כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מובילים את המיצ"ב

תלמיד. ציונים גבוהים בבתי הספר הקיבוציים צילום: shutterstock
תלמיד. ציונים גבוהים בבתי הספר הקיבוציים צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בתי ספר קיבוציים בראש מבחני המיצ"ב

בית הספר האזורי-קיבוצי "כרמל זבולון" ביגור - בראש רשימת התוצאות במבחני המיצ"ב בישראל. וגם "בית החינוך חוף השרון" בשפיים בין המצטיינים

קרני עם-עד 
פורסם: 22.05.13, 00:04

תוצאות מבחני המיצ"ב (שנערכים בבתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים בכל רחבי הארץ), שפורסמו בתחילת השבוע שעבר, גרמו קורת רוח רבה לבית הספר המקיף-אזורי "כרמל זבולון" ביגור, המציין בסוף חודש זה ארבעים שנה להיווסדו במפגש מחזורים ענק.

 

עוד על בית הספר הקיבוצי:

 

הנבחנים של בית הספר מיקמו אותו בראש רשימת המצטיינים הארצית, באחוזון הגבוה ביותר (100). בית ספר קיבוצי נוסף שיכול להתהדר במיקום גבוה (אחוזון 98) הוא "בית החינוך המשותף חוף השרון" בשפיים, בו לומדים בני קיבוצים ויישובים מחוף השרון.

 

"אני לא יודעת מה קורה או לא בבתי ספר קיבוציים אחרים", אומרת מנהלת כרמל-זבולון, מירה יובל (יגור), "אבל אנחנו קיבלנו על עצמנו יעדים ברורים לפני כשש שנים: לגבש חזון של מצוינות לימודית וחברתית, תוך זכאות גבוהה לבגרות ויציאה באחוז גדול לשנת השירות. בנוסף קלטנו כאן, לפני עשרים שנה, כיתות של חירשים.

 

בית הספר "כרמל זבולון". 91% מהתלמידים זכאים לבגרות  (צילום: משה יערי)
בית הספר "כרמל זבולון". 91% מהתלמידים זכאים לבגרות (צילום: משה יערי)

 

"אם לפני שבע שנים, כשהתחלתי לשמש כמנהלת, הגענו ל-68% של זכאים לבגרות, היום אנחנו מגיעים ל-91%. אנחנו מחזקים כל ילד באופן פרטני, כל כיתה במשותף, ונותנים חשיבות רבה לטיולים לימודיים,

במסגרתם אנחנו יוצאים לשטח, לנים ומבשלים בו, וגומאים 12 ק"מ ביום. בית הספר כולל לא רק את בני הקיבוצים של גוש זבולון, יגור ושער-העמקים, אלא גם, החל מכיתה י', את נערי נופית, כפר חסידים וכפר ביאליק - בסך הכל 900 תלמידים.

 

"שימרנו דברים רבים מהחינוך הקיבוצי הישן, ושליש מבוגרינו יוצאים לשנת שירות. כמורה למתמטיקה אני גאה בעובדה שארבעים מתוך 153 בוגרי י"ב ניגשו השנה לחמש יחידות במקצוע הזה - נתון חסר תקדים".

 

זו הפעם הראשונה בה זוכה בית הספר לציון המרבי?

מירה יובל: "אכן כך. כל הזמן אנחנו בודקים את עצמנו, ואולי זה השכר לעמלנו ולעמל התלמידים".

 

ביום חמישי הבא (30.5) יצוין חג הארבעים לבית הספר, שעבר למקומו הנוכחי בכניסה ליגור לפני תשע שנים (לפני כן היה היסודי ממוקם ברמת-יוחנן והתיכון בתוך יגור). "אנחנו מזמינים את כל הבוגרים, וגם זאת סיבה לגאווה גדולה", מסכמת המנהלת מירה יובל.  

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות