כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כאן גרים בבושה

למה להנציח צינור ולא אנשים גדולים?
למה להנציח צינור ולא אנשים גדולים? 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

התושבים טוענים: שם הרחוב מביך אותנו

תושבים ברחובות פנו לעירייה בדרישה לשנות את שמו של רחוב דו-פיה, צינור בעגה רחובאית. התושבים מתביישים להזמין אורחים, ובעירייה מסבירים שחילוקי הדעות לא הוכרעו

מתן וסרמן 
פורסם: 23.08.12, 07:36

תושבי רחוב דו-פיה בשכונת גני סביון ברחובות פנו לאחרונה לעירייה בדרישה לשנות את שם הרחוב, שלדעתם לא מכבד אותם. השם דו-פיה נקבע בזמנו כדי 'להנציח' מונח רחובותי ותיק מימי קום המושבה, הבא לתאר צינור מים.

 

 

"אני חושב שהשם מבזה, ראוי היה לו נקרא הרחוב על שמו של איש ציוני גדול או חלל מערכות ישראל", אומר ישראל סלע, תושב הרחוב. תושב אחר הוסיף:

"אני חושב שזו תעודת עניות של המערכת העירונית. מילא שלא שיתפו אותנו ביום הכרזת השם, אבל גם לאחר תלונות רבות עדיין לא קיבלנו תשובה מספקת".

 

גם חבר מועצת העיר ועדת השמות בעיריית רחובות, חנניה ויינברגר, מצר על ההחלטה וטוען שמעולם לא התקבלה בוועדת השמות: "לפני כמה שנים הציע בעל הקרקע מספר שמות לרחוב הזה, אבל הנושא כלל לא נידון בוועדת השמות, בעקבות בקשה שלי לדון בשמות חלופיים שבעיני מהותיים יותר לצביונה של העיר ומכבדים אותה יותר. כנראה שלא כולם שותפים לתחושה הזאת, כי קמנו יום אחד וגילינו ששם הרחוב נקרא כך. זה מאוד תמוה בעיניי".

 

תושבי הרחוב מקווים כי פנייתם האחרונה לעירייה תענה ושמו של הרחוב יוחלף. סלע: "עד היום באמת שהרגשנו לא בנוח ולא טוב עם המצב, אפילו כשהזמנו אורחים זה היה מלווה בתחושה מאוד לא טובה. אני מקווה שאולי כעת יתעוררו וישימו סוף לעוגמת הנפש שאנחנו חווים".

 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "אכן הייתה בקשה להחליף את שם הרחוב, הנושא נידון מספר פעמים אולם קמו מתנגדים לבקשה. מאחר ולשם הרחוב יש מתנגדים ותומכים, ומאחר ועל משקל המאזניים עומדת ההיסטוריה הרחובותית - חילוקי הדעות סביב שם הרחוב לא הוכרעו עד עצם היום הזה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 90 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות