כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פחד ברחובות

מגנים. הרב יוסף ישר והאימאם השייח עאסי צילום: דורון גולן
מגנים. הרב יוסף ישר והאימאם השייח עאסי צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עכו: שלושה נערים ערבים תקפו רב ונמלטו

הרב יחיאל דנינו התלונן במשטרה, כי זמן קצר לאחר תחילת המבצע בעזה משכו שלושה צעירים ערבים בזקנו וחטפו את הכיפה ואת הכובע מראשו. הרב ישר: "אנו מביעים זעזוע עמוק"

יפה ברנס 
פורסם: 22.11.12, 07:51

ביום רביעי שעבר, שעות ספורות לאחר תחילת הלחימה בעזה, הותקף בעכו הרב יחיאל דנינו (56), ראש הכולל "עבודת ישראל". הדבר קרה בסמוך לשעה 23:00, בעת שהרב הלך לביתו, במרכז העיר.

 

 

 

לדבריו, נערים כבני 17-15, שדיברו ביניהם בערבית, משכו בזקנו, חטפו מראשו את המגבעת ואת הכיפה, לעגו לו ונמלטו מהמקום.

 

"פחדתי מאוד", סיפר השבוע. "הרחוב היה ריק, והם חסמו את דרכי וצחקו. שאלתי אותם מה הם רוצים, כשלפתע התקרב אחד מהם לעברי וחטף מראשי את המגבעת ואת הכיפה והתחיל לרוץ. שני האחרים חגו סביבי. נבהלתי מאוד. 'אתה רוצה את הכובע?' שאל הנער שחטף את המגבעת, 'תן לי עשרה שקלים'.

 

"לפתע הגיע נער אחר, משך לי בזקן, והם צחקו. הייתי חסר אונים. הם המשיכו להציק לי במשך דקות, אבל פחדתי לצעוק. לפתע החליט הנער להשליך את

המגבעת מעבר לגדר, לתוך שטח בית ספר סמוך, ולאחר מכן שלושת התוקפים ברחו".

 

מאחר שהרב לא מחזיק בטלפון סלולרי, הוא לא יכול היה להזעיק את המשטרה, ומכיוון שנותר ללא כיפה או כובע, הוא נאלץ ללכת עד לביתו כשידו מכסה את ראשו. "הרגשתי מושפל. מעולם לא הייתי בלי כיסוי ראש ברחוב. רבים ששמעו על המקרה והגיעו לשאול לשלומי, סיפרו כי היו מקרים נוספים של תקיפת תושבים תמימים על ידי נערים".

 

אשת הרב, הרבנית מרים דנינו, כועסת והמומה: "כל כך נבהלנו כשראינו את הרב ללא כיסוי ראש, ונבהלנו יותר אחרי שהרב גולל בפנינו את פרטי המקרה. ה' ישמור. הרב היה מאוד נרגש, ואני הזעקתי את המשטרה".

 

אחד מתלמידי הרב, יעקב אוליאל: "בני בליעל, פחדנים ומוגי לב. הם פגעו בסמל בעיר. מדובר באיש דת, איש צדיק, שלא מעורב פוליטית, שכל עיסוקו זה התורה הקדושה. חשוב לי לציין, כאחד שמשרת גם ציבור ערבי וגם ציבור יהודי, שאני מוקיר את התושבים הערבים שגינו את המקרה וקראו להעמיד את האשמים לדין".

 

גם הרב הראשי של העיר, יוסף ישר, גינה את המקרה בחריפות: "אנו מביעים זעזוע עמוק. תקיפת תושב עירנו בכלל ורב חשוב בפרט, המותקף קשות רק בשל מראהו היהודי על ידי פורעים חמושים, הקוראים קריאות נאצה נגד יהודים, הינה מעשה נבלה, חציית קו אדום ומעשה שלא ייעשה.

 

"אנו קוראים לרשויות לטפל ביד קשה בפורעים, ואנו בטוחים שמשטרת ישראל ורשויות החוק לא יאפשרו מקרים דומים בעתיד".

הרב ישר ציין, כי שוחח בעניין עם אימאם המסגד אלג'זאר, שייח' סמיר עאסי, שהבטיח לגנות את המקרה והסכים לבוא עם אנשי ציבור ערבים לבית הרב דנינו ולהביע מחאה על המקרה.

 

שייח' עאסי: "המקרה מאוד חמור. עברו כאן קו אדום. אסור בתכלית האיסור לפגוע באיש דת ובכל מה שקשור לדת. לא נרשה לאף אחד לפגוע באנשי דת. הנערים האלה אינם מייצגים, חס וחלילה, את הערבים בעיר".

 

ללא קשר לאירוע זה, בסוף השבוע שעבר הגיע הרב ישר למסגד אלג'זאר ונפגש עם שייח' עאסי ועם האימאם הראשי של פריז, שייח' חסן שלגומי, שהתארח במקום.    

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 41 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות