כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פנים לעתיד

התלמידים בזמן הניתוח צילום: שיר ממן
התלמידים בזמן הניתוח צילום: שיר ממן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עמק: תלמידים, היום נצפה בהשתלת קוצב לב

מגמת הרפואה בתיכון 'עמקים תבור' פועלת בשיתוף עם בית חולים העמק, והתלמידים זוכים ללימוד תיאורטי ומעשי. "כולם היו מרותקים. חוויה מיוחדת"

רחלי אבידוב  
פורסם: 06.01.13, 07:40

לומדים רפואה: המשימה 'צפייה בהשתלת קוצב לב' אינה לקוחה במקרה הזה ממערכת השעות של סטודנטים לרפואה בטכניון אלא מתוכנית הלימודים של תלמידי מגמת מדעי הרפואה בבית הספר התיכון 'עמקים תבור' במזרע.

 

 

13 תלמידים מצטיינים צפו בשבוע שעבר בניתוח של השתלת קוצב לב בחדר ניתוח בבית החולים העמק בעפולה, לאחר שקיבלו הרצאה על מערכת הדם בגוף, מפרופ' יואב תורג'מן, מנהל המחלקה הקרדיולוגית, שגם ביצע את הניתוח בעצמו.

 

"היינו מרותקים. זה הפך את התיאוריה לפרקטיקה. זה מאוד מעניין, אני כבר מחכה שנגיע ללמוד על המוח", סיפרה שיר ממן (16) ממגדל העמק, אחת מתלמידות המגמה.

 

"אני מתעניינת מאוד ברפואה והשאיפה שלי היא להיות מנתחת מוח בעתיד. זה דורש המון השקעה, כי אנחנו לומדים הרבה וצריכים לזכור הרבה. צריך לסדר את הזמן אחרת ממה שתכננתי".

 

מנהל בית הספר, דודו גורן, נכח עם תלמידיו במהלך השתלת הקוצב ויצא גם הוא נרעש מהחוויה. "התלמידים עמדו מרותקים, האירוע כולו היה חוויה מאוד מיוחדת", מספר גורן.

 

לדבריו, מגמת מדעי הרפואה שהחלה לפעול השנה בבית הספר ואותה מרכזת ד"ר אורית שלו, היא מגמה ייחודית שנועדה לרוב לתלמידים מצטיינים. במגמה לומדים 13 תלמידים מכל רחבי העמק, והם לומדים 10 יח"ל במדעי הרפואה ובנוסף מחויבים גם לתגבר את לימודיהם במקצועות פיזיקה, כימיה וביולוגיה.

 

סגן מנהל בית החולים העמק, דוד אלמוג, שמלווה את התוכנית מטעם בית החולים, סיפר השבוע על מטרת התוכנית, הנובעת מצרכי השטח בעולם הרפואה: "אני מלווה את התוכנית גם כרופא וגם כהורה בבית הספר.

 

"התוכנית הזו נקראת 'פרחי רפואה', והיא מתקיימת בכמה בתי ספר. המטרה היא להכשיר יותר נוער למקצועות הרפואה בכלל, בשל החוסר שיש בתחום. זו מגמה שגם מרחיבה אופקים. אני חושב שזה מעורר אצל התלמידים המון אתגר ועניין ומוטיבציה להמשיך".

 

בבית הספר עמקים תבור סיפרו השבוע כי מלבד הסיורים המתקיימים בבית החולים, הרופאים גם מגיעים לבית הספר ומעבירים לתלמידים הרצאות בתחומים שונים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות