כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אלימות בקיבוץ

אלימות (צילום אילוסטרציה). כמעט נגמרה באסון צילום אילוסטרציה: Index Open
אלימות (צילום אילוסטרציה). כמעט נגמרה באסון צילום אילוסטרציה: Index Open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מעגן מיכאל: בני קיבוץ היכו תלמיד אולפן

אירועים אלימים במעגן מיכאל בין בני משק לתלמידי האולפן לעברית, וגם תלונות על הטרדות מיניות. מזכירות הקיבוץ הקימה צוות מיוחד לטיפול

קרני עם-עד 
פורסם: 22.05.13, 00:04

אירוע אלים שהתרחש במעגן מיכאל לאחרונה - בו היו שותפים בני משק וחבריהם ותלמידי אולפן לעברית השוהים בקיבוץ לקראת גיוסם - מחולל סערה בקרב חברי הקיבוץ ומעורר מחשבות חדשות, הן על המשך פעילותו של הפאב במיקומו הנוכחי והן על תלמידי האולפן שנגררים לא אחת (באשמתם או לא) לתגרות ולהטרדות שונות.

 

עוד על האלימות מקיבוצים:

 

הגרסה הרשמית לגבי השתלשלות האירועים, שנסמכה על עדויות המעורבים מקרב נערי הקיבוץ ותלמידי האולפן, הובאה בעלון המקומי "ברשתנו", על ידי ירון רם, רכז האולפן. בלילה שבין שישי לשבת (27-26 באפריל) התרחש עימות פיזי, ככל הנראה בשל שתייה מופרזת, בין בן קיבוץ הלומד בכיתה י"ב לבין תלמיד אולפן בן 18 מדרום אמריקה השוהה לבדו בארץ, ערב גיוסו לצה"ל.

 

העימות נמשך מחוץ לפאב כאשר אבן נזרקה לעבר מגורי האולפן. זכוכית שבורה, רשת קרועה, וחבלות יבשות לשני המתעמתים - אפיינו את האירוע באותו לילה.

 

למחרת, בשעת לילה מאוחרת בין שבת לראשון, הגיעה קבוצה של 20-15 נערים (בני משק ואורחיהם) למגורי האולפניסטים, ככל הנראה כדי "לסגור חשבון" עם הצעיר שהתקוטט עם חברם בן המשק.

 

בעלון הקיבוץ מסופר כי צעירים מספר בחבורה (כחמישה, על פי עדות הנוכחים בשטח) פרצו לאחד החדרים בתקווה למצוא את הצעיר. בדיעבד התברר כי מדובר בחדר הלא נכון, והבחור עצמו, שגר בחדר סמוך, בא לראות על מה המהומה. לפי הדיווח, הוא הוכה נמרצות על ידי החבורה, וכמוהו גם חניך אולפן נוסף שחטף מהלומה עזה ונפל על הרצפה.

 

לאחר כמה דקות של תגרה רבתי הפרידו כמה מבני הקיבוץ ומתלמידי האולפן בין הניצים. "הצעירים ובני המשק חזרו למדורה שהבעירו בחוף הים, ואילו האולפניסטים התקשרו אלי", כתב ירון רם בעלון הקיבוץ. "בשעה שתיים ורבע לפנות בוקר קיבלתי טלפון מאולפניסט נרעש/המום/ מפוחד. הגעתי חמש דקות לאחר מכן (אני מורגל בכוננויות) ומצאתי חמישה אולפניסטים נרגשים והמומים".

 

 

הפאב במעגן מיכאל. המיקום הוא המקור לפורענות? (צילום: מאור אדר)
הפאב במעגן מיכאל. המיקום הוא המקור לפורענות? (צילום: מאור אדר)

 

בהמשך ציין רם כי תלמידי האולפן יודעים היטב שאסור להם להיות מעורבים במעשי אלימות, ושכאשר אלה מתרחשים הם נדונים להרחקה מיידית מהקיבוץ או נענשים בדרך זו או אחרת. "ומה קורה עם בני המשק?" תוהה רם וממהר להשיב: "האם הם יודעים שיפסידו הרבה אם ישתתפו באירועים כאלה? חבורות של צעירים ונערים מסתובבות ומחפשות נקם. האם אנו, כחברים, יכולים לחוש בטוחים? צריך לתת הסברים לסוכנות ולהורים. אירועים כפי שקרו באותו סופשבוע מערערים את הביטחון". בסוף מכתבו לחברי מעגן-מיכאל מודה ירון רם שקיימת התלבטות של צוות האולפן אם להמשיך ולקבל אחריות על המשך קיומו בקיבוץ.

 

התגובות לאחר היוודע המקרה לא איחרו לבוא. אחת מחברות הקיבוץ, בתגובה בעלון, סבורה שמיקומו של הפאב במרכז הקיבוץ, שנושק למגורי האולפן, מהווה מקור לפורענות, בעיקר בימי שישי, ולא רק משום הרעש העולה ממנו.

 

החברה ציינה כמה מקרים שקדמו לאירוע האחרון, לרבות בחורה מהאולפן שיצאה לשירותים בחדרה ועל המדרגות המובילות לחדר ישבו שלושה חבר'ה ישראלים ושתו. הם נכנסו אחריה, ובעוד היא שוהה בשירותים החלו להטריד את חברתה לחדר ושאלו אם יוכלו לשכב איתה. רק לאחר שיצאה מהשירותים הצליחה להניס את הצעירים יחד עם השותפה, שהתעוררה מבולבלת. והיו לדבריה מקרים נוספים.

 

חברה נוספת מקישה מאירועי הפאב במעגן-מיכאל לגבי אירועים דומים המתרחשים בנתניה, בבאר שבע ובקריות. "האירוע ביום שישי אינו נקודתי. גם באולפן הקודם הוכה אולפניסט שעבד במרכולית. היה יתום, חשב שמצא בית,

ולאחר שספג מכות אמר: 'אני יהודי'. בכל יום שישי הולכים מכות באותן ערים ושולפים סכינים. להבדיל, שם מזמינים משטרה. כאשר חבורה של 20-15 צעירים מתפרצת לחדר באולפן - יכול להתרחש אסון".

 

מזכירות מעגן-מיכאל, שדנה בעניין, פרסמה הודעה קצרה לפיה היא רואה בחומרה רבה את האירוע שהתרחש, וחבריה עוסקים בטיפול באופן אינטנסיבי באופן שיהיה נכון מכל הבחינות. "הנושא הוא עניינו הפנימי של מעגן-מיכאל וחברינו מתבטאים בו בחופשיות בעלון הקיבוץ. צר לי שעיתונכם בוחר לעסוק ב'צהוב' ובסנסציוני, ואיני רואה כל תרומה לאנושות בפרסום ידיעה מסוג זה", מסר ירון אסף, מזכיר מעגן-מיכאל.

 

"מכיוון שמדובר בתחומים רגישים הנוגעים לקטינים, המזכירות המצומצמת של מעגן-מיכאל מינתה מתוכה צוות של שלושה אנשים, שבדק את הנושא ומסר את החלטותיו לכל הנוגעים בדבר בתחילת שבוע זה. דיווח למזכירות המורחבת יימסר בישיבתה הקרובה. כמו כן, מעגן-מיכאל הקים לפני כחודשיים צוות ייעודי של נציגי ציבור, האמור להציע דרכים לטיפול באלימות בקהילה ופעולות למניעתה. צוות זה יגיש את המלצותיו למזכירות תוך שבעה שבועות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 84 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות