כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כן נפסיק לשיר

שקט שיהיה פה צילום: shutterstock
שקט שיהיה פה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

דרישה: לאסור בחוק מסיבות קריוקי ביתיות

קבוצת תושבים מחולון יוזמת חוק עזר עירוני שיגביל את עריכת מסיבות הזמר לשעה 21:00 בלילה. "הקריוקי הפך למכת מדינה שממררת את חייהם של הורים צעירים", טוענים התומכים, אבל יש גם מי שמתנגד

חופית כהן 
פורסם: 08.11.12, 14:54

זמינותם של מכשירי קריוקי ביתיים הפכה כבר מזמן את אופן הבילוי הקולני לתופעה. יש מי שנהנה לשחק אותה שלמה ארצי או אייל גולן לערב אחד, אבל שכניו כנראה מתרשמים פחות. עצומה שנפתחה לאחרונה באינטרנט קוראת לתושבי חולון לתמוך בחוק עזר עירוני חדש שזכה לכינוי 'חוק הקריוקי', ומטרתו הגבלת השימוש באמצעי קריוקי עד לשעה תשע בערב.

 

 

"אנו פונים אליכם בהמשך לתופעה שוודאי מוכרת לכם, ואשר נפוצה לאחרונה בעירנו חולון - מסיבות פרטיות אשר נערכות לרוב על גגות בנייני מגורים וכן בפארקים ציבוריים, המשלבות זימרת חובבים בפני קהל, עם מערכות הגברת שמע. אלה הן מסיבות קריוקי אשר ברוב רובם של המקרים נערכות בשעות הערב, ויוצרות מטבע הדברים מטרד רעש נוראי עבור כל תושבי הסביבה", לשון העצומה.

 

הוגי העצומה טוענים כי עם התגברות התופעה בשנים האחרונות, יש צורך בשינוי החוק הקיים המגביל עריכת אירועים מעין אלה לשעה 23:00 בימי חול וחצות בסופי שבוע. "לאחרונה שמעתי מהרבה אנשים על הבעיה הזאת", סיפר אחד היוזמים. "הזכות לנוח היא זכות בסיסית לה זכאי כל אדם. העצומה נועדה בעיקר עבור ילדים וקשישים שבאופן טבעי הולכים לישון מוקדם. כל אחד יכול לעשות בביתו כטוב בעיניו אבל אסור לו לפגוע באחרים".

 

עד כה חתמו על העצומה למעלה מ־200 תושבים, ויוזמיה מצפים להגיע עד לסוף השבוע לאלף חתימות. "צריך אכיפה מסודרת וחוקים שיגבילו את מה שהפך

לחגיגה בלתי נגמרת על חשבון התושב הפשוט", טוענת פלורה חממי, פעילה חברתית בעיר ומיוזמי החוק. "אנשים מעלים כל הזמן תלונות בנושא בפורום חולון ב־ynet. קיבלנו עשרות מיילים זועמים, ותושבים רבים שמחו לשמוע שנעשים צעדים למיגור התופעה. הקריוקי הפך למכת מדינה שממררת את חייהם של הורים צעירים וקשישים הזקוקים למספר סביר של שעות שינה. אני מבינה את המצוקה של בני הנוער בעיר ואת המחסור במקומות בילוי עבורם, אבל קריוקי עושים במועדונים ולא בבתים פרטיים".

 

אולם לא כולם שותפים לתחושות של יוזמי המחאה. יו"ר תנועת 'צעירים', מורן ישראל, הגיב בזעם להצעה וטוען כי זו תפגע בכלל תושבי העיר. "הצעת חוק הקריוקי היא הצעה רעה לתושבי חולון המבקשים ליהנות משעות פנאי עם משפחתם וחבריהם. איכות חייהם של תושבי העיר נמדדת בין היתר גם באופי ובכמות שעות הפנאי שלהם, אך לצערנו, היצע אתרי הפנאי והבילוי המיועדים לצעירים ולמשפחות צעירות בחולון לוקה בחסר ולכן נאלצים התושבים לקיים אירועים חברתיים בביתם. תנועת 'צעירים' לא תיתן להעביר את חוק הקריוקי שיהפוך אלפים מתושבי חולון לעבריינים בכל פעם שיאזינו למוזיקה או יצפו בסרט באמצעות מערכת הגברת שמע. אנחנו מבינים לליבם של תושבי העיר אשר רואים עצמם נפגעים מבילויים ביתיים אלה, אך יש לטפל במטרד הרעש באמצעות הגבלת רמתו ולא באמצעות איסור גורף".

 

מעיריית חולון נמסר: "חוק העזר העירוני בנושא רעש בשעות הלילה שואב את הסמכות מהחקיקה הארצית שאוסרת על רעש בלתי סביר בין השעות 23:00 ועד 7:00 בבוקר. כמו כן, הפיקוח העירוני אוכף מפגעי רעש בהתאם לפניות מוקד ובעקבות סיורים יזומים לפי מידת ההפרעה לסביבה".

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 95 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות