כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא מרימים ידיים

"הוא לא שפן ניסיונות. הוא נסיך שלי". נירית בקמן עם אביאל ושמעון התינוק צילום: דורון גולן
"הוא לא שפן ניסיונות. הוא נסיך שלי". נירית בקמן עם אביאל ושמעון התינוק צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נמשך המאבק להצלת חייו של אביאל בן השש

בשנתיים האחרונות חלתה נירית בקמן מכרמיאל בסרטן, ולמרות זאת הרתה וילדה אח לבנה, החולה במחלת דם נדירה. אבל, התברר שהתינוק בן החודש וחצי אינו מתאים לתרומת מח העצם

נטע פלג 
פורסם: 03.12.12, 07:49

בתהליך ארוך וקשה, שכלל הפריות ולבסוף הריון טבעי ולידה, נולד לפני כחודש וחצי, בניתוח קיסרי, בן לנירית ולשוקי בקמן, שמעון, כדי שיוכל לתרום מח עצם לאחיו, אביאל בן השש, החולה במחלת דם נדירה שמסכנת את חייו. אבל, התקווה הזאת התפוגגה כשהאח הקטן נמצא כלא מתאים.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

 

לראשונה נירית חושפת, כי במהלך ניסיונות ההפריה גילתה שחלתה בסרטן צוואר הרחם. המחלה התגלתה במקרה, כאשר עברה בדיקה במסגרת ההכנות להפריה. "אלה השנתיים הארורות בחיים שלי", היא מספרת. "בתוך חודש נכנסתי לניתוח, ונותחתי ביום הולדתו של אביאלי, כשמלאו לו חמש".

 

אביאל, היא אומרת, בעצם הציל את חייה: "הסרטן היה מסוג כזה שאם לא עושים בדיקה מקדימה לבדיקת צוואר הרחם, לא ניתן לגלותו, אלא רק אחרי שהוא שולח גרורות לכל הגוף. אם לא הייתי עושה את טיפולי ההפריה, לא הייתי מגלה אותו".

 

נירית הרתה בסביבות חודש ינואר. ההריון, היא אומרת, היה קשה: "בשבוע ה-11 עשיתי בדיקת סיסי שליה וגיליתי שהעובר נשא של מחלת הדם של אביאל,
אבל לא חולה. לא הייתי מחוברת להריון, אלא רציתי רק להבריא את אביאלי. בשבוע ה-26 כבר טסנו לארצות הברית. ההריון לא מנע ממני להמשיך לדהור קדימה".

 

יש שאלה קשה שאני רוצה לשאול.

"אני מתארת לעצמי במה מדובר. מישהו, בשיא חוצפתו, תפס אותי בכרמיאל ואמר לי שאני מביאה ילד כדי שישמש חלקי חילוף לאביאל. התינוק הזה הוא נסיך שלי. הילדים שלי אהובים ונאהבים. האהבה שלי לכל אחד מהם היא ללא תנאים. רק מי שעומד במקום שלי יכול להבין שמבחינתי, השאלה הזאת לא קיימת".

 

שלושה טיפולים הורמונליים שעברה לקראת הפריה - כשלו. בסופו של דבר, הרתה נירית בגיל 38 בדרך הטבע. "התפללתי שהוא יתאים לאביאלי ושיהיה בריא. עליתי לקבר של רבי שמעון בר יוחאי ונדרתי נדר שאם התינוק יהיה בריא, נקרא לו שמעון, וכך היה".

 

ואז הגיעה האכזבה הגדולה: בבדיקה במהלך ההריון התגלה שהעובר מתאים לאביאל רק ב-50 אחוז, וזה לא מספיק. "זה מוטט אותי. במשך כמה ימים לא יכולתי לתפקד. זו היתה הפעם הראשונה שאביאל ראה אותי בוכה. אמרתי לו שאמא קצת עצובה ושזה עוד מעט יעבור. הוא אמר: 'אמא, אל תדאגי, אני לא אעזוב אותך לעולם'".

 

תהליך השתלת מח העצם יבוצע אצל ד"ר פריד בולד בבית החולים סלואן קייטרינג בניו יורק, שכבר עשה שש השתלות, מהן הצליחו חמש. באוגוסט האחרון הם נסעו לניו יורק, לפגישת היכרות ובדיקות.

 

בבדיקה לא התגלו סימנים של פרה-לוקמיה, אבל זה יכול להתפתח בכל רגע, ולכן מדי שבוע אביאל עובר בדיקות דם. "הוא עובר בדיקת מח עצם בכל שלושה חודשים. ברגע שתתפתח לוקמיה, אנחנו בתוך 24 שעות בארה"ב, מתחילים את ההשתלה".

 

מח העצם יילקח כנראה מהאב, שמתאים רק ב-60 אחוז, אלא אם כן יימצא תורם מתאים יותר. מבחינת סיכויי ההצלחה של הניתוח, מדובר ב-40 אחוז. "זו השתלה עם המון סיכונים, כי ממיתים לגמרי את מח העצם של המושתל ומשתילים לו מח עצם חדש, ואז הוא ללא מערכת חיסון וחשוף לווירוסים ולפטריות".

 

לאחר ההשתלה ישהה אביאל שלושה חודשים בבידוד מוחלט ויישאר שם שלושה חודשים נוספים, כדי לראות שהגוף מצליח לייצר אלף תאי חיסון בכל טיפת דם.

 

עכשיו הם חייבים לגייס עוד כספים. עלות ההשתלה היא 400 אלף דולר, וכשמוסיפים לכך את השהייה של הילד בבית החולים, הסכום מגיע עד למיליון דולר, לא כולל שהיית המשפחה. עד כה הם הצליחו לגייס 525 אלף דולר - 275 אלף דולר מ"דקלה" ו-250 אלף דולר ממשרד הבריאות.

 

נירית: "אני זוכה לתמיכת משרד ראש הממשלה, הרב פירר ועפרה אלקובי מעמותת מאבק לחיים, אלמנתו של אלי אלקובי. אף אחד לא ייתן לנו ליפול. אנחנו נגייס את הכסף".

 

תרומות לאביאל בקמן ניתן להעביר באמצעות כרטיסי האשראי, דרך מספר הטלפון של עמותת מאבק לחיים, טלאול: 1900527711.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות