כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
נשארו בבית

מקווה שהיחסים המדיניים בין טורקיה לישראל ישובו לקדמותם . סטף ורטהיימר צילום: חגי אהרון
מקווה שהיחסים המדיניים בין טורקיה לישראל ישובו לקדמותם . סטף ורטהיימר צילום: חגי אהרון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הטורקים החרימו טקס לכבוד סטף ורטהיימר

נציגי הממשל הטורקי נעדרו במכוון מהטקס, שבמהלכו הוענק תואר איש השנה למייסד אזור התעשייה תפן, שהקים מיזם דומה בטורקיה. השר שמחון: "למרות המתיחות, רמת הסחר עלתה"

שיר פילו 
פורסם: 05.12.12, 08:12

נציגים רשמיים של הממשל הטורקי החרימו ביום חמישי שעבר טקס שבמהלכו הוענק תואר כבוד לאיש העסקים סטף ורטהיימר , אשר הקים את פארק התעשייה "טכנופארק" (GOSB Teknopark) באזור התעשייה גבזה, בטורקיה.

 

 

 

תואר "איש השנה" הוענק לורטהיימר על ידי מועצת העסקים ישראל-טורקיה באזור התעשייה תפן, שכידוע, גם אותו הוא הקים.

 

שר התמ"ת, שלום שמחון, שנכח באירוע, פנה לתעשיינים הטורקים שהתעקשו להגיע למקום למרות החרם, ואמר להם: "צר לי על שנציגי ממשלה טורקים רשמיים וכן נציגי שגרירות טורקיה בחרו שלא להגיע לאירוע, אבל למרות המתיחות בין שתי המדינות, התעשייה והמסחר פועלים בשיתוף, ורמת הסחר עלתה ועומדת על יותר מ-4 מיליארד דולר בשנה. התעשייה היא מנוע הצמיחה של המדינות".

 

שמחון שיבח את פעילותו של ורטהיימר, וציין כי בזכות חזון גן התעשייה בטורקיה, החלו חברות ישראליות רבות לקיים פעילות עסקים ומסחר עם מדינה זו.

 

חתן השמחה אמר באירוע, כי הוא מקווה שהיחסים המדיניים בין טורקיה לישראל ישובו לקדמותם למען שלמות המזרח התיכון ולמען דור העתיד. הוא הוסיף, כי בכוונתו להרחיב את גן התעשייה המצליח בטורקיה, המהווה כיום מודל לתעשיינים רבים.

 

ובעניין אחר: ורטהיימר השתתף ביום שני בכנס שנועד לעודד עסקים עם קוריאה, בשיתוף קבוצת יונאקו ומכון הייצוא הישראלי. בכנס נכחו אנשי עסקים ובכירים ישראלים וקוריאנים במטרה ליצור הזדמנויות עסקיות משותפות.

 

עוד נכחו באירוע: שגריר קוריאה בישראל, קים איל סו, מנכ"ל מכון הייצוא, עופר זקס, ומנכ"ל קבוצת יונאקו, איציק יונה.

 

במהלך האירוע הרצה ורטהיימר בפני המשתתפים בנושא: "מה הישראלים יכולים ללמוד מקוריאה". הוא הציג השוואה בין המדינות וציין כי ישראל וקוריאה הן מדינות צעירות, בנות אותו גיל, המתמודדות עם קשיים ביטחוניים עם שכנותיהן. עוד אמר, כי קוריאה היא עבורו כמו בית, וסיפר כי כבר ציין זאת בספר חדש, שהוא כותב בימים אלה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות