כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
צבע הלב

מבצע הסיוע. ככה זה נראה בשנה שעברה צילום: באדיבות היחידה למעורבות חברתית, מכללת ספיר
מבצע הסיוע. ככה זה נראה בשנה שעברה צילום: באדיבות היחידה למעורבות חברתית, מכללת ספיר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

סטודנטים מספיר יצבעו וינקו בתי קשישים

יריית הפתיחה לאירועי ''יום המעשים הטובים'' במכללת ספיר תחל היום כשסטודנטים מהמכללה ישפצו, יצבעו וינקו בתים של כ-20 תושבים וקשישים משדרות כדי לתת להם הרגשה טובה

שירלי סיידלר 
פורסם: 27.02.13, 10:31

אירוע אמצע שנה המסורתי של היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן במכללת ספיר החל היום (רביעי), ויהווה יריית פתיחה לאירועי יום המעשים הטובים. כמו בכל שנה, ישתתפו ביום העשייה והנתינה, שמתקיים בשיתוף מלא עם היחידה לעבודה סוציאלית קהילתית והמדור לזקן באגף הרווחה של עיריית שדרות, כ-200 סטודנטים פעילים. האירוע מתקיים בשיתוף הלל ספיר ויום המעשים הטובים של עמותת רוח טובה.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הדרום" בפייסבוק

 

השנה האירוע עומד בסימן נתינה לקשישים ומשפחות משדרות והיכרות עמם. במהלך היום הסטודנטים ישפצו, יצבעו וינקו בתים של כ-20 תושבים וקשישים כדי לתת להם הרגשה נעימה יותר. במקביל, קבוצה נוספת של סטודנטים תארוז ותחלק משלוחי מזון לקראת פסח.

 

הרעיון לאירוע זה נולד לפני חמש שנים בעקבות תערוכת כרזות, שעוצבו על ידי סטודנטים מהמחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בבית הספר להנדסאים במכללת ספיר, בנושא מעמדם ומצבם של הקשישים בישראל. הנתונים העגומים על מצב הקשישים בישראל הם אלה שהביאו את היחידה למעורבות חברתית לפעול לקידומם.

 

''לפי הנתונים, כל קשיש חמישי בישראל נופל קורבן להתעללות, כל קשיש שלישי חש בדידות ובכל חודש מתאבדים בישראל תשעה קשישים. אנו יכולים לחזור ולקרוא את הנתונים המזוויעים הללו עוד ועוד, אך עדיין לא נצליח לעכל אותם", אמרה קמילה לנדסקינד-מילנר, מנהלת היחידה למעורבות חברתית.

 

גם בשנה שעברה התקיים מבצע דומה, במהלכו נוקו עשרות בתים של קשישים בשדרות ונוצר קשר אישי בינם לבין הסטודנטים. במהלך כל השנה היחידה

מפעילה את פרויקט 'יקרים לנו' למען אוכלוסיית הקשישים. במהלך מבצע עמוד ענן, תוגברה הפעילות והיחידה חילקה חבילות מזון לקשישים נזקקים יחד עם אגף הרווחה בעירייה. ''מבחינתנו זה לא מספיק, לכן בחרנו להקדיש להם את האירוע המסורתי", הסבירו ביחידה.

 

השנה, בעקבות פניות סטודנטים פעילים ואנשי מקצוע העובדים בשותפות עם היחידה, ובהתאם להמלצת אגף הרווחה בשדרות, הוחלט להרחיב את העשייה לבתי תושבים ומשפחות שיתרמו משמעותית מפעילות זו.

 

''אירוע זה בעל משמעות רבה עבור כל הגורמים השותפים בהפקתו. זו ההזדמנות נפלאה להעביר את המסר שאנחנו חלק מקהילת שדרות, שאכפת לנו מהתושבים והם יקרים ללבנו. אמנם זה אירוע חד פעמי, אך ללא ספק ומניסיון העבר, הוא נחקק בזיכרון כל המשתתפים ומהווה אחד הזיכרונות המשמעותיים של השנה'', סיכמה לנדסקינד-מילנר.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות