כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
קניון פלוס

אייס מול. לא קל ללמוד להחליק על הקרח צילום: יוסי דוס-סנטוס
אייס מול. לא קל ללמוד להחליק על הקרח צילום: יוסי דוס-סנטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

'אייס מול' - קניון האטרקציות החדש והמלהיב

משטח החלקה על הקרח, פארק שעשועים וג'ימבורי, איגלו קרח ענקי ומזחלות. חנויות ומסעדות. האטרקציה הענקית 'אייס מול' נפתחה השבוע באילת ומשכה את ההמונים שבאו ליהנות מביקור צונן באמצע חודש אוגוסט. "זהו מקום ברמה בינלאומית", אומרים התושבים ששיוועו לאטרקציות חדשות בעיר

טוני ליס 
פורסם: 09.08.12, 15:16

זה לא עוד קניון רחב ידיים, זה לא עוד מרכז בילוי וזו לא סתם אטרקציה אלא הדבר הגדול הבא, כך מבטיחים לנו היזמים העומדים מאחורי קניון 'אייס מול' שנפתח השבוע להרצה באילת. לפי התגובות הנלהבות של המבקרים, נדמה כי הם ישבו וכססו ציפורניים בציפייה דרוכה לפתיחת המתחם.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

אילו היה רק משטח להחלקה על הקרח, דיינו. אילו היו רק לונה פארק לילדים ומבוגרים וג'ימבורי לפעוטות, דיינו. אילו היה רק איגלו קרח ענקי המוריד שלג באמצע הקיץ האילתי, דיינו. אילו הציעו לנו רק שפע מסעדות וחנויות הנפתחות במקום, היינו אומרים דיינו. אבל הואיל והאייס מול הביא לנו את כל אלו תחת כיפת גג קמורה ועוד הרבה יותר, אז מה הפלא שהמקום שנפתח בסוף השבוע האחרון גורם לנו להרגיש כמו בחו"ל.

 

עולים על הקרח

משטח ההחלקה על הקרח שנפתח באילת מעורר התרגשות עזה בלבו של כל אילתי. מי שנכנס באמצע חודש אוגוסט מהמדבר הלוהט לקניון הענק, לא יכול אלא להתרגש מהרחבה הענקית המרוצפת בקרח.

 

חיים כהן־אכד, מנהל הקניון, פתח את שעריו עם צ'ופר למבקרים - נעלי גלישה להשאלה חינם לכל דורש. אין פלא שעמדת חלוקת נעלי הגלישה הפכה לאטרקציה המרכזית של הקניון. מאות ילדים, בני נוער ומבוגרים הצטופפו מסביב לעמדה, מחכים בתור משתרך לזוג נעליים שיהלום את מידתם.

 

 

אייס מול - לא שוכחים את הקטנטנים (צילום: יוסי דוס-סנטוס)
אייס מול - לא שוכחים את הקטנטנים (צילום: יוסי דוס-סנטוס)

 

כמובן שהצטרפנו לתור כדי להוכיח לעולם שאנחנו יודעים לכבוש גם את ערבות הקרח ולא רק את חופי הים הלוהטים. האמת צריכה להיאמר, מעולם לא החלקנו על קרח.

 

הילדים האילתים שגלשו בעליזות על המשטח החלקלק, הביאו אותנו לחשוב שהדבר קל מאין כמוהו. אחרי הכל, מה יודעת ילדה בת עשר שאני ממרום ניסיוני לא יודעת? בעודנו משוכנעים שהמשימה תהיה פשוטה מאין כמוה, עלינו על הרחבה. הצעד הראשון על הקרח היכה אותנו בתדהמה, מסתבר שלקרח החלקלק יש תכונה ערמומית לא פחות, הוא גורם לך להחליק.

 

ברגעים הראשונים בהם הבנו שרגל ימין מתעקשת להחליק שמאלה ורגל שמאל שואפת בעצת משטח הקרח להחליק לצד ימין, נצמדנו בפראות למעקה העזר, עם מבט אימה מטורף בעיניים. כשאזרנו קצת אומץ וניסינו להניח למעקה ולהצטרף למחליקים הצעירים שגמעו את הרחבה בתנועות חלקות, התעקשו המחליקיים לסבך את רגלינו לכלל גליצ'ה מפוארת ולהפיל אותנו על החלק הרך יותר שבגוף.

 

הרגשה של חו"ל

לאחר מכן יצאנו לסיור בקניון הענק ולשוחח קצת עם המבקרים הנלהבים שהגיעו לתור את הפלא החדש, והתגובות היו יותר ממעודדות ליזמים שהביאו את ה'אייס מול' לאילת. "לא רוצה שייגמר", הודיעה לנו עדי בוני בת ה־12, שהגיעה להחליק עם אחותה. "זו הפעם הראשונה שאני מחליקה על הקרח וזו חוויה מדהימה, החלקתי אתמול שעתיים וחצי והיום הגעתי שוב, איזה כיף".

 

 

אייס מול - הרבה יותר מעוד קניון (צילום: יוסי דוס-סנטוס)
אייס מול - הרבה יותר מעוד קניון (צילום: יוסי דוס-סנטוס)

 

נועה צרפתי שהגיעה ל'אייס מול' בפעם הראשונה עם ארבעת ילדיה בירכה על פתיחת המקום בחופש הגדול, בשעה שהורים רבים משוועים לאטרקציות ופעילויות שיגרמו להנאה לילדיהם שרובצים מול מסך הטלוויזיה והמחשב. "אני אילתית ואני שמחה מאוד על האטרקציה, מעולה שהמקום נפתח, יש לאן לקחת את הילדים", אמרה.

 

הבנו שמשטח ההחלקה אכן מפתה בחלקלקותו הקרירה, אבל יש עוד ועוד אטרקציות בקניון הענקי והלונה פארק הגדול בקומה העליונה המעוטר בשלל אורות צבעוניים בהחלט פיתה אותנו להיכנס בין שעריו. מדובר במתקני משחק לילדים ומבוגרים, מכונות ממכרות וסימולאטורים לנהיגה באופנוע ומכוניות מרוץ.

 

אפי זוהר הגיעה עם הבן אוהב בן השבע שעלה למתקן דמוי ספינה והתנדנד באושר. "מקום יפה, הילדים נהנים מאוד אבל ההורים קצת פחות", אמרה זוהר. "15 שקל עולה המתקן של הספינה, מכוניות מתנגשות 30 שקל, סיפור יקר מאוד".

 

בכניסה לפארק ובין המתקנים, מוצבות מכונות משחק לילדים ולמבוגרים, הסענו חייזרים ירוקים לצלחת המעופפת שלהם, ניסינו לשלות כדור באמצעות זרוע

 חשמלית, הוצאנו כמה עשרות שקלים בניסיון להפיל מטבעות לכיסינו, בקיצור, חזרנו לכמה רגעים לתקופת הילדות.

 

בהמשך, עלינו לג'מבורי לפעוטות בקומה העליונה, ומיד אחרי שחלצנו נעליים, התאהבנו במקום. קרוסלות, מגלשות, משטחי קפיצה ובלונים מעופפים, המתקנים עשויים מחומרים רכים, אין פינות חדות, גן עדן לילדים.

 

את משפחת אסולין פגשנו ליד האיגלו השקוף שעתיד להיפתח בעוד כשבועיים. האיגלו, כך מבטיחים לנו, יוריד שלג וייאפשר למבקרים להתגלץ' במגלשה ענקית. "הרגשה של חו"ל", אמרה אם המשפחה דליה. "פשוט נעתקו לי המילים מהפה. כיף שיש לאן לבוא ולתת לילדים מקום לשחק בו. זהו מקום ברמה בינלאומית ולדעתי, מהיום איש לא יוכל לשאול: מה יש לכם באילת חוץ מים ועיר המלכים? אטרקציה נהדרת ושווה כל רגע".

 

הדור הבא של הקניונים

מנהל האייס מול, חיים כהן־אכד, היה טרוד להפליא השבוע, אולם לא הסתיר את שביעות רצונו מהתגובות הנלהבות שהרעיפו עליו המבקרים. "ה'אייס מול' הוא הדבר הגדול הבא", אמר. "הימים בהם קניונים נפתחו סביב עוגנים כמו חנויות גדולות, עברו חלפו. הדור הבא של קניונים הוא לא מרכז קניות אלא מרכז בילוי, אטרקציות וקניות. ה'אייס מול' מציע שפע אטרקציות ומשחקים, בית קולנוע שבעה מימדים שייפתח בקרוב, בתי קפה, מסעדות, וכמובן חנויות שונות ומגוונות. משפחה יכולה להגיע אלינו, להטעין כרטיס מגנטי בכסף עבור הילדים והם ישתמשו בו למשחקים בלונה פארק, באיגלו ובמשטח ההחלקה. בינתיים, בני הזוג יכולים לאכול, לשבת בבית הקפה או לערוך קניות".

 

כהן־אכד מספר כי עלות המשחקים והאטרקציות משתנה ונעה בין שקל אחד לשלושים וחמישה שקל. עבור שכירת הנעליים להחלקה על הקרח גובים 20 שקל לתייר ועשרה שקלים לתושב אילת עם הצגת תעודת תושב.

 

"בימים הראשונים בחרנו לא לגבות תשלום עבור ההחלקה על הקרח והתגובות נפלאות. בעתיד, אנו מתכננים להפעיל מינויים לתושבי אילת. לדעתי, אילת הולכת להרוויח בגדול, זהו מקום לילדים, לצעירים ולמבוגרים. משפחה אילתית יכולה לבלות במקום יום שלם ולא להשתעמם לרגע. בקרוב, יגיעו מחליקים מקצועיים מרומניה שהזמנו להופיע אצלנו. בכל כמה שעות, תיערך הופעה על הקרח ובכל ערב, יתקיים מופע בן חצי שעה", מספר כהן־אכד.

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע בעיתון "ידיעות אילת"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות