כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סוס פלא

הפתח היה צר
הפתח היה צר 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

איך מחלצים סוס בוגר מבור בעומק 3 מטרים?

סוס נפל לפיר של חברת 'בזק' ונלכד בו. מכבי האש הצליחו לחלץ אותו בתום מבצע מורכב שארך ארבע שעות. רשף משנה גיא מנשרוב: מה אם ילד קטן היה נופל לפיר הזה?

מריה זערור 
פורסם: 03.04.13, 07:47

טכנאי 'בזק' שהגיעו לשכונת גן חקל ברמלה בעקבות קריאה על תקלה, שיפשו את עיניהם: באחד מבורות הבטון הנמצאים במקום הם גילו סוס שנפל פנימה ובמשך ימים נתקע שם ללא יכולת לזוז. הטכנאים ההמומים לא חיכו רגע והזעיקו למקום את לוחמי האש ממחוז מרכז תחנת איילון, ואלה חילצו אותו במבצע מורכב שארך ארבע שעות.

 

 

"הודיעו לנו מחברת 'בזק' שסוס נפל לתוך הפיר שלהם, כשהגענו למקום מצאנו את הסוס מאוד תשוש ורזה, להערכתנו הוא היה לכוד שם לפחות יומיים-שלושה",

מספר דובר מחוז מרכז, רשף משנה גיא מנשרוב, "מה שהחזיק אותו בחיים כל הימים האלה היו מי הגשמים וקצת עשבים שהיו בתוך הפיר, וכאשר נגמר לו האוכל הוא התחיל לנגוס בכבלים של 'בזק'".

 

מנשרוב מספר שהמקום בו נלכד הסוס היה בעייתי במיוחד: "הפיר אינו גלוי, אלא נמצא בתוך שיחים, ובנוסף לא היו דרכי גישה אליו, לכן לא היה ניתן להכניס לשם רכב כיבוי או טרקטור עם מנופים כדי לחלץ את הסוס".

 

הסוס בתוך הפיר
הסוס בתוך הפיר

 

אנשי כיבוי האש החנו את כלי הרכב שלהם בצד ונכנסו לשם ברגל מצוידים ברתמות וחבלים. אחד התושבים התנדב להביא טרקטור קטן, וגם הוא הצליח רק בקושי להגיע למקום. "הוא הוריד את הכבאים בעזרת סולם וכך הצלחנו להגיע לסוס", משחזר מנשרוב. "הרגענו אותו ולאט לאט קשרנו לו את הרתמות. הפיר לא היה עמוק, כשלושה מטרים, אבל הבעיה שהפתח שלו היה צר, כמטר על 60 ס"מ, ולא ידענו איך להוציא אותו מבלי לפגוע בו.

 

"בסיועה של משטרת רמלה הזעקנו את צביקה תמוז מעמותת 'פגסוס' כדי שיסביר לנו איך להרים אותו מבלי לגרום לו נזק. לאט לאט התחלנו למשוך את הסוס למעלה, וכעבור ארבע שעות הוצאנו אותו. אחרי שתי שניות הוא עמד על הרגליים והתחיל לאכול. אני לא מבין למה מלכתחילה הפיר הזה היה פתוח, אם היה נופל לשם ילד קטן אי אפשר לדעת איך זה היה נגמר".

 

מ'בזק' נמסר בתגובה כי "במקום נגנב מכסה העשוי מנחושת, מה שהביא לנפילתו של הסוס. עם היוודע דבר הגניבה עשינו את כל המאמצים לחלץ את הסוס ולסגור את הפתח".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות