כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כלה בכלא

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

החרדית שתכננה ירח דבש, נשלחה לכלא צבאי

צעירה חרדית שהחליטה להתגייס לאחר שהתרחקה מהדת, עזבה את הבקו"ם מעט לפני החיול. רגע לפני ירח הדבש שלה, לאחר שהתחזקה ונישאה לחרדי מקרית מלאכי, הגיעה לכלא 4 להסדיר את עניינה. לדברי מקורביה למרות שהובטח לה שיארגנו את העניין במהרה, היא נעצרה בגין עריקות

אלי ג'אן 
פורסם: 29.08.12, 10:19

הקהילה החרדית בקרית מלאכי כמרקחה: דבורה לאה כהן (20), חסידת חב"ד שהתחתנה לפני כחודש וביקשה לנסוע לניו-יורק, נעצרה שלשום (יום שני) על ידי הצבא כיוון שברישומיו היא מופיעה כעריקה. אתמול (יום שלישי) האריך בית המשפט הצבאי את מעצרה עד להיום (רביעי). ובינתיים לחץ כבד מופעל על ידי חברי כנסת ושרים במטרה לשחררה בהקדם.

 

רוצים לקרוא עוד על גיוס חרדים ?

 

 

כהן, תושבת צפת לשעבר המתגוררת כיום בקרית מלאכי, הגיעה לפני כשנתיים ללשכת הגיוס במטרה להתגייס לצה"ל. "באותם ימים היא קצת התרחקה מהדת, אז רצתה להתגייס", סיפרו בשכונה החרדית. עם זאת, כשהגיע רגע האמת, מעט לפני החיול בבקו"ם, עזבה כהן את המתחם ולא שבה אליו.

 

לפני כחודש נישאה לאלירן כהן, תושב קרית מלאכי והשניים תכננו לטוס לקברו של הרבי מליובאוויטש בניו-יורק. "היא רצתה לבדוק מה הסטטוס שלה בצבא, אז היא הגיעה לשם כדי להצהיר שהיא חרדית", סיפרו מקרוביה. 

 

במשטרה הצבאית, לשם פנתה ביוזמתה, אמרו לה לנסוע לכלא 4. לדברי תושבי קרית מלאכי המכירים אותה אף נאמר להם כי לאחר הליך קצר היא תשוחרר. אלא שבכלא 4 הכינו לה הפתעה - ועצרו אותה. "בעלה היה בשוק. הם רק התחתנו לפני חודש, והוא לא חלם ככה להתחיל את החיים שלו", אמרו בעיר.

 

אתמול, כאמור, קיים בית המשפט הצבאי דיון בעניינה והאריך את מעצרה. "הבקשה המקורית הייתה להאריך את מעצרה עד יום חמישי", אמר שלום פש, תושב קרית מלאכי המעורב בפרשה. "אבל הפעלנו עליהם לחצים גדולים ובסוף הם האריכו ביום אחד". פש אמר כי לו היו מאריכים את המעצר ביומיים, הצעירה הייתה שובתת רעב. "ראינו שהאריכו רק ביום, אז לא היה טעם", הסביר.

 

במקביל, חיים שטיינר, סגן ראש העיר ונציג חב"ד בעירייה, החל להפעיל את קשריו עם שר הביטחון, אהוד ברק, ושר הפנים, אלי ישי, במטרה לשחררה מהר

ככל הניתן. אתמול, שלחו חברי הכנסת מיכאל בן ארי ואורי מקלב מכתב לשר הבטחון אהוד ברק.

 

"דבורה לאה נהגה שלא כחוק כשלא הסדירה את עניין גיוסה או אי גיוסה כשהייתה צריכה להתייצב לשרות", כתבו בן ארי ומקלב, במכתב שפורסם לראשונה באתר COL. "אולם, עתה לאחר שנישאה ביקשה להסדיר את ענייניה מול המשטרה הצבאית, ומשבאה עם בעלה להסדיר את העניין, נלקחה מיידית לבית המעצר".

 

חברי הכנסת הסבירו כי מעצרה של אישה חרדית נתפס בעיני הציבור כפגיעה חמורה בצניעותה. "אנו פונים אליך ומבקשים את התערבותך המיידית לשחרורה, ואין ספק שמכאן והלאה תתייצב כפי שנדרש למשפט שייערך לה. שם תוכל להציג את טיעוניה ואם יהיה צורך בהענשה, יש למצוא את הדרך שלא ייפגעו גדרות הצניעות", סיכמו הח"כים.

 

בשכונת חב"ד בקרית מלאכי ובשאר קהילות חב"ד בארץ, עלה המעצר לראש סדר היום. החב"דניקים סבורים אמנם כי כהן נהגה שלא כשורה כשלא התייצבה בפני צה"ל עוד קודם לכן, אולם לדבריהם על המשטרה היה להפעיל שיקול דעת. "היא הייתה בחורה צעירה שהייתה מבולבלת באותה תקופה", אמרו. "הם עברו כל גבול עם זה שעצרו אותה. במיוחד כשהיא כלה".

 

ההערכות בקהילה הן שבדיון היום (רביעי) ייגזרו עליה לפחות שבועיים נוספים במעצר, אולם בקהילה החרדית מפעילים גם ברגעים אלו את כל הגורמים, על מנת שהצעירה תשתחרר מהכלא הצבאי מוקדם ככל האפשר.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 52 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות