כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חכם בפנים

אילוסטרציה צילום: עמית שאבי
אילוסטרציה צילום: עמית שאבי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הבית שמופעל באמצעות סמארטפון

כ־2,500 יחידות דיור בארץ כוללות תשתיות למערכת 'בניין חכם' שמאפשרת לכל דייר לשלוט באמצעות מסך מגע או באמצעות הסמארטפון על מזגנים, תאורה, דוד שמש ותריסים. באילת הותקנה המערכת במספר דירות יוקרה שנבנו באחרונה

עזרא ארבלי 
פורסם: 05.03.13, 07:56

שוק הנדל"ן הולך ומשתכלל עם הקידמה, והתחרות על לבו של הלקוח הולכת ומעמיקה. הקבלנים עושים הכל כדי למשוך רוכשים פוטנציאליים על ידי שיפור מתמיד בסטנדרט הבנייה.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

על פי נתוני חברת 'אלבקס', המתמחה בפיתוח ושיווק של מערכות אלקטרוניות חכמות, ישנן כ־2,500 יחידות דיור ברחבי הארץ שנבנות או נבנו עם תשתיות למערכת 'בניין חכם'. מדובר במערכת אשר מאפשרת לכל דייר לשלוט באמצעות מסך מגע שמוצב בכניסה לדירה או באמצעות אפליקציה בסמארטפון על מזגנים, תאורה, דוד שמש, תריסים, גלאי בטיחות, מערכת השקיה ועוד.

 

הקבלן איציק אזולאי מחברת 'שלמה אזולאי ובניו בע"מ', שבנה באילת מספר פרויקטים בשנים האחרונות, אמר כי המערכת החכמה קיימת באילת בעיקר בדירות היוקרה שנבנו באחרונה.

 

"בדירות הסטנדרטיות טרם הותקנה המערכת, אלא אם הרוכש ביקש מראש", אמר אזולאי. "חברתנו התקינה מערכות מסוג זה בדירות היוקרה שבנינו. בחלק אחר של הדירות הכנו תשתית, כך שהדייר יוכל בעתיד להפוך את ביתו לבית חכם".

 

במהלך הבנייה יוצרים הקבלנים את התשתיות ובוחרים בהתאם לאופי הפרויקט את מספר האפליקציות במערכת החכמה, כאשר הדייר יוכל לבחור

 בעתיד להרחיב את האפליקציות על חשבונו.

 

כך לדוגמה באחד הפרויקטים שנבנו במרכז הארץ סיפקה 'אלבקס' לדיירים מערכת 'בניין חכם' הכוללת אפליקציות של שליטה בתאורה, תריסים מזגנים, ודוד שמש. בפרויקט אחר סיפקה 'אלבקס' מערכת מורחבת הכוללת גם מערכת אזעקה המיידעת את הדייר דרך הסמארטפון במקרה של אזעקה בדירה.

 

יוחאי אמידי, מנכ"ל משותף ב'אלבקס' ציין כי "עד לאחרונה מערכות 'בניין חכם' נחשבו למוצר יקר, שכן עלויות הכנת התשתית בדירות שכבר נבנו הגיעו לעשרות אלפי שקלים. השחלת סיב אופטי פלסטי בצנרת החשמל כבר בשלב הבנייה מאפשרת לקבלן לתת לדייר הכנה מלאה לבית חכם ללא צורך בתשתיות נוספות, ומוזילה את חיבור הדירות העתידי למערכות 'בניין חכם' בצורה משמעותית. כבר היום ישנם לא מעט קבלנים שהבינו את היתרונות של מערכת 'בניין החכם', ובפרויקטים רבים, כולל כאלה הנבנים בפריפריה, התשתית לדירה חכמה נכנסת לסטנדרט".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות