כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עושה בושות

אילוסטרציה צילום: צביקה טישלר
אילוסטרציה צילום: צביקה טישלר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מאייר, לא שם כיפה? לא תוכל להרצות בביה"ס

מאייר ספרי הילדים יוסי אבולעפיה הגיע להרצות בפני תלמידים בבית הספר הממלכתי דתי סיני באשקלון. המנהלת דרשה ממנו לשים כיפה, וכשסירב, בוטלה ההרצאה. חלק מההורים זועמים על החלטתה של המנהלת, אחרים מצדיקים אותה

שמוליק חדד 
פורסם: 24.02.13, 08:02

ההורים בבית הספר הממלכתי דתי סיני באשקלון חלוקים בדעותיהם על התנהלותה של המנהלת מול המאייר יוסי אבולעפיה, שאייר, בין היתר, את ספרי הילדים של הסופר מאיר שלו . אבולעפיה הוזמן לשוחח עם התלמידים, אך לאחר שסירב לדרישת המנהלת לחבוש כיפה, ביקורו בוטל.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הדרום" בפייסבוק

 

הסיפור הובא בטורו האישי של מאיר שלו במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות" וקומם הורים רבים. "עם כל הכבוד, זה לא בית ספר תורני", אמרה אחת האמהות. יו"ר ועד ההורים, מנגד, נותן גיבוי להנהלה.

 

בטורו האחרון כתב שלו כי חברו הטוב הגיע להרצות בפני התלמידים, אך התבקש לחבוש כיפה. אבולעפיה סירב לשים כיפה על ראשו, בטענה כי אינו מרצה בבית הכנסת. בתום דין ודברים עם מנהלת בית הספר, מרים בריינר, שאמרה כי אינה מוכנה שירצה בבית הספר ללא כיפה, עזב אבולעפיה את המקום.

 

אבולעפיה סירב להרחיב בנושא ורק הוסיף כי העביר את העניין לטיפול מחלקת סל תרבות במשרד החינוך, שהזמינה אותו להרצות. במשרד החינוך אמרו כי העניין נמצא בבדיקה.

 

שלו העלה בסוף הטור האישי שלו את התהייה כיצד הוסבר לתלמידים דבר ביטול ההרצאה. אבל התלמידים, כך התברר, כלל לא ידעו על הדרמה שהתרחשה. "הודיעו לילדים שההרצאה המתוכננת התבטלה בלי שום הסבר", אמר גורם בבית הספר.

 

כאמור, בקרב ההורים עורר המעשה של המנהלת מחלוקת: חלקם הסכימו עם המנהלת ואחרים טענו כי היה צריך לאפשר את קיום ההרצאה. "זה לא בית ספר תורני", אמרה אחת האמהות, "ועם כל הכבוד למנהלת, לא צריך להשבית שמחה של תלמידים. לא כל יום מגיע מאייר כזה לדבר עם תלמידים, וחבל שבגלל כזו שטות ההרצאה בוטלה".

 

לדברי האם, בשנה שעברה הגיע הורה לבית הספר ללא כיפה והמנהלת הורתה לו לחבוש כיפה או לעזוב את המקום. "הוא אמר לה: 'כשאת תשימי

 כיסוי ראש, אני אשים כיפה'", סיפרה האם.

 

יו"ר ועד ההורים בבית הספר, גיל דהרי, נוטה להסכים עם המנהלת וסבור שתגובתם של שלו ואבולעפיה הייתה מעט מוגזמת. "אני יכול רק להצר אם נגרמה אי נעימות לאורח", אמר דהרי. "אני גם לא מתכוון להעלות טיעונים אפולוגטיים בסגנון 'מנהג המקום'. בניגוד לדברי הסופר, כיפה אינה תחפושת, כיפה היא סמל, וראוי להדגיש זאת גם בימי הפורים. ילדים רכים בגיל היסודי רגישים לסמלים, וטוב שכך. אנחנו, המבוגרים, איבדנו את התמימות, והרגישות שלנו לסמלים קהתה".

 

לדבריו בית הספר סיני לא נכנע לטרנד "התורני" ובנים לומדים בו לצד בנות. "זה אחד המקומות האחרונים בו מכבדים ומעודדים פלורליזם, וילדים מרקע דתי לומדים יחד עם ילדים מרקע חילוני", הגן דהרי על ההנהלה. "בבית הספר לא עושים פשרות בין תורה לדמוקרטיה ומרימים את שני הדגלים הכי גבוה שאפשר".

 

לדבריו, אם שלו סבור שיש כאן כפייה דתית ושהכל 'חלק משיכרון הכוח המדושן של הדת המאורגנת בישראל' (כפי שכתב בטורו - ש.ח), שיבושם לו. למנהלת ניסיון רב שנים בניהול, ואנו ההורים סמוכים ובטוחים שחינוך ילדינו מופקד בידיים טובות".

 

ממשרד החינוך טרם התקבלה תגובה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 120 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות