כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עוד חוזר הריקוד

"אם בערד שרים, בכרמיאל ירקדו". פסטיבל המחולות צילום: גיא כץ באדיבות מטה פסטיבל מחולות כרמיאל
"אם בערד שרים, בכרמיאל ירקדו". פסטיבל המחולות צילום: גיא כץ באדיבות מטה פסטיבל מחולות כרמיאל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כרמיאל: פסטיבל המחולות יהיה יקר יותר

הפסטיבל ה-25 יחל ב-7 באוגוסט. מכיוון שרק גופים ציבוריים יכולים לתרום, מחירי הכרטיסים יעלו במקצת. ולחובבי הספורט: מסכי ענק ישדרו את המשחקים האולימפיים מלונדון

נטע פלג 
פורסם: 26.07.12, 07:33

ב-7 באוגוסט יחל בפעם ה-25 פסטיבל המחול של כרמיאל. במשך שלושה ימים ולילות יתקיימו בקרית הפסטיבל כ-100 מופעים ואירועים, בהשתתפות כ-10,000 רקדנים מהארץ ומהעולם. כמיטב המסורת, צפוי הפסטיבל למשוך יותר מ-250 אלף מבקרים.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

  

מופע הפתיחה של הפסטיבל ייערך באמפיתיאטרון העירוני, וישתתפו בו כ-1,500 רקדנים, לצד הופעות של הזמרים אחינועם ניני, יהורם גאון, גלית גיאת ומישל כהן.

 

הפסטיבל ימשוך גם מופעים בינלאומיים, כמו להקת בלט ברזיל, תיאטרון מחול פיטסבורג מארצות הברית, להקת המחול המודרני מגואנגדונג שבסין ובלט מץ מצרפת.

 

ביום שני נערכה מסיבת עיתונאים בהשתתפות ראש העיר, עדי אלדר, יו"ר עמותת הפסטיבל, כרמי שלום, מנכ"ל הפסטיבל, אהרון סולומון, ומנהל ההפקה של הפסטיבל, אלי שדה.

 

אלדר אמר באירוע: "את הפסטיבל הקים ראש העיר הראשון, ברוך ונגר ז"ל. אני הייתי בתקופה ההיא יועץ שר החינוך, וברוך הזמין אותי ערב לפני הפסטיבל לראות את האמפי. נדהמתי. זה בעצם הזיכרון הראשון שלי מהפסטיבל.

 

"לא העליתי בדעתי שמהשנה השנייה אני אצטרך לדאוג לקיומו של הפסטיבל. אני אומר זאת בצער גדול על לכתו של ברוך מעימנו".

 

אלדר הודה בכנות, כי לאורך השנים הועלו תהיות באשר לנחיצות המיזם: "התעקשתי שהפסטיבל יתקיים בכל שנה, מתוך מטרה לקבע אותו כמסורת רבת שנים, בעלת שם. המיתוג של כרמיאל משתלב היטב בנושא, כי מיתוג המשנה של העיר הוא עיר המחולות.

 

"בפסטיבל אנחנו מקיימים אירועים שונים לכל המשפחה, כך שהסלוגנים 'כרמיאל לגדול ולגדל', לצד 'עיר המחול', משתלבים היטב יחדיו".

 

אלדר טען, כי סוד ההצלחה של הפסטיבל נובע מכך שניתן לצפות במופעים רבים ללא תשלום, ובנוסף "יש הפעלה של אלפי אנשים, שלא יושבים באופן סטטי ורואים הופעה, אלא מופעלים ורוקדים במשך שלושה ימים ולילות".

 

כרמי שלום: "שני שלישים מעלות הפסטיבל ממומנים מהכנסות עצמיות, ופחות משליש ממומן על ידי משרד התרבות.

 

"לצערנו, יש תקנות חדשות, המגבילות את היכולת של גופים שונים לתרום לפסטיבל, וכרגע רק גופים ציבוריים יכולים לתרום. משום כך, העלינו מעט את מחיר הכרטיסים למופעים שבאמפי.

 

"כרטיסים על הכיסאות, לתושבי כרמיאל, במכירה מוקדמת, יעלו 60 שקל, ועל הדשא 20 שקל. אלו מחירים עממיים. לשמחתנו, השם של הפסטיבל הוא טוב, ועל כך מעיד קצב מכירת הכרטיסים כבר במועד זה".

 

אהרון סולומון: "אני רוצה לספר איך נולד הפסטיבל. בראשית שנות ה-60 הוקמו הערים ערד וכרמיאל, והיתה מעין תחרות סמויה בין ראש המועצה של ערד, בייגה שוחט, לבין ראש המועצה בכרמיאל, ברוך ונגר.

 

"בראשית שנות ה-80 הקים שוחט את פסטיבל ערד, והזמין אליו את ונגר, אליו נלווינו שמוליק פרידר ז"ל, עדי אלדר, שהיה אז מנהל מחלקת החינוך, כרמי שלום, שעבד גם הוא במחלקת החינוך, ואני, שעבדתי במחלקת ההנדסה.

 

"עם סיום הפסטיבל, בדרכנו חזרה לכרמיאל, אמר ונגר: 'אם בערד שרים, בכרמיאל ירקדו'".

 

בעיריית כרמיאל ציינו, כי במהלך ימי הפסטיבל תהיה קרית הפסטיבל פתוחה לקהל הרחב ותציע השתתפות בהרקדות המוניות ללא הפסקה, עם מיטב המרקידים, באולמות המתנ"ס, במגרשי הטניס ובאולם רבין.

 

בנוסף, יתקיימו בעיר יריד כללי, יריד אמנות, יריד מזון ותערוכות, ויוצבו מסכי ענק לטובת אוהדי הספורט, שיוכלו לצפות במשחקים האולימפיים שייערכו בלונדון.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות