כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עוצרים את הרכבת

"התושבים לא ייתנו שידרכו עליהם". עדי אלדר צילום: דורון גולן
"התושבים לא ייתנו שידרכו עליהם". עדי אלדר צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ראש עיריית כרמיאל נגד משרד האוצר

"מי שפוגע בפריפריה, פוגע במעמד הביניים", אומר אלדר, היוצא נגד כוונת המשרד לעכב בשלוש שנים את השלמת קו הרכבת לעיר. מטה המאבק שהקים, כבר מתכנן הפגנת תושבים

נטע פלג 
פורסם: 17.04.13, 11:35

ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר, תקף בסוף השבוע שעבר בחריפות את תוכניות משרד האוצר לעכב את סלילת הרכבת לכרמיאל במטרה לחסוך כסף מתקציב המדינה לשנים 2014-2013.

 

 

 

עדי אלדר (צילום: דורון גולן)
עדי אלדר (צילום: דורון גולן)

 

אלדר, שבמשך שני עשורים נפגש שוב ושוב עם קברניטי המדינה במטרה לשכנעם לממן את הקמת קו הרכבת, אמר: "העבודות לפיתוח קו הרכבת הפיחו תקווה בליבותיהם של מיליון וחצי אנשים, תושבי הגליל. אנשים גם העתיקו את מגוריהם וחברות את מפעליהן, תוך הסתמכות על העבודות שהחלו ומיועדות להסתיים בשנת 2016.

 

"גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התפאר בעובדה שקו הרכבת נמצא בביצוע. אז עכשיו לעצור? רכבת אינה בגדר מותרות. זהו חמצן כלכלי וחברתי ממדרגה ראשונה, לא רק של תושבי הגליל, אלא של המדינה כולה.

 

"מי שפוגע בתחבורה לפריפריה, פוגע אנושות בלב העניין החברתי ובמעמד הביניים. זו הכרזת מלחמה נגד מיליוני אזרחים בצפון ובדרום. המדיניות הזאת תוביל את ישראל לפשיטת רגל חברתית, מוסרית וכלכלית.

 

"לא נשב בחיבוק ידיים. די למדיניות שמתייחסת אל תושבי הפריפריה כאל החצר האחורית של מדינת ישראל. אני קורא לאנשי האוצר להוריד את הנושא מסדר היום, כי תושבי הפריפריה לא ייתנו שידרכו עליהם עוד שני עשורים".

 

ביום ראשון הקים אלדר מטה מאבק למניעת עצירת התקציבים לרכבת, וההחלטה הראשונה שהתקבלה היא על קיום הפגנה בהשתתפות תושבי העיר. ההפגנה מתוכננת להיערך בכניסה הראשית לכרמיאל, ביום שלישי, 23 באפריל, בשעה 17:00.

 

ממשרד האוצר נמסר: "בשל הנסיבות, התקציב יהיה קשה ומורכב. המגזרים השונים במשק יצטרכו לתרום את חלקם על מנת להתמודד עם האתגרים הקיימים, ובפרט משרד התחבורה, שנהנה בשנים האחרונות מגידול חד בתקציב.

 

"לגופו של עניין, הקיצוץ המוצע בתקציב משרד התחבורה מתייחס לדחייה של שלוש שנים בפרויקט הנ"ל".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות