג תוכנית עבודה מסודרת בתחומי החינוך, התרבות, הפנאי והקהילה, והביטחון האישי.

 כמו

כן, נראה תרבות ארגונית־שלטונית חדשה, נדאג לנשים, לתושבים הוותיקים ולצעירים.

למה לבחור בנו? נהיה כתובת אמיתית לתושבים מתוך תפיסה של דלת פתוחה ושיתופם. בנוסף, אנחנו מביאים אתנו ניסיון ציבורי עשיר בתחומים רבים כמו חינוך, רווחה, טיפול בעולים וותיקים ועוד.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם הראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? חמישה כהצלחה. פחות מזה יהווה כישלון.

 

שם: פתח תקווה בדרך חדשה

יו"ר: אורי אהד

המצע בקצרה: הצבת העיר בצמרת רמת החינוך בישראל. כמו כן, לא נתפשר על ביטחון התושבים ונתגבר את מערך הסיור העירוני. בנוסף, נוציא את העיר לדרך חדשה בעשייה למען גמלאי העיר, נעניק בילויים בטוחים לצעירים, נחסל את עומסי התנועה הכבדים וניתן שירות אישי לכל תושב.

למה לבחור בנו? אנחנו סיעה מגוונת שנטועה בכל קצוות הקשת החברתית של העיר. לכל אחד מאתנו ניסיון עשיר והישגים רבים.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם הראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? נכבד כל החלטה של הבוחר.

 

שם: יש תקווה

יו"ר: שלמה איבגי

המצע בקצרה: נתמקד בקידום נוער, בסיוע למשפחות חד הוריות ובהסרת הביורוקרטיה. כמו כן, נפעל לביצוע פרויקטים פינוי־בינוי בשכונות, נקדם את החינוך ונסייע במלגות, לנכים ולבעלי מוגבלויות.

למה לבחור בנו? כי אצלנו "אין שווים יותר ושווים פחות", אנו באים מהשטח עם ניסיון וקבלות של עשייה מזה 25 שנה. אנחנו מפלגה חברתית חדשה שמורכבת מפעילי שכונות שסוחפים אחריהם אנשים שרוצים שינוי.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם הראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? מנדט ומעלה ייחשב כהצלחה.

 

שם: הליכוד-מחל

יו"ר: רמי גרינברג

המצע בקצרה: קידום העיר בנושאי חינוך, תשתיות, תחבורה, התחדשות עירונית, ייעול המערכת העירונית, שינוי סדרי העדיפויות והפניית תקציבים לרווחת התושב ותרבות. המטרה שלנו היא למצב את העיר כמקום הטוב ביותר למגורים ולמחיה בגוש דן.

למה לבחור בנו? מדובר ברשימה עם אנשים איכותיים, בעלי רקורד מרשים ועם גיבוי ממשלתי לפעול ולהביא את העיר לשגשוג בכל התחומים. אנו גם נהנים מתמיכת מפלגת העבודה והירוקים בעיר.

ההישג בבחירות הקודמות: מנדט אחד.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? בין שישה לשבעה ־ הצלחה. שלושה ייחשבו לכישלון.

 

שם: חבר

יו"ר: איציק עובדיה

המצע בקצרה: שואפים לשיווין חברתי. ניתן מענה לכלל התושבים בנושאים כמו חינוך, רווחה וקידום קבוצות חלשות בעיר. בנוסף, נפעל לשדרוג השכונות הוותיקות, נקדם תוכניות פינוי־בינוי, תמ"א 38 ועוד. למה לבחור בנו? בגלל ניסיון רחב של איציק עובדיה כסגן ראש העירייה וכחבר הנהלת העיר, עבורו זו קדנציה שנייה. הדבר אפשר לו להכיר היטב את המערכת העירונית.

הישג בבחירות הקודמות: מנדט אחד.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? מאמינים שהציבור יאפשר לנו להמשיך ולשרת אותו.

 

שם: יש"י - יחד שבטי ישראל

יו"ר: בנימין זהבי

המצע בקצרה: דגש על תמ"א 38 במרכז העיר ובשכונות הדרומיות שייתן נוף חדש לעיר. הביקוש לרכישת דירות פונה ברובו המוחלט לשכונות הצפוניות, וכך אנו מאבדים את דור ההמשך שלנו בשכונות החלשות.

למה לבחור בנו? כולנו אנשי עשייה בהתנדבות למעלה מ־30 שנה, ובמהלך הזמן עלינו בסולם המדרגות. כך, למשל, בני זהבי החל את דרכו הציבורית כיו"ר שכונה והגיע להיות סגן ראש העירייה. זה המסלול שכל חבר מועצה חייב לעבור.

הישג בבחירות הקודמות: שלושה מנדטים.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? מצפים למינימום ארבעה.

 

שם: סדר חדש

יו"ר: חיים בשארי

המצע בקצרה: נוביל סדר חדש בתחומי התשתיות, החינוך, העסקים, הצעירים, התרבות ואיכות החיים. נהפוך את פתח־תקוה ל"עיר הקמפוסים" באמצעות העברת מוסדות מערכת החינוך מבתי ספר "מצומצמים" ומפוזרים לקמפוסים חדשים.

למה לבחור בנו? כיוון שרשימתנו חפה מאינטרסים של מפלגה נותנת חסות. אנשיה אינם עובדי עירייה ואינם מתפרנסים ממשכורות עירייה, ולכן המצביעים יכולים להיות בטוחים שהאינטרס היחיד המוביל אותנו הוא טובת תושבי העיר.

הישג בבחירות הקודמות: מנדט אחד.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? מצפים לארבעה.

 

שם: יהדות התורה

יו"ר: אליהו ברוכי

המצע בקצרה: נשמור על צביונה התורני של העיר, נשמש אוזן קשבת לאזרח ונביא לפתרון בעיות מוניציפאליות שונות. בנוסף, נסייע למוסדות התורה והדת, בפרט בימים אלו של גזירות ממשלתיות קשות.

למה לבחור בנו? כי נציגי יהדות התורה קשובים לכל פנייה, נחלצים לטובת האזרחים, לא בוחלים בשם סיוע אפשרי וחוקי, נשמעים לדעת גדולי התורה, ונאבקים עבור כל אחד כדי לסייע בפתרון מצוקות.

הישג בבחירות הקודמות: מנדט אחד.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון?: שלושה מנדטים הישג, שניים הצלחה.

 

שם: פתח תקווה שווה

יו"ר: ישראל פיסאה יצחק

המצע בקצרה: מבטיחים לפעול לשיפור איכות החיים של תושבי העיר בכלל, והקהילה האתיופית בפרט. נפעל במישור החינוכי, התעסוקתי ועוד במטרה לשיוויון בין כלל המגזרים.

למה לבחור בנו? כי זו הפעם הראשונה שהתלכדנו יחד - חברי הקהילה האתיופית, כד ליצור שינוי בעיר.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם הראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה ככישלון: שלושה ומעלה יהוו הצלחה. פחות יהיה כישלון.

 

שם: קול החינוך

יו"ר: רפי דהן

המצע בקצרה: ניקיון כפיים, עשייה חינוכית וחברתית ושותפות ציבורית. הנושאים לטיפול על הפרק הם חינוך והשכלה גבוהה, פיתוח מקומות בילוי, תרבות ואומנות בשעות הפנאי, ופתרונות בנושאי דיור, תעסוקה וסביבה.

למה לבחור בנו? כי נילחם להחזרת העיר לעשירייה הראשונה בתחום החינוך בארץ. לדהן ניסיון רב שנים כחבר מועצה וכמנהל אגף הנוער בעירייה, שסייע לו למנף את החינוך הבלתי פורמאלי בבתי הנוער.

הישג בבחירות הקודמות: לא התמודדו.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? לפחות ארבעה. שניים ייחשבו למעט מדי.

 

שם: פתרון - פתח־תקווה צעירה

יו"ר: גרישה ברנבויים

המצע בקצרה: נפעל לדיור בר השגה לזוגות הצעירים ולמשפחות חד הוריות. בנוסף, נפעל בתחום החינוך ונעניק השכלה רב גונית וברמה גבוהה יותר. כמו כן, נדאג למיגור הפשיעה.

למה לבחור בנו? בגלל הניסיון הרב והעשייה במגוון תחומים כמו חינוך, ניקיון העיר ועוד. כמו כן, בגלל תוכניות עתידיות ומוכנות בתחומי הדיור, שיפור פני העיר והביטחון האישי.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם הראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון: הצלחה ־ בין שלושה לארבעה. פחות ייחשב ככישלון.

 

שם: העיר שלנו

יו"ר: יחזקאל (חזי) חוגי

המצע בקצרה: מתחייבים להוזיל את מסי הארנונה לתושבים ולעסקים, וכן לצמצם בהדרגה את מספר התלמידים בכיתות עד ל־26, לכל היותר. כמו כן, נקדם תוכנית דיור לזוגות צעירים, נהפוך את העיר לירוקה וידידותית לסביבה ועוד.

למה לבחור בנו? כי בראש הרשימה עומד רואה החשבון חזי חוגי עם ניסיון של למעלה מ־30 שנה בתחום. בנוסף, נשמור על החוק ועל מינהל תקין, לא נמנה מינויים פוליטיים ונפעל מתוך שיקולים ענייניים לטובת כלל הציבור.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם ראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? שניים כהצלחה. כישלון לא בא בחשבון.

 

שם: ש"ס – התאחדות הספרדים שומרי תורה

יו"ר: אוריאל בוסו

המצע בקצרה: המשך חיזוק התרבות היהודית במסגרת האגפים השונים, הקמת רשות רווחה חדשנית, המשך ההשקעה בחינוך ומצוינות בערכים, המשך טיפוח פני העיר ועזרה לכל תושב.

למה לבחור בנו? נציגינו צמחו מתוך השכונות בעשייה רבת שנים. הם הוכיחו את עצמם בעשייה אמיתית ובעבודה רבה וסיזיפית. לא באנו לנוח על זרי הדפנה. אנחנו נמצאים בשליחות התושבים ופועלים למענם.

הישג בבחירות הקודמות: שלושה מנדטים.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? הצלחה־ בין ארבעה לחמישה מנדטים. דריכה במקום לא תיחשב כהצלחה.

 

שם: עיר צעירה

יו"ר: איתי שונשיין

המצע בקצרה: נייצג את התושבים ונפעל למען צרכיה האמיתיים של הקהילה. ברשימה נמצאים נציגים אותנטיים של השכונות, שלהם רקורד רחב בפעילות ציבורית. הניסיון שצברנו והרכב האנשים ברשימה מביאים חשיבה אחרת ושינוי תפיסה.

למה לבחור בנו? בגלל הקשר עם התושב. במשך שנים דאגנו לשתף ולשמור על קשר, ואין סיבה שלא נמשיך לעשות זאת כנבחרי ציבור לאחר שנקבל את האמון מהתושב.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם הראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? חמישה כהצלחה. פחות מכך יהיה מאכזב.

 

שם: יש עתיד בפתח תקווה

יו"ר: רון כץ

המצע בקצרה: מתחייבים לפעול לטובת שיפור החינוך בעיר, שיפור החינוך הבלתי פורמאלי ויצירת רצף בין המסגרות החינוכיות השונות. כמו כן, נשפר תשתיות, נפסיק את הבנייה המסיבית, נרחיב את הריאות הירוקות בעיר ועוד.

למה לבחור בנו? אנחנו היחידים שמתחייבים לייצג את הציבור החילוני בעיר ולדאוג לצרכיו. אנחנו לא חוששים להלחם בסחטנות המפלגות החרדיות ולהכריז שהיום חלוקת התקציבים אינה הוגנת ושהרכב מועצת העיר אינו משקף את האוכלוסייה בעיר, אלא מקפח את הציבור החילוני.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם הראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? הצלחה ־ ארבעה. פחות ייחשב ככישלון.

 

שם: מרצ פתח תקווה

יו"ר: אורון מאירי

​המצע בקצרה: נפעל למניעת שחיתות בעירייה, לקידום החינוך, לשיווין בין חילונים לדתיים ולמען בעלי החיים. כמו כן, נקדם את איכות הסביבה, השכונות ומרכז העיר.

למה לבחור בנו? כדי שלא נתעורר ב־23 לאוקטובר ונגלה שהעיר הפכה לבני ברק. רק אנחנו נדאג לציבור החילוני בעיר.

הישג בבחירות הקודמות: מנדט אחד.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? הצלחה־ בין שלושה לארבעה. פחות משניים יהיה כישלון.

 

שם: הבית היהודי

יו"ר: איציק דיעי

המצע בקצרה: להוביל חינוך איכותי לכל ילד על פי צרכיו ומאפייניו. נפעל לקירוב לבבות בין כלל האוכלוסיות בעיר, ננגיש את שירותי הדת ונהפוך אותם לידידותיים לכלל הציבור. כמו כן, נוביל להעצמת האישה, המשפחה ועוד.

למה לבחור בנו? כי אצלנו יש מקום לכולם. הרשימה שלנו מורכבת מנציגים של שכונות שונות בעיר בגילאים שונים, וכן מגברים ונשים. יחד נוכל להעניק לתושב נציגות מגוונת במועצת העיר.

הישג בבחירות הקודמות: שלושה מנדטים.

כמה מנדטים ייחשבו כהצלחה וכמה ככישלון? חמישה כהצלחה. פחות משלושה יהיו כישלון.

 

שם: כל תושב נחשב

יו"ר: דני סויסה

המצע בקצרה: דגש על חינוך ועוד חינוך. חיזוק החלשים וטיפוח המצוינות. ניהול העיר ללא פרוטקציות. התפיסה שלנו היא שעירייה נותנת שירות ותושבים הם הלקוחות. נחזיר את הכבוד לגמלאי, נחזק ערכים בקרב הנוער ועוד.

למה לבחור בנו? הרשימה מורכבת מאנשים המקצועיים ביותר בתחומם, כולל רופאים, אנשי חינוך, אקדמיה, ואנשי עסקים. לא עסקנים פוליטיים, אלא מקצוענים עם קבלות.

הישג בבחירות הקודמות: מתמודדים בפעם הראשונה.

כמה מנדטים ייחשבו להצלחה וכמה לכישלון? בין ארבעה לשישה ייחשבו כהצלחה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות