כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הבחירות המקומיות

רוביק דנילוביץ'. ראש העירייה המכהן צילום: הרצל יוסף
רוביק דנילוביץ'. ראש העירייה המכהן צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בחירות מקומיות 2013: באר שבע

רוביק דנילוביץ' שואף לשמור על הישגו מהבחירות הקודמות. יעקב אוחיון ינסה לתת פייט. וגם: כל הרשימות שמתמודדות על מקום במועצת עיריית באר שבע

יעקב לוי 
פורסם: 16.06.13, 13:01

המועמדים לראשות עיריית באר שבע בבחירות המקומיות, 2013:

 

רוביק דנילוביץ'

רווק בן 42, מכהן כראש העירייה מאז שנת 2008. כשהתמודד לקדנציה הראשונה הצהיר: "אני רץ למרחקים ארוכים, לא באתי לקדנציה אחת". כעת הוא ישוב וירוץ לתפקיד. הנושא הקרוב לליבו של דנילוביץ' הוא החינוך , תפקיד שהיה ממונה עליו כשכיהן כסגן ראש העירייה. הוא ידוע בפעילותו הנמרצת למען איכות הסביבה ושיפור המרחבים הציבוריים.
 

רוביק דנילוביץ' (צילום: הרצל יוסף)
רוביק דנילוביץ' (צילום: הרצל יוסף)

 

יעקב אוחיון

חבר המועצה, יעקב אוחיון, 28, נשוי ואב לשלושה ילדים. עומד בראש ארגון חסד "אחיי ורעיי" למען משפחות נזקקות. בקדנציה היוצאת שימש כחבר אופוזיציה ובתפקיד יו"ר ועדת ביקורת.

 

יעקב אוחיון (צילום: הרצל יוסף)
יעקב אוחיון (צילום: הרצל יוסף)

 

דבר המועמד: "נבחר ציבור חייב לשרת את הציבור באמונה ומכל הלב וללא משוא פנים בין אם הוא עשיר או עני ובין אם הוא חזק או חלש".

 

הרשימות המתמודדות למועצת באר שבע בבחירות 2013:

 

אור

רשימה בראשות חבר המועצה משה ינאי, המתמודד לקדנציה שנייה ברציפות. כחבר קואליציה ינאי היה אחראי על תיק שיקום שכונות ולזכותו נזקפים כמה פרויקטים של שיקום שכונות כמו בשכונה א' ושכונה ג'. מוביל מאבק לסגירת תאגיד המים והביוב "מי-שבע" ואף הוביל הפגנות נגד התאגיד.

 

יהדות התורה, אגודת ישראל, דגל התורה

רשימה בראשות חבר המועצה, יהודה ספקטור. התמודד בבחירות הקודמות ברשימת ש"ס, אולם בשל חילוקי דעות נפרדו דרכם והוחלט לרוץ בנפרד. יהודה ספקטור שימש כחבר קואליציה, טיפל במספר נושאים בעיקר אלו הנוגעים לתחום החרדי.

 

דרך חדשה

בראשות ראש העירייה רוביק דנילוביץ', הסיעה הגדולה במועצה עם 8 חברים. בין החברים הנמנים ברשימה זו: סגן וממלא מקום ראש העיריה

ומחזיקת תיק החינוך, ד"ר חפצי זוהר, יו"ר וועדת המכרזים, טל אל על ויו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, אילנה גינזבורג. חברי הרשימה טיפלו בכל התחומים הקשורים לחיי התושבים: חינוך, עלייה וקליטה, איכות הסביבה, תרבות הפנאי, ועוד.

   

נתיב הדרום

הרשימה הוותיקה ביותר במועצה בראשות חבר המועצה מטעם האופוזיציה, זכריה אוהב שלום, וותיק חברי המועצה. זכה לתואר הבלתי רשמי "אלוף הגשת השאילתות והצעות לסדר" בשל המספר הרב של שאילתות והצעות לסדר שהגיש, העלה נושאים רבים לדיון ציבורי בהם: נושאי תעסוקה לצעירים, הגירה שלילית, התנגדות להעלאת תעריפי הארנונה ועוד.

 

הבית היהודי 

גלגולה הקודם של מפלגת המפד"ל ההיסטורית. בתחילת הקדנציה עמד בראש אבי וורצמן שהתמנה לסגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה. עם היבחרו לכנסת במסגרת "הבית היהודי", והתמנותו לסגן שר החינוך, פרש מהעירייה ובמקומו נכנס גדי מאזוז, שהתמנה לסגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה בדיוק כמו קודמו לתפקיד.

 

באר-שבע ביתנו

ברשימה המסונפת לאחות הגדולה "ישראל ביתנו". ראש הרשימה הינו יגאל אובשייביץ' המכהן כסגן וממלא מקום ראש העיריה ומחזיק תיק איכות הסביבה. תחום איכות הסביבה מעניין מאוד את הרשימה וחברי הרשימה פעלו באפיקים שונים כדי לקדם את הנושא. תחומים נוספים שבהם עסקו חברי הרשימה הכוללת גם את משה בורוכוב ויעקב דור, קידום העלייה והקליטה.

 

תקווה לבאר-שבע

ברשימה חדשה, אשר העומד בראש, אבנר לואיה, מנהל מכון טסטים "אלן" באזור התעשייה עמק שרה. בעבר התמודד למועצה ברשימה של חבר המועצה יוסי שלי אולם לא נבחר למועצה. לואיה הצהיר כי יפעל לקדם את ענייני בעלי העסקים בעיר ויפעל לקידום מקורות תעסוקה לצעירים.

  

הליכוד

מי שנבחר לעמוד בראש הרשימה הוא יוסי דלויה, המכהן כנשיא לשכת המסחר והתעשייה בבאר-שבע והנגב. אחריו ברשימה עו"ד הרווה מימון, המכהן כיו"ר המועצה הדתית בדימונה. השלישי ברשימה, כדורי אורה, חבר מועצה, פעל לקידום ענייני הספורט בעיר.

  

אופק

רשימה חדשה שהוקמה לפני מספר חודשים ועומד בראש דוד בונפלד מי שכיהן כראש עיריה בשנים 1997-1998 , ושימש סגן ראש עיריה במספר קדנציות. במהלך הקדנציה הנוכחית שימש חבר מועצה מטעם רשימתו של מפכ"ל המשטרה לשעבר, יעקב טרנר ("באר-שבע 1") אך במהלך הקדנציה פרש בונפלד למועצה לטובת מינוי ראש הוועדה הממונה ליישוב הבדואי ערערה.

 

תפוז 

רשימה חדשה בראשה עומד נחום קרליץ. קרליץ שייך לזרם החרדי בעיר והצהיר כי כוונתו לטפל בכל האוכלוסיות קשות היום ותת להם עדיפות כחלק מהשקפת עולמו. קרליץ מבטיח להמשיך ולפתח מוסדות דת לטובת הציבור הרחב.

 

באר-שבע שלנו 

בראשות חבר המועצה האופוזיציוני, יעקב אוחיון. אוחיון נכנס למועצה דרך רשימת "רימון" ולקראת הבחירות החליט לרוץ ברשימה עצמאית שכותרתה "באר-שבע שלנו". אוחיון שמתמודד גם לראשות העירייה, הפגין במהלך הקדנציה עמדות עצמאיות ולעיתים בלתי מתפשרות. באחת הישיבות הביא מגפון ומחה על מה שכינה "דיקטטורה בעירייה". 

 

צח 

רשימה חדשה בראשה עומדת ומובילה, ציפורה חלפון, המוכרת לחובבי הספורט הבאר-שבעי, כדוברת מועדון הכדורגל הפועל באר-שבע. חלפון הצהירה כי היא מעוניינת לקדם נושאים חשובים שאותם היא רואה כחשובים כמו: חינוך, תרבות, דיור, תעסוקה ועוד. שני ברשימה ד"ר ישראל מלמד המשמש כסגן מנהל מחלקת נוירולוגיה.

 

מרצ –כוח לתושבים בעירייה

רשימה חברתית חדשה שבראשה עומד יהודה אלוש, פעיל חברתי וותיק ובין מובילי המחאה החברתית בקיץ 2011. הרשימה נתמכת על ידי מר"צ ופועלת כמובן לקידום נושאים חברתיים שעל סדר היום: תעסוקה איכותית לצעירים, הורדת מחירי הדיור, מימון לימודים לסטודנטים עם רקע סוציו אקונומי נמוך ועוד.

 

ש"ס

מפלגה חרדית שמטפלת בעיקר בנושאים תורניים. ראש הרשימה הינו סגן ראש העירייה עופר כרדי, מחזיק תיק חינוך התורני ויו"ר הנהלת החברה הכלכלית. מקום שני ברשימה, שמעון טובול, נציגו של הרב בנימין בצרי, הרב של "הקריה החרדית" בעיר.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 15 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות