כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סערה במגזר הערבי

אני מאחל שיהיה שלום בין הערבים והיהודים". רמי לוי צילום: גיל יוחנן
אני מאחל שיהיה שלום בין הערבים והיהודים". רמי לוי צילום: גיל יוחנן
 
"לכל תושבי הגליל המערבי מגיעה הנחה בסל קניות". גיא רייף צילום: גיל נחושתן
"לכל תושבי הגליל המערבי מגיעה הנחה בסל קניות". גיא רייף צילום: גיל נחושתן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רייף מנהל? ערבים מעכו מאיימים בחרם על רמי לוי

רפ"ק בדימוס גיא רייף, מפקד תחנת משגב במהומות אוקטובר 2000, מונה למנהל הסניף של רמי לוי בעכו. אישי ציבור מאיימים בחרם קניות. רייף: "אין לי בעיה עם המגזר הערבי"

יפה ברנס, מירית קושניר-סטרומצה 
עדכון אחרון: 19.10.12, 06:04

 

רפ"ק בדימוס גיא רייף, שהפך לאחד מסמלי מהומות אוקטובר 2000 ופרש מהמשטרה, ינהל את סניף "רמי לוי שיווק השקמה" שצפוי להיפתח בסוף השנה באזור התעשייה עכו דרום. מדובר בסניף הראשון של רמי לוי שייפתח בגליל המערבי, הרווי באוכלוסייה ערבית.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

 

עובד עם רמי לוי ארבע שנים. גיא רייף (צילום: גיל נחושתן)
עובד עם רמי לוי ארבע שנים. גיא רייף (צילום: גיל נחושתן)

 

למרות שחלפו יותר מעשר שנים מאז המהומות בהם נהרגו 13 בני אדם, מתברר ששמו של רייף, מפקד תחנת משגב בעת האירועים, עדיין מעורר תגובות. רייף

נאלץ לעזוב את המשטרה בעקבות מסקנות ועדת אור והביקורת הציבורית. השמועה על הגעתו של רייף לסופרמרקט כמנהל הגיעה לאישי ציבור ערבים בעכו, וחבר מועצת העיר אחמד עודה הבטיח שהערבים יחרימו את הסניף.

 

"נקרא לכל ערביי הגליל ונארגן הפגנות עד שרייף יעזוב את הסניף בעכו", אמר השבוע. ח"כ לשעבר, שייח' עבאס זכור מציע לרמי לוי שיבדוק פעם נוספת אם לתת לרייף את התפקיד במקום כה רגיש. "בעכו, עיר מעורבת, רמי לוי חייב לשקול זאת כלכלית".

 

עבד אלמנעם אבו-סאלח מסח'נין, שבנו וואליד נהרג באירועי אוקטובר, היה זה שתקף את רייף במהלך עדותו בוועדת אור. "נחרים את הסניף החדש ונרדוף את גיא רייף. נפעיל את כל הלחצים על הציבור הערבי, כדי שלא יתקרב למקום. נפרסם בעיתונות ונעשה כל מה שאפשר כדי שכולם יידעו. אנשים לא שוכחים שחמישה צעירים נהרגו תחת פיקודו, באזור שלו".

 

רייף, לעומת זאת, אמר השבוע כי אין לו כל בעיה עם המגזר הערבי. הוא הסתדר מצוין עם כל העובדים הערבים שהעסיק בסניפי רמי לוי שאותם ניהל, אך לדבריו, הוא לא יוכל למנוע הפגנות נגדו. "אנחנו במדינה דמוקרטית וחופשית, וכל אחד יכול להביע את דעתו", אמר.

 

רייף עובד עם רמי לוי ארבע שנים, ועוזר לו, לדבריו, בהקמה ובניהול של סניפים חדשים. בימים אלה הוא עסוק בגיוס עובדים לסניף אותו ינהל. "אני לא יודע מי יחרים את הסניף בעכו. גם בעפולה, המוקפת בכפרים ערביים, אמרו שיחרימו את הסניף, אין לי כל בעיה עם המגזר הערבי".

 

בכל זאת, אתה לא כל כך אהוד בקרב חלק מהם.

"אוקיי, לא חיכיתי ל'לייקים' מהם".

 

בסניף החדש צפויים להיקלט כ-150 עובדים, סיפר רייף: "אני קולט עובד באשר הוא עובד. היו לי מנהלי מחלקות ערבים, והגיעו לקוחות ערבים במספרים גדולים לסניפים הממוקמים באזורים רגישים יותר".

 

איך תגיב אם תראה אותו אב שכול, שתקף אותך, עושה קניות אצלך?

"לא אקפוץ עליו ואגיש לו זר פרחים. הוא ייכנס, ייקח עגלה ויערוך קניות. לי אין שום דבר אישי עם אף אחד. הוא יקבל שירות הולם".

 

רמי לוי העדיף שלא להתייחס לאיום: "אני מעסיק עובדים ומשרת את הלקוחות בלי הבדלי דת, גזע ולאום. אני מאחל שיהיה שלום בין הערבים והיהודים. זו השאיפה שלי".

 

יצוין, כי נושא החרם הכלכלי עלה מיד לאחר המהומות, אלא שאז היה זה הציבור היהודי שהדיר את רגליו מעסקים בכפרים ובערים ערביות, בהם עכו העתיקה.

 

הכתבה מתפרסמת בגיליונות סופשבוע של "ידיעות המפרץ" "ידיעות הצפון" "ידיעות כרמיאל"    

 

 

 

פרסום ראשון: 18.10.12, 14:44

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 151 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות