כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הדס לב

הדס לב. נחרדה מרשעות העובדים
הדס לב. נחרדה מרשעות העובדים 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

זוועה במשחטה

השבוע בחרתי לכתוב על "אדום אדום" של חברת תנובה. אני, כמו אוהבי בעלי חיים רבים אחרים, צפיתי בזעזוע בתחקיר כלבוטק על המשחטה. אני לא יודעת מה איתכם אבל לי זלגו דמעות מהעיניים במשך כל הכתבה. אני לא יודעת איך אנשים יכולים להמשיך ולהתעלל בייצור חסר אונים שבוכה מכאב, צועק ולא מסוגל לזוז. אני לא מבינה איך העובדים ממשיכים בשלהם כאילו אין מחר. פשוט גועל נפש.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

מה שהזוי בכל הסיפור הוא שהמנהלים של המשחטה מסבירים לתחקירן של כלבוטק בדיוק מה לעשות אם העגל לא זז: אתה יכול לחשמל אותו בפעמים הראשונות. אם הוא לא יזוז אז את יכול לחשמל אותו באיברים רגישים מאוד. בהמשך התחקיר העובדים ה"מקסימים" במשחטה רואים שהחשמול לא עוזר אז הם מביאים חבל קושרים את אחת הרגליים הקדמיות למלגזה, ומרימים את העגל כששאר הגוף נגרר על הרצפה. מזעזע ביותר.

 

תוך כדי צפייה הבנתי כמה רוע יש בעולם הזה. אחרי שהחלטתי לכתוב על התחקיר הנ"ל הסתכלתי שוב ושוב בשידור ואז הבנתי שהקונוטציה שלי היא מחנה ריכוז. אמנם מדובר בבעלי חיים, ולא באנשים, אבל הם נגררים אל מותם במסכת ייסורים שכוללת מכות וחישמול אחרי שראו את חבריהם מתים אחד אחרי השני והם יודעים מה הגורל האכזר הצפוי להם. במקום לנסות להפחית את הסבל לפני השחיטה, נראה שבמשחטה מנסים למקסם את הפחד והכאב.

 

 

התעללות בחיות משק (צילום: באדיבות אנונימוס)
התעללות בחיות משק (צילום: באדיבות אנונימוס)

 

קצת מממצאי התחקיר של תנובה: טלאים ועגלים הוכו באופן חוזר ונשנה בראשם ובגופם באמצעות צינור במטרה לדרבן אותם לקום או לצעוד. לעיתים ללא כל סיבה נראית לעין. פועלים אשר עובדים במשחטות תועדו דורכים על טלאים, משליכים אותם באוויר ותופסים אותם בפיהם כאילו הם צעצועים. עגלים הוחזקו תלויים במהופך למשך פרקי זמן ממושכים לפני השחיטה.

 

שוחט במפעל סיפר "בגלל פשלה של אחד העובדים השתחרר אחד העגלים מהסרט עליו הוא נע. אחרי שכבר שחטו אותו הוא הגיע אלינו חיי, התחיל להתפרע וכמעט הרג אותנו (תסלחו לי, אבל באיזה שהוא מקום בראש שלי

אני חושבת שחבל שהוא באמת שהוא לא עשה את זה). אחרי זה פיצצו אותו בשוקים חשמליים ונתנו מכות עד שהוא נרגע" נרגע=מת, כמובן.

 

יתר על כן, במקרים רבים תוצרת המשחטה נפסלת כטריפה בעקבות שברים בעצמות בעלי החיים או ליקוים אחרים. אבל הדבר אינו מונע את מכירת הבשר לציבור הלא יהודי.

 

בעבר עבדתי כמה שנים טובות בעיתונים חקלאיים, אשר מתעסקים בתחום הרפת והלולים. אני יודעת בוודאות שיש הרבה לולים ורפתות בארץ (לא רק משחטות) שמתעללים על בסיס יומי וקבוע בחיות המשק.

 

אני יודעת שבאנונימוס עושים את המקסימום למצוא את המקומות המתעללים ולהגיש תלונות על חוק צער בעלי חיים. הרבה אנשים לא מבינים את מידת הרוע, התעללות והעינויים שעוברות חיות המשק עד שהבשר, העופת, הביצים, החלב והגבינות מגיעים לצלחת שלנו.

 

אני פונה אליכם, לא רק אוהבי בעלי החיים אלא גם לכל מי שיש לו לב, תפעלו כדי לעצור את הזוועה הזו. גם לפי ההלכה אסור בתכלית האיסור להתעלל בבעלי חיים. אני באופן אישי נמנעת מלקנות עכשיו מוצרים של חברה מסוימת ובנוסף לא מכניסה הביתה ביצים שהם לא ביצי חופש.

 

* הפוסט נכתב בעזרת אנונימוס ארגון זכויות בעלי חיים בישראל

 

הכותבת היא כתבת ורכזת פרסום בעמותת באר שבע אוהבת חיות. לשאלות בנושא בעלי חיים אתם מוזמנים לשלוח מיילים ל: b7la.advertising@gmail.com . תמצאו אותנו גם בטלפון: 052-4377998

 


מאת: הדס לב | 07:52 | הגיבו 7 תגובות
שלחו קטע לחבר  |  קראו תגובות |  הוסיפו תגובה | 

פורמט להדפסההדפס כתבה  

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות