כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מעושרים

אחד מהבתים ברחוב. חדרי כושר ובריכות שחייה צילום: מור כוכבי
אחד מהבתים ברחוב. חדרי כושר ובריכות שחייה צילום: מור כוכבי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חדר כושר, בריכה ונוף לים: לגור בדירת פאר

רחוב ניצה בנתניה הוא אחד מעשרת הרחובות היקרים בארץ ונראה כי השכונות היוקרתיות שנבנות סביבו לא מאיימות על הסטטוס. יצאנו לבדוק מה עומד מאחורי התואר, מי מזרים את הכסף, ומהן באמת "צרות של עשירים"?

דנה גוטרזון 
פורסם: 07.02.13, 07:54

מה סוד קסמו של רחוב שדרות ניצה בנתניה, שנמנה על אחד מעשרת הרחובות היקרים ביותר בישראל? הרחוב הוותיק מחזיק בתואר גם על רקע התפתחותן האחרונה של שכונות חדשות ויוקרתיות הסמוכות לים כמו "אגמים" ו"עיר ימים".

 

עוד ב-mynet:

 

הרחוב נמצא בקו ראשון אל הים, וטווח המחירים בו נע בין 2.5-8 מיליון שקלים. "לרוב בקו הראשון נמצאים רק בתי מלון", אומר אורן תמם, מחברת תיווך נדל"ן "אלטרנטיבה". "שני הפרויקטים הבולטים ברחוב הם 'אופרה על הים' ופרויקט הדגל - 'טרסס', שאוכלס לפני כחצי שנה. מדובר במגדל מדורג, שמחיר דירות בנות חמישה חדרים בקומות הנמוכות שלו מגיע עד שני מיליון דולר". פרויקט "אופרה על הים" הוא פרויקט יוקרה הכולל שני מגדלים בגובה של 26 קומות ו-31 קומות, כולל כמובן 'לוקסוסים' כמו בריכת שחייה, מכון כושר ופארק מרווח.

 

מרבית האוכלוסייה החיה ברחוב היא מבוגרת וזרה. רבים מהרוכשים הם תושבי חוץ, מאנגליה וצרפת בעיקר, אשר מחזיקים את הדירות כדירות נופש. "ישנם גם משקיעים מקומיים שקנו את הדירות כשהן עוד היו "על הנייר", והם מוציאים אותן למכירה או להשכרה. עלות השכירות של נכס ששווה שני מיליון דולר היא כעשרת אלפים שקלים לחודש, לא כולל את דמי האחזקה שמגיעים ל-2,000-3,000 שקלים", אומר תמם.

 

חלק מהבניינים חדשים וחלקם ותיקים. מספר בניינים בשכונה עברו או עוברים שיפוץ בימים אלו. בכל הבניינים יש חדר כושר, ובחלק מהם יש גם בריכת שחייה.

 

נוף ראשון לים. בית בשדרות ניצה (צילום: מור כוכבי)
נוף ראשון לים. בית בשדרות ניצה (צילום: מור כוכבי)

 

תקופה חלשה

נינה ורשבר, בעלת משרד תיווך בשדרות ניצה, שעובדת בעיקר עם לקוחות מרוסיה, מצננת את ההתלהבות ואומרת שהרחוב נמצא בתקופה חלשה עכשיו. "אין עכשיו הרבה קונים. רוב הכסף שמושקע בניצה מגיע מאנשים מחוץ לארץ, והמצב הכלכלי ברוסיה לא מי יודע מה. יש אנשים שקונים דירה במיליון דולר, ומפחדים להשכיר אותה כדי לא להרוס את הריהוט, ואז גרים בה רק בחופשות ובחגים". לדבריה, "ישראלים לא מתקרבים לכאן, כי הם מחפשים מציאות. המחירים בניצה רק מתחילים משני מיליון שקלים וישנם גם פנטהאוזים בחמישה מיליון דולר".

 

במספרה של ויליאם מאנינו, שנמצאת במרכז המסחרי ברחוב, הכולל מסעדת דגים 'רוזמרין', קפה 'ניצה', בית מרקחת ועוד, השפות הנשמעות הן בעיקר אנגלית וצרפתית. מאנינו עצמו עלה לפני ארבע שנים מצרפת, מתוך אהבתו לישראל. הוא מספר כי יש בנתניה קהילה גדולה של יהודים שעלו מליון, צרפת. המרכז המסחרי שקט יחסית במהלך היום, והמסעדות ובתי הקפה כמעט ריקים מאדם. בקפה 'ניצה' מופתעת לשמוע בעלת הקפה, ז'ורז'ה, כי זהו הרחוב היקר בעיר, ואומרת כי האוכלוסייה שמגיעה הנה היא מאוד נחמדה, ולא מאפיינת את נתניה.

 

מצוקת חנייה

אייזי מיילס, במקור מבריטניה, חי עם אשתו כבר עשרים שנה בבניין בשדרות ניצה, שעבר לאחרונה שיפוץ על ידי ח.ל.ת, החברה הכלכלית של נתניה, בשווי של למעלה מ-3 מיליון שקלים. הוא עובד כעורך דין בלונדון בעיקר באמצעות האינטרנט, ונוסע לשם מספר פעמים בשנה. הוא מאוד אוהב לגור על יד הים, אבל מציין כי בקיץ האנשים מחנים את המכוניות על המדרכות בשל מצוקת חנייה, והולכי הרגל מתקשים לעבור. לדבריו לא נעשה דבר בנידון.

 

עד 8 מיליון שקל. שדרות ניצה (צילום: מור כוכבי)
עד 8 מיליון שקל. שדרות ניצה (צילום: מור כוכבי)

 

שומר שרגא, בעל חנות תכשיטים בכיכר העצמאות, חי באחד משני הבתים הפרטיים היחידים ברחוב, כבר למעלה מ-15 שנה. גם הוא מספר על בעיות תעבורתיות ברחוב היוקרתי. לטענתו קטע הכביש של האבן המשולבת ברחוב רצוף מהמורות, והנסיעה היא כמו נסיעה בג'יפ שטח. "אני עושה את הדרך הזו שלוש פעמים ביום, וזה סיוט", הוא אומר. בנוסף, הוא מלין על השלולית הענקית אשר "נוצרת כל חורף מחדש בקטע של האבנים המשתלבות". שרגא מציין כי כל הרחובות שמסביב לשדרות ניצה שופצו והאספלט שלהם הוחלף, "אבל כאן 15 שנה לא נגעו בכביש", הוא מציין.

 

למרות התלונות, מודה שרגא כי הוא אוהב מאוד את הרחוב ואת הקירבה לים, שממנה נהנים בעיקר ילדיו. "בשנה האחרונה הייתי רק ארבע פעמים בים", הוא אומר. לדעתו האוכלוסייה מצוינת, הטיילת "מהממת", וממרפסתו הוא צופה אל הים ואל בריכת השחייה של שכנתו. טיילת ניצה משתרעת לאורך 350 מטרים. סמלה של הטיילת הוא פרגולה גדולה בצורת מפרש שמשמשת כנקודת תצפית לים. בטיילת ישנם שבילי טיול, אזורי ישיבה ומדשאות, גן שעשועים ופסלים דמויי חיות של האמן לב אברמסון.

 

מעיריית נתניה נמסר: "העירייה תחל בימים אלו בשדרוג המדרגות בטיילת ניצה, בסמוך לירידה לים. כמו כן, החברה הממשלתית לתיירות מתקצבת את הפרויקט

להמשך הטיילת, צפונית לשדרות ניצה, כאשר הפרויקט ייצא לביצוע במהלך שנת 2013. אין ספק כי פרויקטים אלו מקרינים על חזות הרחוב המטופח, הכולל פינות משחק ונוי מתוחזקות, לצד רמת ניקיון גבוהה. באשר לרחוב - יובהר כי מדובר ברחוב מרוצף שנועד להאט את התנועה כמקובל ברחוב תיירותי ובדרך נופית. יצוין כי כל בעיה המתעוררות בכביש הגישה מטופלת בהקדם תוך הקפדה על רמת תחזוקה גבוהה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות