כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מסע אישי

תאיר ראדה ז"ל צילום: אפי שריר
תאיר ראדה ז"ל צילום: אפי שריר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אילנה ראדה: המסע החזיר לי את שמחת החיים

אילנה ראדה חששה לקראת מסע 'מלכת המדבר' בהרי ההימלאיה, אבל משהו בה דחף אותה לצאת להרפתקה. המסע כלל עשרה ימים של ג'יפים, סנפלינג וראפטינג בהודו. "הייתי צריכה לנסוע רחוק כדי להתחבר מחדש למה שקרוב"

אבנר לוטן  
פורסם: 02.09.12, 07:58

אילנה ראדה הייתה צריכה להרחיק עד הרי ההימלאיה כדי למצוא את עצמה ולהתגבר, חלקית לפחות, על הטראומה הקשה של רצח בתה תאיר ז"ל.

 

 

מאז הרצח הנורא ניתקה ראדה (52), אם לעוד שני בנים בוגרים מתאיר ותושבת קצרין, את מרבית קשריה החברתיים.

 

לפני קצת פחות משנה פנתה אליה חברה והציעה לה לנסות להצטרף למסע האתגרי 'מלכת המדבר' בהודו. מדובר במיזם של 'החברה הגיאוגרפית', מסע אתגרי בן עשרה ימים בהשתתפותן של נשים בלבד.

 

אילנה ראדה. "עשיתי משהו בשביל עצמי"
אילנה ראדה. "עשיתי משהו בשביל עצמי"

 

ההחלטה לצאת למסע הזה לא הייתה קלה עבורה. "היו לי הרבה חששות", היא מודה. "ידעתי שזה מסע לא קל ושאצטרך כוחות רבים כדי לעמוד בו, אבל משהו בפנים דחף אותי לצאת להרפתקה הזו.

 

"לפני הרצח של תאיר אהבתי מאוד אתגרים, והייתי אדם מאוד חברותי ופתוח. חשבתי שאולי דרך המסע הזה אמצא את עצמי מחדש".

 

אני אנווט

כבר בשלב המיון לקראת המסע, שהתקיים ביער בן שמן, החלה ראדה בתהליך השינוי. "הגעתי מעמדה שונה ממרבית הנשים שהשתתפו במסע", היא מספרת.

 

"בגלל הירצחה של תאיר, כולם ידעו מי אני ומה עבר עליי. זאת הייתה הפעם הראשונה מאז הרצח שישבתי בחברה של נשים שדיברו בגילוי לב, וזה איפשר גם לי להיפתח ולדבר על עצמי ממקום קצת שונה מזה שהייתי רגילה אליו בשנים האחרונות".

 

חלק מההכנה למסע הוקדש לרכישת מיומנות של נהיגה בג'יפ בתנאי שטח. "עניין הנהיגה הלחיץ אותי", היא נזכרת. "סיכמתי עם המדריכה שבמסע אני לא אנהג ואתרכז בתפקידים אחרים, ואכן במהלך המסע תפקדתי חלק גדול מהזמן כנווטת שיושבת ליד הנהגת".

 

ב-13 באוגוסט המריאה אילנה ראדה בדרכה להודו, יחד עם שאר המשתתפות במסע, והמפגש עם הארץ הזו המם אותה כבר בהתחלה.

 

לכל אורך המסע חלקה ראדה ג'יפ עם עוד ארבע נשים שאיתן הייתה לה היכרות מוקדמת. לג'יפ הן העניקו שם - 'תאיר בלב' .

 

"זהו גם שמה של עמותה שהקמנו לאחרונה", מסבירה ראדה ומפרטת כי מדובר בעמותה שמטרתה לגייס תרומות להקמת בית כנסת לזכרה של תאיר, וכן לקיים מדי שנה יום מחול אזורי, שבו תינתן גם מלגה לחניכה מצטיינת מבין הילדות שלומדות באולפן המחול.

 

לדבר בחופשיות

היעד של המסע היה הרי ההימלאיה. מסע הג'יפים הגדול החל בחבל הארץ ההררי, וראדה נחשפה לראשונה למראות ולנופים שלא הכירה בעבר.

 

"עשיתי דברים שלא האמנתי שאעשה - רפטינג בנהר שוצף, סנפלינג מעל תהום. משום מה לא חשתי פחד, הפתעתי את עצמי.

 

"בשעות הארוכות שבילינו בנסיעה בדרכים ההרריות, התפתחו כדרך אגב שיחות מאוד אישיות, וזו הייתה הפעם הראשונה שדיברתי על תאיר כפי שהיא הייתה לפני הרצח.

 

"חברותיי למסע פחות התעניינו ברצח, אלא דווקא בתאיר עצמה כילדה - מה היא אהבה, במה היא עסקה ועוד כל מיני אנקדוטות מחיי היומיום.

 

"הרגשתי שאני יכולה לדבר בחופשיות, גם על תאיר וגם על עצמי. זו הייתה הפעם הראשונה מאז הרצח שעשיתי משהו בשביל עצמי וזה החזיר לי את שמחת החיים שאבדה לי בעקבות הרצח".

 

מסע מלכת המדבר עלה בסוף השבוע שעבר לכותרות בנסיבות טראגיות, בעקבות התאונה הקטלנית שהתרחשה במהלכו, ובה נהרגה שושנה מייזל ז"ל.

 

"פתאום התקשרו אליי קרובי משפחה ואנשים שידעו שיצאתי למסע הזה, והתעניינו בשלומי", היא מספרת. "בהתחלה לא הבנתי על מה המהומה, ורק אחרי השיחות האלה התעדכנתי בחדשות הקשות. זה עורר בי קצת כעס בהתחלה, אבל לא רציתי שהמקרה הנורא הזה יעיב על החוויה שעברתי".

 

לקראת החזרה לארץ הגיעו הנשים לבית מלון ובו החל תהליך העזיבה. הנשים שהשתתפו במסע נפרדו מהמלווים ההודים והתכוננו גם לפרידה זו מזו.

 

"זה היה אחד הרגעים המרגשים ביותר שחוויתי בחיי", מספרת ראדה. "בכיתי. פתאום הכול התפרץ החוצה, אבל זה היה בכי משחרר.

 

"חשתי שלראשונה מאז הרצח יצרתי קשרים עמוקים ואמיתיים עם חבורה של נשים מדהימות, וגם לטראומה שעברה עליי התחברתי בעקבות המסע ממקום אחר.

 

"אני רוצה לקחת מהמסע הזה את הדברים הטובים שקרו לי", מסכמת ראדה. "נכון, היה קשה ולעתים אפילו קשה מאוד, אבל הצלחתי להתגבר ואני מאמינה שכעת אני אוכל להתגבר גם על הקשיים והפחדים שהיו לי, שגרמו לי להתנתק מהחברה הסובבת. הייתי צריכה לנסוע רחוק כדי להתחבר מחדש למה שקרוב".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 21 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות