כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עימות בחניון

הכניסה לבית החולים תל השומר. העובד טוען שבעלת הרכב התנהגה אליו בגזענות צילום: תומי הרפז
הכניסה לבית החולים תל השומר. העובד טוען שבעלת הרכב התנהגה אליו בגזענות צילום: תומי הרפז
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

"עובדת בית חולים קראה לי 'אתיופי מסריח'"

"אתה אתיופי מסריח" - כך לטענת עובד בחניון תל השומר אמרה לו עובדת במחלקת השיקום הגריאטרי, כיוון שלא התיר לה לצאת מבלי לשלם. "אתה חרא, זבל מטומטם, לא כדאי לך להתעסק איתי", הוסיפה. הוא תובע ממנה 70 אלף שקל ודורש ממנה להתנצל בפניו לעיני העדים לאירוע

שי גנון, איתי בלומנטל 
פורסם: 29.10.12, 07:58

פה גדול? 70 אלף שקל תובע עובד בחניון בית החולים תל השומר מעובדת במחלקת השיקום הגריאטרי, לאחר שלדבריו העליבה אותו וקראה לו "אתיופי מסריח", משום שלא התיר לה לצאת מבלי לשלם.

 

התובע, בן העדה האתיופית, מתאר את השתלשלות העניינים בתביעה שהגיש לבית משפט השלום בתל אביב. המקרה אירע ביולי השנה, כאשר העובדת ביקשה בתום יום העבודה לצאת מהחניון שבו חנתה.

 

מערכת החניון, כך נטען, מזהה את מנויי בית החולים והמחסום נפתח בפניהם באופן אוטומטי. אלא שלרכבה של העובדת המחסום לא נפתח והיא ביקשה באמצעות האינטרקום סיוע.

 

העובד ניגש אליה, ערך בירור וגילה כי שמה אינו מופיע במחשבים כמנויה. הוא ביקש ממנה את כרטיס העובד, וכשהתברר שהיא עובדת בבית החולים, הסביר לה שאין לה הסדר מיוחד של מנוי ושהיא נדרשת לשלם.

 

מתביעתו עולה כי העובדת ביקשה שיפתח את המחסום, וכשסירב החלה להעליבו. לדבריו, היא אמרה לו שתמרר את חייו, תגרום לכך שיפוטר והוסיפה: "תפתח

לי כי מחר יהיה לך מר... אתה חרא, זבל מטומטם, לא כדאי לך להתעסק איתי".

 

לטענת עובד החניון היא אמרה לו ארבע פעמים "אתיופי מסריח" ושלוש פעמים "בן זונה, אני עוד אזיין אותך". לדבריו, מדובר באישה מבוגרת העובדת במקום כ־25 שנה והאירוע נמשך כחצי שעה לעיני עובדים רבים. "הנתבעת מצאה לנכון לנבל פיה בראותה כי התובע הוא בן העדה האתיופית והפליאה בו את מכותיה המילוליות ללא רחם", נטען בתביעה.

 

"זהו מסוג המקרים שבהם קשה לאמוד ולכמת את הנזק והפגיעה. מדובר באמירות קשות, היורדות לגופו של אדם ופוגעות באישיותו, כשנטפלים לצבע עורו ומייחסים לו בגזענות תכונות שליליות ונחותות", מוסיף כתב התביעה.

 

כעת תובע העובד לפצותו ב־70 אלף שקל, ודורש שתתנצל בפניו לעיני העובדים שהיו עדים לאירוע. העובדת טרם הגישה כתב הגנה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 29 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות