כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
צריך מחשבון

אילוסטרציה צילום: index open
אילוסטרציה צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הכתובה היתה 152 אלף לירות, כמה ישלם הבעל?

אישה שסבלה מאלימות מצד בעלה, שעזב את הבית ולא שילם מזונות, תקבל את הסכום שהתחייב לו בכתובה לפני 35 שנה. בתרגום לערך השקל היום ובהתאם למדד, מדובר בסכום של חצי מיליון שקל

יאיר הרוש 
פורסם: 03.02.13, 12:59

גבר תושב אזר הדרום, שהתנהג באלימות כלפי רעייתו, יפצה אותה בסכום של חצי מיליון שקל, כפי שהתחייב בכתובתם בליל הכלולות לפני 35 שנה. בית הדין הרבני במרכז הארץ פסק כי האיש ישלם לאישה את כתובתה למרות שהשטר הלך לאיבוד. בנוסף, תקבל האישה מחצית מערך הדירה המשותפת.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הדרום" בפייסבוק

 

עו"ד טוני שלם, שייצגה את האישה, טענה בדיון כי הבעל התחייב בכתובה לשלם 152 אלף לירות ישראליות. הוא התעקש כי בכתובה האבודה התחייב לשלם לה, במקרה ויתגרשו, 2,000 לירות בלבד.

 

הבעל עזב את הבית לפני כ־15 שנה, כשהוא מותיר בביתם המשותף את אשתו, שגידלה לבדה את ארבעת ילדיהם. לטענת האישה, במשך כל אותה תקופה לא שילם להם מזונות ובני המשפחה התקשו לשרוד כלכלית.

 

בית הדין קבע כי כשישנו ספק הנוגע לגובהו של סכום הכתובה, העתק הכתובה הינו ראייה חזקה לשם בירורו. הרכב בית הדין, בראשותו של הרב מיכאל עמוס, איתר את עותק הכתובה במשרדי הרבנות במרכז הארץ. בכתובה נרשם סכום של 152 אלף לירות, כפי שטענה האישה. מדובר בסכום שווה ערך לחצי מיליון שקל היום. עוד נקבע כי הסכום צמוד למדד.

 

בית הדין הרבני פסק כי מכיוון שהבעל עזב את הבית, הוא נחשב למורד, ולכן האישה זכאית למלוא הסכום המצוין בכתובה. האיש נדרש להוכיח

 שאשתו היא זו שגרמה להרס הנישואים, אך הדיינים לא קיבלו את טענתו לפיה האישה הציקה לו בתלונות במשטרה ונהגה לקלל ולהעליב אותו.

 

מאידך, הצליחה עו"ד שלם להוכיח כי הבעל פעל באלימות נגד אשתו. בנוסף להצגת התלונות במשטרה וכתב האישום בגין תקיפת האישה על ידי הבעל, שניים מילדי הזוג הובאו לעדות ותמכו בטענות אמם.

 

בסופו של דבר פסקו הדיינים כי כל אחד מבני הזוג יקבל מחצית מהדירה שתימכר, ובנוסף תקבל האישה את דמי כתובתה. סכום הכתובה הצמוד למדד יקוזז ממחצית הדירה המגיעה לבעל, ולכן האישה קיבלה למעשה את הבעלות על רוב הדירה המשותפת. "אני שמחה שבית הדין הרבני עשה צדק עם האישה ויישם את ההלכה הפסוקה לפיה שטר הכתובה הוא שטר מחייב לכל דבר ועניין", אמרה עו"ד שלם בתום הדיון.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 13 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות