כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מכתב אישי

התעודה שנלקחה. תושב למשפחת ההרוג המצרי?
התעודה שנלקחה. תושב למשפחת ההרוג המצרי? 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חייל רוצה להשיב תעודה למשפחת הרוג מצרי

חייל מילואים שהשתתף במלחמת יום הכיפורים נדרש לאסוף כלי נשק של הצבא המצרי בסיני. ליד גופת החייל עבד אלחמיד אברהים הוא הבחין בתעודת החוגר שלו ולקח אותה. מאז, במשך 39 שנים, היא שכבה בבוידם בביתו כעת הוא מבקש להשיב אותה לבני משפחתו ומצהיר: "לקחתי את התעודה בלי שום סיבה הגיונית, אני מתנצל"

חייל המילואים לשעבר 
פורסם: 24.09.12, 14:37

אני מבקש סליחה: הייתי אז חייל מילואים צעיר. רק בן 27. זמן קצר קודם לכן התחתנתי ותכננו יחד את ירח הדבש, שנדחה פעם אחר פעם משיקולים שונים.

 

כמה חודשים לפני מלחמת יום הכיפורים נקראתי למילואים. איש מחיילי היחידה לא חשב באותם ימים שבאופק צפויה להיפתח מלחמה — הקשה שבמלחמות ישראל.

 

באותו יום מקולל הוקפצתי כמו כל חיילי המילואים, ונשלחתי לסיני עם חבריי לגדוד כדי להילחם ולהדוף את המתקפה המצרית.

 

חרטה מאוחרת, אבל עדיין חרטה
חרטה מאוחרת, אבל עדיין חרטה

 

ספגנו אבידות קשות. רבים מחיילי היחידה נהרגו או נפצעו בימים הראשונים של המלחמה. הקשר עם הבית נותק לתקופה ארוכה והמראות הנוראים בשדה הקרב

יצרו תחושות קשות.

 

רבים מאיתנו הסתובבו עם מועקה ופחד, ולמרות זאת נלחמנו, הסתערנו ועם הזמן הצלחנו להדוף את הכוחות המצריים.

אני ממש לא זוכר באיזה שלב של המלחמה נדרשנו לאסוף את כלי הנשק והתחמושת של הצבא המצרי. היינו מסתובבים בין הטנקים השרופים שנפגעו על ידי חיל האוויר או חיל השריון ולוקחים את המקלעים, הקלצ'ניקובים והתחמושת שנותרו בשטח. לימים חלקם נמכרו למדינות שונות וחלקם נשארו בידי צה"ל.

 

באחד הימים הגענו לשטח שבו נפגעו מספר רב של טנקים מצריים. אספנו תחמושת וכלי נשק שונים כפי שנדרשנו לעשות. ליד הטנקים שכבו גופות חיילים מצרים שנפגעו. בעודנו אוספים מהם את הנשקים ראיתי שליד אחד החיילים מונחת תעודה. תעודת חוגר. אספתי גם אותה והמשכנו ליעד הבא.

 

בלי שום סיבה הגיונית התעודה הזו נשארה איתי עד היום. 39 שנים היא שכבה בבוידם. אני זוכר שלצד התעודה שכב חייל צעיר מאוד. מפרטיו האישיים שנכתבו בכתב יד על התעודה עולים הפרטים הבאים:

 

"מספר אישי: 3140746

דרגה: חייל

שם: עבד אלחמיד אברהים

דת: מוסלמי

סוג דם: 0

ובחלקה האחורי של התעודה נכתב: "הרפובליקה הערבית המאוחדת, כוחות צבא חיל האוויר, אימות פרטים לעוזרים, קצינים וחיילים, תאריך הוצאת התעודה: 15.4.1971".

 

לא יודע מה עבר בראשי כשהחלטתי לקחת את התעודה ואני מצר על כך עד היום. בכל פעם שהמצפון הציק אמרתי לעצמי שהגיעה העת להשיבה, ונבהלתי. חששתי מאוד מהצפוי לי.

 

במהלך הימים האחרונים אזרתי אומץ והחלטתי להוציא אותה מהקופסה שבה היא שמורה ולנסות להשיבה לבני משפחתו של החייל.

 

אינני יודע אם יש לו קבר או מצבה ואם אותרה גופתו אחרי המלחמה. ייתכן שלמשפחתו לא נותרה מזכרת מבנה והדבר מעיק על מצפוני שנים ארוכות.

 

דווקא היום, אחרי שבמצרים התרחשה מהפכה, כשמשטר אסלאמי עלה לשלטון, אני רואה לנכון לסגור מעגל ולהשיב את תעודת החוגר.

 

חששתי מטעמים מובנים לפנות לשגרירות מצרים ולעשות זאת. מאותה סיבה לא פניתי לצה"ל. חששתי מצעדים שאולי יינקטו נגדי. בחרתי לפנות לתקשורת, להישאר אנונימי, ולקוות שהדברים יתגלגלו ושהפרסום יסייע לי להשיב את התעודה לבני משפחתו של החייל.

 

בערב יום הכיפורים הזה אני רוצה, אחרי כמעט ארבעה עשורים, לבקש מחילה על המעשה ולקוות שהתעודה הזו תגיע בסופו של דבר למשפחת החייל עבד אלחמיד אברהים.

 

סליחה. אני שב ומתנצל בפניכם.

 

  • הכותב הוא חייל מילואים לשעבר שגויס במלחמת יום הכיפורים ושירת בסיני

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 52 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות