כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
במורד הטבלה

"נפעל לחיזוק תחום החינוך". תלמידים בבחינה צילום: shutterstock
"נפעל לחיזוק תחום החינוך". תלמידים בבחינה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כרמיאל: תוצאות נמוכות במבחני המיצ"ב

העיר שמתגאה במערכת החינוך שלה, קיבלה ציון נמוך למדי - 53. מספר יישובים לא יהודיים באזור השיגו תוצאות טובות יותר. העירייה: " ישנם פרמטרים נוספים לצורך בחינת ההצלחה"

נטע פלג 
פורסם: 20.05.13, 08:04

רבים מיישובי הגליל המערבי נמצאים בחלקה התחתון של מפת החינוך של ישראל – כך עולה מהנתונים שפורסמו בשבוע שעבר.

 

 

 

תלמידים בבחינה (צילום: Shutterstock)
תלמידים בבחינה (צילום: Shutterstock)

 

המיקום על המפה נקבע על פי תוצאות המיצ"ב (מדדי יעילות וצמיחה בית ספרית) - סדרה של מבחנים וסקרים, הנערכים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים,
במקצועות עברית, מתמטיקה, אנגלית, מדע וטכנולוגיה וערבית (עבור מי שזו שפת אמו). את המבחנים עורכת הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה).

 

כרמיאל, העיר שמתגאה במערכת החינוך שלה, קיבלה ציון נמוך למדי - 53. מדובר בציון ממוצע, ובחלוקה על פי בתי ספר, אופק קיבל את הציון 78, אורט כרמים - 63, הרעות - 60, האיריסים - 55, אורט פסגות - 55, כלנית - 53, רקפת - 45, ניצנים - 33, אמי"ת - 28, הדקל - 28, מוריה - 25.

 

בקרב היישובים הלא יהודיים באזור היו שהשיגו תוצאות טובות יותר. לדוגמה: בית ג'ן - 55, ראמה - 61, עין אל אסד – 75. הקיבוץ פרוד השיג את הציון 78. עם זאת, היו לא מעט יישובים ערביים שהשיגו תוצאות גרועות יותר: מרר - 45, עראבה - 45, סאג'ור - 44, נחף - 36, סלמה - 34, כמאנה - 15.

 

באזור משגב ישנם יישובים יהודיים שהשיגו תוצאות נאות למדי: שכניה - 93, שגב - 73, מורשת - 68, מעלה צביה - 65, גילון - 65. גם באזור זה היו יישובים בדואיים, מוסלמיים, נוצריים ודרוזיים, שהשיגו תוצאות טובות יותר מאשר היישובים היהודיים, וחלקם הסתפקו בציונים פחות טובים. בכאבול הושג הציון המרשים 80. כאוכב אבו אל היג'א - 69, דיר חנא - 65, סח'נין - 64, שעב - 46, עראבה - 45.

 

בעיריית כרמיאל ביקשו להבהיר, כי נתונים אלה מבוססים על המיצ"ב האחרון שפורסם, אולם בינתיים יש מיצ"ב חדש, שטרם פורסם. מהעירייה נמסר: "לאחר שהתקבלו אצלנו תוצאות המיצ"ב של שנת תשע"א, זימן אליו ראש העיר את כל מנהלי בתי הספר לשיחת עבודה מהותית וניהל שיחות אישיות עם מנהלים.

 

"כוונת המפגשים היתה לחשוב ביחד כיצד ניתן לקדם עוד יותר את נושא החינוך בכרמיאל, ונקבעו דרכי פעולה אופרטיביות. הפעילות מתקיימת בשיתוף מלא עם משרד החינוך וגורמי חינוך נוספים – רשתות אורט ואמי"ת. במקביל למבחני המיצ"ב, ישנם פרמטרים נוספים לבחינת הצלחה.

 

"על פי חוות דעת של גורמי מקצוע במשרד החינוך, כרמיאל מובילה בנושאים רבים כרשות חינוך לדוגמה. נושא החינוך הינו נושא מרכזי בעיני ראש העיר, ולכן כמחצית מתקציב העירייה מושקעת בחינוך. נפעל גם בעתיד לחיזוק תחום החינוך וקידומו כנושא מרכזי".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות