כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שכונה בעוצר

מחכים לרכבת צילום: הרצל יוסף
מחכים לרכבת צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

גני אביב מגבירה את המחאה נגד הרכבת

הרכבת עוצרת בגני אביב בלוד רק פעם בשעה, ומקשה על תושבים שרוצים לצאת מהשכונה. האם ההצעה להוסיף אחת נוספת בשעות השיא תרצה אותם?

מריה זערור 
פורסם: 11.04.13, 07:56

תושבים בשכונת גני אביב בלוד הגבירו לאחרונה את מחאתם נגד רכבת ישראל. התושבים שכבר הפגינו מספר פעמים נגד הנהלת הרכבת אומרים שהם לא מתכוונים להפסיק את מחאתם עד שהדרישות שלהם להעלות את תדירות הרכבות ייענו. כעת מנסים תושבי השכונה למנוע את הפעלתו של לוח הזמנים החדש שאמור להתחיל במהלך חודש אפריל, ולפיו הרכבת תעצור בתחנת גני אביב רק אחת לשעה, תדירות שמקשה מאוד על תושבים שרוצים לצאת מהשכונה לעבודתם או למקומות הבילוי ולחזור אליה.

 

 

מובילת המאבק טובה אבן חן כתבה השבוע לשר התחבורה ישראל כץ: "מאות רכבות חולפות על פנינו כל יום, בעוד שאנו לא מצליחים למצוא דרך להגיע בזמן

לעבודה, ללימודים, לצבא ולבילוי בערים השונות.

"היות והנהלת הרכבת ומשרד התחבורה מתעלמים מפניותינו, אנו תושבי גני אביב, בתמיכת הרשות המקומית וארגונים נוספים, ניקח את המושכות לידינו, ונשים סוף לדרכה המהתלת של רכבת ישראל לשלוט במדינה באמצעות המסילה. את הזכות על ה'שיבר' הזה אנו מעבירים כעת לנוסעים, ודי לחכימא ברמיזא".

 

אבן חן אומרת שהתושבים דורשים להגביר את תדירות הרכבת לפעמיים בשעה, ולהנגיש את השכונה בערב ובלילה. "מדובר על הוספת רכבות בערב, בלילה ובמוצאי שבת, לא רק כדי שאנשים יוכלו להגיע לעבודה בתל אביב בין השעות 9 בבוקר ל־5 אחר הצהריים, אלא כדי שיוכלו לבלות בעיר ולחזור לשכונה בבטחה".

 

הפגנת התושבים נגד הרכבת
הפגנת התושבים נגד הרכבת

 

דרישות נוספות של התושבים הן ליצור סנכרון בין שעות ההגעה של הרכבת והשעות בהן האוטובוסים מגיעים לתחנה ויוצאים ממנה, והנפקת כרטיסים משולבים בין הרכבת לחברת האוטובוסים העירונית.

אבן חן: "זה מאוד מרתיח את התושבים שלמרות ש־231 רכבות עוברות בלוד מדי יום, בגני אביב עוצרת רכבת רק פעם בשעה, והרכבת האחרונה לפי לוח הזמנים שיחל באפריל תהיה ב־20:15 בערב".

 

תושב השכונה, יורי קרופניק: "זה מגוחך מאוד. לרוב התושבים בגני אביב אין כלי רכב והם זקוקים לרכבת. בשביל מה עשו תחנה בשכונה אם הרכבת מגיעה רק פעם בשעה? לוח הזמנים החדש של אפריל לא נוח לתושבים ולא מעודד אותם להשתמש ברכבת. לא מובנת לנו האטימות של הרכבת, מה עם טובת התושבים?".

 

יו"ר הוועדה הקרואה בלוד, מאיר ניצן, פנה אף הוא לשר התחבורה וכתב: "שכונת גני אביב הוקמה בשנות ה־90 כשכונה מנותקת מהעיר לוד, תוך מתן הבטחה לתושבים שתחנת הרכבת שתוקם תאפשר תחבורה ציבורית סדירה לתל אביב. בגני אביב עוברות עשרות רכבות ביום, אבל הן לא עוצרות בשכונה המאוכלסת בכ-25 אלף תושבים. הרכבת האחרונה בערב עוצרת בשעה 20:15 ומשעה זו חל 'עוצר תחבורתי' על תושבי השכונה".

 

מהנהלת הרכבת נמסר בתגובה: "כיום אין אפשרות להוסיף רכבת נוספת בשעות השיא, כי זה יגרום לעיכוב רכבות בקווים ב"ש-ת"א ואשקלון-בנימינה. בסוף השנה, עם המשך תוכניות הפיתוח והרכש, נפעל להוסיף רכבת נוספת בשעת שיא לגני אביב, כך שיהיו שתי רכבות מהתחנה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות