כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הבחירות המקומיות

ראש העירייה המכהן, יחיאל לסרי צילום: אבי רוקח
ראש העירייה המכהן, יחיאל לסרי צילום: אבי רוקח
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בחירות מקומיות 2013: אשדוד

יחיאל לסרי, ראש העירייה המכהן, ינסה לשמור על תפקידו. מי שינסו להתמודד מולו הם צבי צילקר, בעל רזומה של 30 שנה כראש עירייה, ושמעון כצנלסון

יאיר הרוש 
פורסם: 16.06.13, 12:15

המועמדים לראשות עיריית אשדוד בבחירות המקומיות, 2013:

 

יחיאל לסרי

ראש העירייה המכהן יחיאל לסרי הוא בן 52. עשה מהפך לאחר שנים ארוכות בהן כיהן בתפקיד צבי צילקר. מעמדת ממלא מקום הפך לתושב מספר אחת של עיר הנמל והכניס רוח חדשה בעיר. שמו עלה לכותרות בזכות המאבק שהוביל להקמת בית החולים באשדוד. לסרי היה זה שחנך את המשכן לאמנויות הבמה החדש באשדוד, וחנך את הטיילת בשדרות משה דיין ואת האמפי פארק בגבעת הטילים. בקדנציה הנוכחית קיבלה אשדוד פרסים על תחום החינוך, הספורט והוכרה כעיר שתבצע את תכנית התחבורה הגרנדיוזית של משרד התחבורה. ההישג הגדול ביותר של לסרי הוא קידום בניית בית החולים בעיר. למרות שפארק אשדוד –ים תוכנן בתקופת צילקר, הוא נבנה מתחילתו ועד סופי בקדנציה הנוכחית ועבר שינויים.

 

בתחילת הקדנציה שלו השליכו רימון רסס לחצר ביתו. מקדם מאוד את נושא הקיימות לשמירה על הסביבה וגם אורח חיים בריא לעידוד הספורט ומלחמה בתחלואות השונות, ביניהן סוכרת. מצב משפחתי: התאלמן לפני כשנתיים וחצי לאחר שרעייתו נאבקה במחלה קשה. אב לשלושה ילדים.

 

יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד (צילום: אבי רוקח)
יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד (צילום: אבי רוקח)

 

דבר המועמד: "אני עסוק בעשייה ובפיתוח של העיר, אני אמשיך להוביל את העיר להישגיים נוספים ומשמעותיים על אלה שהושגו עד כה בהצלחה רבה".

 

צבי צילקר

צילקר (80) מתכונן לחזור להתמודדות, כשמאחוריו למעלה מ-30 שנות ותק כראש עירייה. לאחר שנים ששליטתו הייתה בלתי ניתנת לערעור, הוא הפסיד וישב בקדנציה האחרונה באופוזיציה לצד אריה לוש והלן גלבר. ישב בוועדת מכרזים ובועדת בניין ערים. הוא עובד כיום בגדרה כיועץ בתחום קידום פרויקטים ובמסגרת השלטון המקומי ובנוסף מתנדב במשרד ממשלתי.

 

שמו עלה לכותרות דווקא על רקע חניכת פרויקטים שקידם במשך שנים ולא סיים: היכל התרבות, הטיילת, פארק אשדוד ים, שעבר שינוי בימי לסרי והנחת אבן פינה לבית החולים. מצב משפחתי: נשוי לחנה משנת 1955. לזוג שלושה ילדים ושמונה נכדים.

 

צבי צילקר (צילום: צפריר אביוב)
צבי צילקר (צילום: צפריר אביוב)

 

דבר המועמד: "אפשר להחזיר את החיוך לעיריית אשדוד ולעיר. למי שמתגעגע ישמח על מהפך בעירייה. אני מתכונן לבדוק מחדש את כוח האדם בעירייה מבלי לפגוע בעובדים אלא מתוקף כישורם והצורך בהם. אטפל בבעיות בנושא הפרט, המשפחה, הרווחה והבריאות, אמשיך לטפל באיכות הסביבה. יש בידי תכנית לצעירים ולקשישים. אעשה מאמץ להרחיב את תחום ההיי-טק בעיר ותחום התעסוקה. המחאה הציבורית עברה דרכי לא לידי".

 

שמעון (סניה) כצנלסון

לפני למעלה מ-40 שנה עשה כצנלסון (66) עליה מברה"מ לשעבר. בעבר היה ראש הרשימה הגדולה ביותר באשדוד, "אשדוד ביתנו", אשר זכתה לתשעה מנדטים. נכון להיום, אשדוד ביתנו מובילה כרשימה הגדולה במועצה (חמישה, בראשות ולדימיר גרשוב). הקול הרוסי בעיר תמך בכצנלסון והפך אות לנציג הבלתי מעורער של הקהילה.

 

מאז, כיהן בשורה של תפקידים בשלוש קדנציות ביניהם ממלא מקום ראש העירייה צבי צילקר לשעבר, אחראי על הרווחה, מחזיק תיק הכספים ואחראי על מינהל

ההנדסה. בהמשך כיהן כיו"ר מפעל הפיס ולאחר מכן המשיך בעסקים בחו"ל בתחום הנדל"ן. כעת מתמודד לראשונה על משבצת ראש העיייהר, כאשר בעבר התמודד למועצת העירייה. למרות הפוגה של שנים ארוכות, הציבור באשדוד לא אדיש למשמע הכינוי 'סניה' ויש מי שמאמין שעוד כוחו הפוליטי במותניו. הישגים בולטים בעבר: פתרונות לצעירים במחיר למשתכן ובנייה של 14 הוסטלים לקשישים. הוא מתמודד ברשימה עצמאית ששמה טרם נחשף. מצב משפחתי: נשוי ואב לשלושה.

 

שמעון כצנלסון
שמעון כצנלסון

 

דבר המועמד: "הרצון לשנות את מה שקורה באשדוד. לגרום לכך שאשדודים ירגישו גאוות יחידה, יתגאו בעיר, שיהיו מקומות תעסוקה, מגורים לזוגות צעירים. מבחינתי אני פונה לכל הסקטורים, לכל תושב באשדוד".

 

הרשימות המתמודדות לעיריית אשדוד בבחירות המקומיות 2013:

 

אשדודים

מדובר ברשימה חדשה. קבוצת מנהיגים מקומיים דומינאנטיים, שפעלו בחמש השנים האחרונות לשיפור אשדוד, החליטו לאחרונה לשלב כוחות ולהקים תנועה חברתית – פוליטית חדשה בעיר. הרזומה של חברי התנועה כולל עשייה חברתית במחאה. כעת הם מתכוונים להצעיד את העיר במטרה לשפר את מצב החינוך, התעסוקה, הדיור, חיי התרבות והלילה ולהגדיל את שיתוף התושבים בקבלת ההחלטות העירוניות.

 

את התנועה מוביל יניב קקון, איש חינוך ופעיל חברתי מרכזי בעיר בשנים האחרונות, שעמד בראש הפורום לחינוך וקהילה ואסיפת העם אשדוד וריכז בעבר את תחום תנועות הנוער באשדוד.

 

בין מייסדי הקבוצה ניתן למצוא את נאור ביטון, פעיל ציבור שהיה מראשי קבוצת הצעירים המוכרת "אשדוד מתעוררת" וייצג את אשדוד במסגרות שונות בעולם, אליזבט קדוש עולה מצרפת, שהובילה את מאבק הגולשים נגד צמצום שטח חוף באשדוד, רחל ביטון, בוגרת לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית ומנחת חינוך וקבוצות ב"תאיר", מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה והטרדה מינית, בת חן גבריאולוב לוטטי אשת חינוך ואם לארבעה, מאיר אברג'יל, רכז פנאי ותרבות באקי"ם יבנה ואשדוד, איתמר אסף, ממייסדי ובעלי הפאב החברתי ה"זה", לידיה מורדובקין מקימת תא מגמה ירוקה באשדוד ועוד.

 

אשדוד בתנופה

סיעתו של ראש העירייה יחיאל לסרי שהוקמה לפני הבחירות האחרונות. נמנים בה יו"ר מועצת העירייה גבי כנפו וגם הממונה על החינוך והתעשייה יהודה פרנקל. יצוין כי הדומיננטי בישיבות מועצת העירייה הוא כנפו, שמנהל ביד רמה את הישיבות, כולל סגירת מיקרופונים לפי שיקול דעתו. עומד גם בראש תאגיד המים "יובלים".

 

מעבר לכך, לסרי הוא הדומיננטי בחבורה עם קידום נושאים שונים, החל מנושא קיימות, אורח חיים בריא וקידום תחום החינוך. הסיעה הובילה את תחום בית החולים והתמקדה בפיתוח העיר וקידום התיירות עם פתיחה מתוכננת של שני בתי מלון וקידום התעשייה עם הקצאת פארק הייטק בדרום העיר. הסיעה אחראית על מינהל ההנדסה, תשתיות ומאור ובקדנציה האחרונה בולט עניין ניקיון העיר, אכיפת עברייני בניה ועוד. הסיעה, כנפו גבי ויחיאל לסרי, חוו זריקת רימון לביתם, איתות לאי שביעות רצון מניהול העירייה, לפחות בתחילת הדרך.

 

הליכוד

לאון בן לולו הוא סגן ראש העירייה. ממונה על תברואה, רישוי עסקים ועל הפיקוח העירוני וגם יו"ר החברה העירונית לאחזקות "תשתית". שלמה אלבז ממונה על התיירות וחופים. הסיעה מכהנת מזה שנים רבות בעיריית אשדוד כאשר בן לולו היה גם יו"ר ועד עובדים בשעתו ואחיו דניאל בן לולו היה חבר כנסת. הסיעה קידמה בהצלחה את נושא התיירות בראשות אלבז, עם פתיחת פארק אשדוד ים, מקדמת את נושא המלונאות בעיר ותקצוב של עשרות מיליונים לפוטנציאל העירוני לתיירות.

 

למרות שנושא תמ"א 38 בתחום אחריותו של בן לולו, אין הרבה פרויקטים חדשים שנכנסו במהלך הקדנציה. אם תיבחר, הסיעה תשב בקואליציה והיא נמצאת שנים רבות במועצת העירייה. חבר המועצה אלבז עלה לכותרות בעקבות מעצרו בחשד לפרשת שוחד שקיבל מקבלנים יחד עם יצחק דרי (פרש מהמועצה בדצמבר 2012) ועמרם כנפו, חברי המועצה, לטובת קידום ענייניהם.

 

קהילת אשדוד

בוריס גיטרמן ממלא מקום ראש העירייה, מכהן כיו"ר החברה העירונית לתרבות ויו"ר ועדת בנין ערים בפועל. מספר שתיים ברשימה היא מאיה סלוצקי חברת מועצת העירייה, ממונה על הקליטה במחצית השנייה של הקדנציה. שחקן חיזוק שיכול להביא עוד מנדט אולי הוא אלון חסן, יו"ר ועד העובדים החזק בנמל אשדוד, שהצטרף לקהילת אשדוד במקום השלישי לקראת הבחירות הקרובות.

 

בקהילת אשדוד אומרים כי בקרוב יפורסמו שמות נוספים שישובצו ברשימת התנועה וכי החיבור לחסן הוא טבעי.גיטרמן, שזו הקדנציה השנייה שלו ברשימה, מתגאה בפסטיבלים, תחרויות לריקודים סלוניים, הצגות תיאטרון "יש" ו"קונטקסט". מעל לכל, כיו"ר ועדת בנין ערים בפועל, אמר כי התווה דרך שתוך שלושה חודשים יש לתת תשובה למגישי תכנית, תושב או קבלן וזה קורה. הרשימה תשב בקואליציה.

 

ש"ס

עמרם כנפו הוא ממלא מקום ראש העירייה. ממונה על מינהל הרווחה. עו"ד בנימין חדד ממונה על התמיכות, חבר דירקטוריון החברה העירונית לפיתוח אשדוד, יו"ר הוועדה למחיקת חובות, חבר וועדת מכרזים. הרב דוד טלקאר יו"ר ועדת הרווחה וחבר דירקטוריון החברה לאחזקות. שמעון אטיאס חבר דירקטוריון החברה העירונית לפיתוח אשדוד.

 

שמו של כנפו עלה לכותרות כמי שנחשד לכאורה בקבלת שוחד שקיבל מקבלנים תמורת זירוז ענייניהם. ש"ס מאוד סערה בקדנציה האחרונה נוכח ויכוחים בין שלושת החברים דוד טלקאר, שמעון אטיאס ובני חדד נגד כנפו, שהצביע בשנה שעברה בעד התקציב בעוד הם הצביעו נגד וניסו להדיחו מהרשימה גם לאחר שלכאורה התנהל מבלי להתחשב בדעותיהם. הנושא נגמר בסולחה.

 

אשדוד ביתנו

ולדימיר גרשוב הוא סגן ראש העירייה. היה ממונה על הקליטה ויו"ר החברה העירונית לפיתוח אשדוד. בקדנציה הזו הובילו עוד תיקים כשלריסה לנין היתה ממונה על המינהל הכללי, ולדימיר אדלשטיין כממונה על מועדוני העולים והקשישים, ממונה על הבנייה הציבורית ועו"ד קוזין אנטון היה חבר מועצת העירייה.

 

אשדוד ביתנו היא הרשימה הגדולה ביותר באשדוד עם חמישה מנדטים ונמנית על הסקטור הרוסי וככל הנראה תהיה הגדולה גם בבחירות המוניציפאליות הקרובות. גרשוב ממשיך לקדם את נושא בתי המלון בעיר כיו"ר החברה לפיתוח אשדוד, לפתח את הרובעים החדשים ומבני חינוך עירוניים. הרשימה קיימת במועצת העיר משנת 1998.

 

גמלאים

עו"ד יצחק גבאי, מי שהיה בעבר מנכ"ל עיריית אשדוד, מוביל את הרשימה והוא ממונה על מחלקת רכש ולוגיסטיקה. במהלך הקדנציה האחרונה הצליח לגרום למועצת העירייה, לאחר שנים ארוכות, להגיע להישג בתחום החנייה. מדובר בחנייה חינם בסמוך למדרכות כחול-לבן בהן מוצבים מדחנים שדורשים מהתושבים לשלם שלושה שקלים וחצי לשעה.

 

את ההטבה יממשו הגמלאים באמצעות תו תושב מיוחד שתנפיק להם העירייה. חבר המועצה לשעבר, יצחק גל, אמר כי גמלאים רבים התאכזבו כשמשרד הפנים לא אישר את התוכנית של העירייה. עם זאת, "עדיף מאוחר מאשר לעולם לא", אמר גל.

 

דרך חדשה

בראשה עומד משה בוטרשווילי. ממונה על תאגיד הספורט ועל הנטיעות. יזם את יום יהדות גרוזיה, טקס מלגות לקהילה הגיאורגית ועלון הקמת "בית יהדות גאורגיה", חידוש התיאטרון הגאורגי, הקמת להקת מחול גאורגי באשדוד, קיום טורנירי כדורסל, כדורגל וטניס שולחן שנתיים, קיום ערב סופרים ומשוררים שנתי, סיוע בהקמת בתי כנסת ועוד. יישב בקואליציה במועצה הבאה.

 

דגל התורה והשבת, אגודת ישראל

הרב מרדכי ליברמן הוא סגן ראש העירייה, ממונה על החינוך החרדי ועל התרבות התורנית. הרב אפרים וובר ממונה על הגבייה והרב יעקב טסלר ממונה על תרבות הדיור ועל שיקום שכונות.

 

הבית היהודי

נריה און, מחליפו של יצחק דרי במועצה, חיזק את הסיעה בחיים זעפרני (25), הלוחם החירש הראשון בצה"ל ועו"ד שרה זלמנוביץ (52). זעפרני, הוא מורה לחינוך בבית ספר ניב לחירשים ובתיכון לחירשים גאולה בת"א. כמו כן, הוא סטודנט לחינוך שנה שנייה במכללת אשקלון. זעפרני מבטיח להיות אוזן קשבת לצעירים בכלל ולחירשים בפרט. זלמנוביץ היא אם לשלושה, מגשרת ומדריכת טיולים שבעברה הייתה פרויקטורית מיחזור מטעם איגוד הסביבה.

 

יש עתיד

דודו קקון, נשיא שולחן עגול, הוא נציג סיעת יש עתיד למועצת העיר אשדוד. הסיעה כבר הודיעה על תמיכתה בראש העיר המכהן, ד"ר יחיאל לסרי, לראשות העיר. קקון מתכוון ליצור במועצת העיר באשדוד תיק צעירים. ״הגיע הזמן שמישהו יילחם על סקטור העתיד של אשדוד״, טוען קקון. ״אנחנו באים להעיר את העיר, בחינוך, בתרבות, בבילויים, בתיירות זה יעודנו, תוכן. שיהיה פה כיף. בנו מספיק בניינים ויש מי שיטפל בכל השאר".

 

אשדוד אחת

עו"ד צחי אבו, איש עסקים ובנו של הקבלן יחיאל אבו, החליט לרוץ למועצת העיר, לאחר שקיבל את ברכת הדרך מהרב יאשיהו פינטו. אל אשדוד אחת הצטרפו גם אירמה צור, דמות מרכזית בקהילה הגאורגית בעיר ואיש העסקים דוד אדרי. כדורגלן העבר מאשדוד, חיים רביבו, כבר הביע תמיכתו באבו למועצת העיר.

 

אשדוד תצליח

יצחק מויאל, המכהן כיו"ר ההסתדרות ענף הבניין והעץ בישראל, מתמודד למועצת העיר אשדוד בסיעת אשדוד תצליח. מטרות הסיעה העיקריות: יצירת מקומות תעסוקה בעיר, הכשרת חיילים משוחררים בענף הבניין וחידוש עירוני. אל מויאל הצטרפו אשר אוחיון, העובד בנמל וזיו מורלי, בעלת עסק.

 

התנועה

יחיאל מלכה, אחיו של מוטי מלכא (מנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה באשדוד). מלכה העלה בימים אלה רעיון להוספת מחלף נוסף ביציאה הדרומית. על סדר היום של הסיעה: תעסוקה ודיור.

 

קול הלב

סיעה ותיקה שהקים אלי בן חמו ז"ל. בהמשך חבר המועצה שלמה אלבז היה חבר מועצה מטעמה. בבחירות האחרונות לא הריצה הסיעה מועמד. בבחירות הקרובות אבינועם שושן, יו"ר ועד תפעול בנמל אשדוד, מתמודד במסגרתה למועצה. גם יו"ר ועד העובדים של נמל אשדוד שהשעה עצמו, אלון חסן, מתמודד למועצת העיר בסיעה זו. 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות