כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פתח את הקמפיין

"לא חייב פה כלום לאף אחד". משה קונינסקי צילום: גיל גולדשטיין
"לא חייב פה כלום לאף אחד". משה קונינסקי צילום: גיל גולדשטיין
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

קונינסקי: חנייה חינם לתושבי כרמיאל

רק הטובים בעירייה וגופי הסמך יישארו. תקציב החינוך יעלה, ואת מכללת בראודה הוא ינסה להפוך לאוניברסיטה. בנושא מגורי הערבים, ינהג המועמד לראשות העיר לפי החוק

נטע פלג 
פורסם: 09.05.13, 08:05

ביום שני הכריז משה קונינסקי על מועמדותו לראשות עיריית כרמיאל, במסיבת עיתונאים שבה הציג את מה שהוא מכנה, "תוכנית המהפך".

 

 

 

"לא מכירים אותי? אני הופך חיסרון ליתרון". משה קונינסקי (צילום: גיל גולדשטיין)
"לא מכירים אותי? אני הופך חיסרון ליתרון". משה קונינסקי (צילום: גיל גולדשטיין)

 

בנושא של מגורי ערבים בכרמיאל והתחזקות המגזר החרדי בעיר, אמר: "לא החרדים ולא הערבים הם הבעיה שלנו, אלא העובדה שהיהודים עוזבים את העיר.

 

"תפקידנו להביא יותר יהודים. לגבי כניסת ערבים, לא ננהג בניגוד לחוק, אבל אם המדינה היתה משכילה להשקיע בשכנינו ולהעלות את רמת החיים שלהם בכפרים, הם לא היו בוחרים לבוא לכאן.

 

"ילדי גדלו במוסדות חינוך דתיים, ואבי היה תלמיד ישיבה. כולנו כרמיאלים. אכבד את החרדים, חובשי הכיפות. לא משנה לי אם אדם חובש כיפה שחורה או סגולה, אם הוא תורם לעיר. אני, באופן אישי, מעדיף שיהיו פה כמה שיותר חילונים".

 

באשר לסיכוייו בבחירות, אמר: "באתי לנצח. אם אזכה, לא אערוף ראשים. אנשים טובים לא רק יישארו, אלא ימונפו, ויש רבים מאוד כאלה בעירייה ובגופי הסמך. מי שלא טוב, יעזוב, אבל לא יהיה ציד ראשים או חיסול חשבונות".

 

על הטענה שהוא לא מוכר ועובד בתל אביב, השיב: "שטויות. אני חי ופעיל בעיר 20 שנה. אני צנוע, לא חושף עצמי, אלא עושה דברים בשקט. לא מכירים אותי? אני הופך את החיסרון ליתרון. לא חייב פה כלום לאף אחד.

 

"יש לי כבוד לעדי אלדר, אבל כבר לפני עשר שנים הוא היה צריך לפנות את המקום לאנשים חדשים. אם אבחר, אני לא מתכוון להישאר יותר משלוש קדנציות, ואוותר על 10 אחוז משכרי".

 

קונינסקי פירט את תוכניותיו: "נילחם מול המל"ג ומשרדי החינוך והאוצר כדי להפוך את אורט בראודה לאוניברסיטה. מכללה של 5,000 סטודנטים אפשר להפוך למנוף חברתי, כלכלי ותרבותי.

 

"בנושא הדיור, דיברתי עם לא מעט יזמים, והם בעניין. צריך גם לתת לצעירים מלגות והקלות בארנונה, אחרת הם לא יישארו כאן. כשעירייה מנסה לשרוד,
היא חושבת יותר על עצמה בטווח הקצר, ולא מוכנה להסתכל קדימה. אנחנו רוצים ליצור תיעדוף לתושבים. אחרת, הם יעזבו.

 

"אומרים שיש פה 52 אלף תושבים, אבל בביטוח הלאומי, במשרד הפנים ובלמ"ס מדברים על 43 אלף. השאר נעלמו למקומות יותר אטרקטיביים".

בנושא החינוך אמר קונינסקי: "כרמיאל ניצבת במקום ה-260 בארץ בחינוך, והיא צריכה להיות בין 30 הרשויות המובילות. אני מתכוון להגדיל את ההשקעה העירונית בחינוך ב-15 אחוז.

 

"כשסוזי, אשתי, ואני חיפשנו בתקופת פסטיבל המחולות מקום לשבת בו, בחצות הלילה, הכל היה סגור. היום התרבות בעיר מתה. היכל התרבות, פסטיבל המחולות מינהל התרבות - כולם יאוגדו לגוף אחד, שאולי יהיה מופרט. אצלי גם לא יהיה מבקר עירייה בחלקיות משרה, כפי שיש היום.

 

"התושבים יקבלו כרטיס תושב, עם קידוד לרכב, כך שהחנייה עבורם תהיה בחינם. ותיקי העיר, בני 65, יזכו למינהלת שתטפל בהם. בכל גופי הסמך העירוניים יש דירקטורים לא מוסמכים, שהם חברים של. כדי לנהל עמותה או מתנ"ס, צריך איש מקצוע ולא מקורב".

 

לדבריו, הוא מתכוון לממש 80 אחוז מתוכניותיו כבר בקדנציה הראשונה: "אני לא פוליטיקאי, אבל אני מנהל טוב ומכיר היטב את הפן הפוליטי".

 

ממטה אלדר נמסר: "ידוע שמועמד חסר ניסיון נוטה להפריח הבטחות לאוויר, גם אם לעולם לא יוכל לממש אותן. מדובר כאן בגיבוב של נתונים שאינם מדויקים, בהצעות ובתוכניות שהן בגדר אשליה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות