כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
גוונים של שחור

אבי. האישה ידעה על העבר וקיבלה בהבנה צילום: קובי קואנקס
אבי. האישה ידעה על העבר וקיבלה בהבנה צילום: קובי קואנקס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חייו הסודיים ביותר של מכור לסקס

שנים של ריגושים, סכנות, סאדו־מאזו ומרדף תמידי אחרי הכיבוש הבא הסתיימו ביום שבו הביט אבי, תושב איזור השפלה, במראה ונגעל מעצמו. 15 שנים אחרי, בתום תהליך ארוך של גמילה, הוא מוציא לאור את ספרו הדיגיטלי 'מנהל הקרקס', על עולמם האפל של המכורים לסקס

לימור סימון 
פורסם: 04.03.13, 07:54

ואז, בוקר אחד, אתה קם ומגלה שבעצם החיים שלך הם קרקס אחד גדול. ואתה? אתה רק חושב שניהלת את הקרקס הזה ביד רמה. אתה מסתכל למציאת בעיניים ומבין שאם לא תתפטר מתפקיד הניהול הכושל הזה, תמשיך להיות מת מהלך".

 

 

כך אומר אבי, בן 38, נשוי ואב לשניים, תושב איזור השפלה, שלאחרונה הוציא את ספר ביכוריו 'מנהל הקרקס', המספר על מכורים למין. במרכז העלילה חמש דמויות הנפגשות בקבוצת גמילה מסקס: ניצול שואה פדופיל, שני עורכי דין ממולחים, אדריכלית ופוליטיקאי שהופך לסרסור בשעות הפנאי. כל דמות חושפת בפני הקורא את עולם ההתמכרויות למין, הכולל סקס אלים וברוטלי וצורך תמידי בריגוש — ואת המחיר שהם גובים.

 

כל הסיפורים אמיתיים?

"הסיפורים לא בהכרח אמיתיים, אבל הם תוצר של המציאות. אנשים שפגשתי, שעזרו לי, שעזרתי להם. הדברים בסופו של דבר נשזרו זה בזה".

 

נגעלתי מעצמי

"את ההחלטה להיגמל קיבלתי ביום שבו הסתכלתי לעצמי בעיניים ונגעלתי מעצמי", אומר אבי. "פתאום הבנתי שאני לא חי באמת. הכרתי את מי שלימים תהיה אשתי וידעתי שאיתה אני רוצה לחיות, יחד עם זאת הבנתי שאם אני ממשיך להיות אובססיבי למין, זה לא יחזיק. היא לא תהיה איתי ואני אחיה בשקר אחד גדול. באותו יום בחרתי ללכת לטפל בעצמי. להיות מכור לסקס זה לא שונה מלהיות מכור לסמים, לאלכוהול או לכל התמכרות אחרת. התמכרות היא התמכרות, לא משנה למה".

 

לפגישה מגיע אבי עם קובץ של ספרו הדיגיטלי, חמוש בכיפה שחורה ובבקשה מפורשת להישאר בעילום שם. גם את הספר הוציא בשם בדוי.

 

למה כל החשאיות? אתה הרי כבר "נקי".

"אני מגיע מהמגזר החרדי, אין לי עניין לחשוף את עצמי. להיות מכור למין זה לא לקבל את אות הרמטכ"ל. אני אבא לילדים, אין לי כוונה לחשוף אותם להתמכרות הזו. היום אני מתפרנס כסוכן מכירות של חברת תרופות. כבר 15 שנה שאני הולך באופן קבוע לקבוצות גמילה מסקס. שם גם הכרתי את כל האנשים שהפכו לדמויות בספר. כחלק מתהליך הגמילה התחלתי לכתוב. הדמויות, שהיו חלק מהמציאות שלי, קיבלו חיים משל עצמן".

 

למה אתה ממשיך להגיע לפגישות? 15 שנות גמילה לא עשו כבר את שלהן?

"אני ממשיך להגיע ואמשיך להיות חלק מקבוצת הגמילה עד סוף חיי כנראה, כדי

לא ליפול שוב. כבר הרבה מאוד שנים אני לא משתמש. אמנם אני מקרה גבולי, לא התרסקתי עד הסוף, אבל אני מאמין שעד יומי האחרון אמשיך ללכת לטיפול, כי אם אפסיק אני לא יודע לאן אגיע. חשוב לי לשמור על עצמי ועל המשפחה שלי. אני מעדיף למות מאשר לחזור להשתמש. השימוש מוחק אותך, הורג אותך, אתה הופך להיות מת מהלך. כשאתה בתוך הקטע אתה לא מבין את זה. רק כשאתה מסתכל על זה מבחוץ אתה יכול להבין".

 

צורך אובססיבי

אבי נולד וגדל במשפחה חרדית. "הייתה לי ילדות רגילה. הייתי ילד ככל הילדים, שגדל בסביבה של בנים. כשגיליתי את המיניות שלי, בגיל 12, התפרץ יחד איתה צורך אובססיבי להיות פעיל מינית כל הזמן. ככל שהשנים עברו, הצורך גדל".

 

במה זה בא לידי ביטוי?

"באוננות אינטנסיבית, בצפייה בחומרים פורנוגרפיים, ביציאה עם בחורות דתיות - לא כדי למצוא קשר או להקים משפחה, אלא רק כדי ליצור לעצמי סוג של ריגוש. הלכתי הרבה לזונות, המון כספים הלכו על זונות. זה כל הזמן יושב לך בראש, היעד הבא, הרצון להשיג מזה עוד ועוד. אתה לא יכול לחשוב על שום דבר חוץ ממין. זה מנהל אותך, מנווט לך את היום, אתה לא רואה כלום חוץ מזה. כשאתה בא מהמגזר הדתי קשה לך לממש מין עם בת זוג קבועה, לכן אתה עסוק באוננות כפייתית והולך לזונות, מה שמגביר את הצורך. במגזר החילוני מכורים למין בדרך כלל מחפשים נשים, לא לשם יצירת קשר ואהבה, אלא לשם מילוי הצורך בסקס. המטרה הושגה? עוברים הלאה. אין שום רצון למערכת יחסים ולאהבה".

 

הרבה כסף הוצא על זונות (צילום: ויז'ואל/פוטוס)
הרבה כסף הוצא על זונות (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

 

שנים של התעסקות בנושא הביאו אותו לחקור את הנושא לעומק. "כמו בכל התמכרות, אנשים, במשך הזמן, מגיעים למקומות אובססיביים עד כדי סכנה. התמכרות למין היא דבר מסוכן. אנשים מנסים לעבור את הקצה ואת הגבול כדי למלא את תחושת הריקנות התמידית ולייצר לעצמם מטרה חדשה והתרגשות נוספות. כל עליית מדרגה יכולה להיות אלימה ומסוכנת יותר. סאדו, מאזו, התעללויות. דברים שיכולים לייצר התרגשות, אבל עלולים להיגמר במוות".

 

המכורים הם בעיקר גברים, או שגם הנשים בעסק?

"בפועל יש יותר גברים מכורים למין. יתכן שזה קשור לפיזיולוגיה ואולי זה משהו שהתרבות יצרה. בספר הבאתי גם את הצד של הנשים, כי גם נשים מגיעות למקומות מסוכנים ויכולות למתוח את הגבול עד מצב של מוות. בארצות הברית יש כאלף מקרי מוות בשנה מהתמכרות למין. אנשים שמעלים את סף הגירוי שלהם למקומות מאוד מסוכנים, בעיקר סאדו ומאזו".

 

התמכרות נסתרת

"על מכורים לסמים ולאלכוהול הסביבה בדרך כלל עולה די מהר", אומר אבי, "על התמכרות למין קשה יותר לעלות. אי אפשר לזהות אותם. הם נראים נורמטיביים, אין שום סממנים חיצוניים של הליכה מתנדנדת או דיבור לא הולם שיכול להסגיר אותם והם מתנהלים בשני עולמות במקביל. אדם שמכור למין יכול לנהל חיי משפחה וחיי חברה רגילים להפליא. הוא יהיה פעיל ויעזור לאחרים, אבל במקביל יחיה את חיי ההתמכרות בלי שאף אחד יידע. יש בו בדרך כלל שני אנשים שונים שיודעים להתנהל כישויות נפרדות. הוא יחזור הביתה וימשיך את חייו כאילו כלום".

 

האישה שלצדו לא תדע?

"לא בהכרח. ההתמכרות למין היא לא הצורך לעשות סקס מוגבר עם האישה שאיתה אתה חי. אתה יכול להיות נשוי לאישה הכי יפה, סקסית וחכמה, אבל הצורך שלך לצבור גירויים ולכבוש עוד יעדים ימשיך להתקיים. זה לא בעיה להסתיר את זה מהאישה, אבל כדי לעבור ריפוי וגמילה מומלץ לשתף את האישה. לצערי, רבים מהמכורים לא מודעים למחלה שלהם. הם חושבים שהם אוהבים סקס ושזה בסדר. חלקם עברו התעללות או פגיעה מינית בגיל צעיר, ולא מסוגלים להסתכל למקרה בעיניים. כשאתה קורבן של התעללות מינית, אתה ממשיך להיות קורבן בכך שאתה משתמש במין, פוצע, מאשים ומעניש את עצמך. מכורים למין מתמכרים לסבל בתהליך מתמשך של הרס עצמי. ברגע שלקחת מהם את רגשות האשם, לקחת מהם את כל הקטע".

 

הצלחת לפענח את הנסיבות שגרמו לך להתמכר למין?

"כמו כל המכורים למין, גם אותי תקפו מינית כשהייתי צעיר", הוא אומר בקול שקט, עצור, "בלמתי את זה בתוכי שנים. רק ביום שבו יכולתי להסתכל לתוקף בעיניים, וירטואליות כמובן, לעמוד מול המציאות ולהגיד, 'עשו לי ולא אני אשם, פגעו בי ולא אני פגעתי בעצמי', יכולתי לשחרר חלק ממני".

 

מתי זה היה?

"לפני 15 שנה, כשהחלטתי להתחתן. כשהכרתי את אשתי, הרגשתי שאני מת מהלך, שאני חי בשני עולמות ובשום מקום לא באמת נמצא אבי האמיתי. חיפשתי דרך לעזור לעצמי. הלכתי לטיפול פסיכולוגי, אבל הוא לא הבין מה אני רוצה. הלכתי לפסיכיאטר, אבל התרופות לא הועילו. זאת בעצם הבעיה המרכזית: אין כדור פלאים שיכול לרפא אותך וגם טיפול פסיכולוגי קליני הוא לא התשובה. בסופו של דבר מצאתי את הפתרון בקבוצות גמילה. שם הבנתי שאני מכור ושאני לא לבד בסיפור. בקבוצת הגמילה אתה מבין שההתמכרות הזאת חוצה מגזרים וגילאים. שם גם הבנתי שאני יכול למצוא תחליף רוחני להתמכרות: לכתוב".

 

אשתך מודעת להיסטוריה שלך?

"בהתחלה היא לא ידעה, התביישתי לספר, פחדתי שהיא תברח. אחר כך, בתהליך הגמילה, אתה מבין שבן הזוג חייב להיות שותף, שהוא חלק מהתהליך ומהריפוי. יש קבוצות מיוחדות לבני הזוג, כי גם הם צריכים תמיכה והכוונה. אשתי קיבלה אותי כמו שאני וזה המזל הגדול שלי".

 

היו לך נפילות בתהליך הגמילה?

"תמיד יש נפילות. זה מתבטא בדרך כלל במשהו קטן שיכול להקפיץ לך את ההתמכרות - סרט שראית, תנועת גוף שמישהו עושה ויוצרת גירוי. לא מצאתי את עצמי רץ לבחורות, אבל נאבקתי בעצמי. אצל מכורים מספיק טריגר קטן - ואתה קופץ. וזהו. נפלת שוב. החוכמה היא לקום, להודות בנפילה ולהבין שזה חלק מהתהליך".

 

והיום אתה מאושר?

"היום אני מציאותי יותר, והמציאות לא תמיד מוצאת חן בעיניי. אני מנסה למצוא את הסיפוק והריגוש בתוך העשייה שלי. להגיד שאני מאושר יהיה שקר. צר לי שאין לי הפי אנד, אבל זאת המציאות. אני לא רואה את עצמי כאדם מלא שמחת חיים וחדווה, אבל לפחות אני חי בעולם אחד ולא משקר לעצמי".

 

להעלות את סף הריגוש

למרות ההקלה שבגמילה, אבי מודה שיש בו עדיין רגעים של געגוע להתרגשויות ולסכנות. "זה קיים כל הזמן", הוא אומר, "למדתי לנווט את זה לכתיבה, שמייצרת אצלי תחליף להתרגשות וממלאת את הריקנות".

 

בספר שלך אחד הנגמלים שם קץ לחייו.

"מדובר בבחור שנפגע בילדותו על ידי פדופיל, והפך בעצמו לאחד כזה. הוא נתפס ופגש בכלא את הבחור שפגע בו בילדותו. הפגישה איתו גרמה לו להתאבד. את ההשראה לדמות קיבלתי מבחור שהכרתי בקבוצת הגמילה. הוא היה בחור רציני שעבד בעבודה מכובדת, נשוי ואב לילדים, אבל היה מכור לסקס אלים במיוחד. סאדו ברמות קשות, קשירות, חניקות ודברים אלימים יצרו אצלו ריגוש גדול. הבחור נמצא מת בדירתו כשחגורה כרוכה סביב צווארו. בעיני משפחתו הוא התאבד. לי ברור שהוא מת כתוצאה מסקס לא נכון, מרצון להעלות את סף הריגוש עד כדי איבוד הכרה".

 

בראשך חלפו בעבר מחשבות על למות ולגמור עם כל זה?

"הרגשתי שעדיף לי למות מאשר להישאר מכור למין. לכן בחרתי להיגמל. אמנם אני נמצא במאבק תמידי וכל החיים חי בפחד שזה יחזור, אבל המצב הזה עדיף על פני מצב אחר".

 

מה הסיפור הכי קשה שנתקלת בו?

"יש המון סיפורים קשים, בעיקר על סקס אלים. כשאדם הולך לזונה ונהנה להכות אותה או להיות מוכה על ידה עד זוב דם, או כשאדם מסכן את חייו וקושר את עצמו למסמרים או לסכינים כדי לייצר ריגוש, זה מסכן חיים וזה מפחיד. הכרתי אדם שכליאה בארון יצרה אצלו ריגוש".

 

למה לדעתך הספר 'חמישים גוונים של אפור' מצליח כל כך?

"כי אנשים אוהבים ורוצים לקרוא על סקס. כל אחד, בתרבות שלו, יצר את המגבלות שלו. '50 גוונים' פרץ את הגבולות, הניח את המציאות המינית על השולחן בהקצנה ודיבר עליה. אין מה לעשות, סיפורים על סקס תמיד מוכרים".

 

וזה מה שאתה מצפה שיקרה עם הספר שלך?

"אני מצפה שיקראו אותו כדי ללמוד ממנו על התופעה ולזהות את הבעיה, אם היא קיימת".

 

למה קראת לספר 'מנהל הקרקס'?

"כשאתה מכור לסקס אתה חי בסוג של קרקס. נדמה לך שיש בו הכל ושאתה מנהל אותו ביד רמה, אבל זה ממש לא ככה. רק כשאתה מתפטר ויוצא מהעסק הכושל הזה, אתה מבין שהכל אשליה".

 

אז מנהל הקרקס הפרטי שלך התפטר?

"התפטר והבין שכל הקרקס הזה הוא פיקציה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 18 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות