כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
צמצום ההסתננות

אילוסטרציה צילום: רויטרס
אילוסטרציה צילום: רויטרס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ירידה במספר המסתננים המגיעים לאילת

מנתוני משרד הפנים עולה כי במחצית הראשונה של חודש יולי חצו את הגבול מסיני לאזור אילת רק 140 מסתננים, שנכלאו במתחם כליאה. רשות ההגירה והאוכלוסין תסגור עסקים שיעסיקו מסתנני עבודה

אהובה מאמוס 
פורסם: 23.07.12, 11:03

מנתוני משרד הפנים עולה כי חלה ירידה חדה במספר המסתננים לישראל ולאילת דרך חצי האי סיני במחצית הראשונה של חודש יולי. עוד עולה כי במחצית הראשונה של החודש חצו את הגבול מסיני לאזור אילת רק 140 מסתננים. כולם נעצרו ונכלאו במתחם כליאה. לשם השוואה, בחודש יוני עברו את הגבול 928 מסתננים.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

בדיון שעסק בנושא המסתננים שכינס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בלשכתו, ועסק בטיפול במסתנני עבודה בלתי חוקיים, התברר כי מספר המסתננים בחודש יוני פחת במחצית בהשוואה למספר המסתננים בחודש מאי. גם בהשוואה למספר המסתננים ביוני אשתקד, חלה ירידה משמעותית.

 

בדיון השתתפו שר הביטחון, אהוד ברק, שר הפנים, אלי ישי, שר המשפטים, יעקב נאמן, סגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר נווה, סגן המפכ"ל, ניצב ישראל יצחק, ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', נציב שירות בתי הסוהר, רב־ניצב אהרון פרנקו, ונציגי משרדי הביטחון, האוצר, הפנים והמשפטים.

 

על פי הנתונים שנמסרו, נעצרו בסוף השבוע שלפני האחרון כ־11 מסתננים, ומתחילת החודש כ־130 מסתננים. כל המסתננים נכנסו למעצר במתקן סהרונים, בהתאם לחוק ההסתננות החדש, שמאפשר מעצר של עד

שלוש שנים. בנוסף, נמסר כי בחודש יוני נעצרו 928 מסתננים, לעומת 2,031 בחודש מאי 2012. ביוני אשתקד חצו 1,213 מסתננים את הגבול.

 

בהתאם לעדכון בנוגע לחקיקה נגד מעסיקים של מסתנני עבודה בלתי חוקיים, סוכם כי רשות ההגירה והאוכלוסין תחל בסגירת עסקים של מי שמעסיק מסתנני עבודה לא חוקיים.

 

במהלך הדיון עדכן סמנכ"ל משרד הביטחון, בצלאל טרייבר, כי תוך כשבוע תושלם בנייה של יותר מ־200 ק"מ בגדר הגבול, וכי עד חודש אוקטובר תושלם הגדר, למעט 14 ק"מ שעוטפים את אילת ויושלמו עד תחילת שנת 2013.

 

בנוסף, אמר טרייבר כי בחודש הקרוב יתווספו 4,000 מקומות שהייה למסתננים שייעצרו, כך שעד סוף השנה יהיו יותר מ־12,000 מקומות כליאה למסתננים.

 

נתניהו שיבח את העבודה המתבצעת ואמר: "הפעילות הנחושה של הממשלה כבר מראה תוצאות בשטח. יש עוד הרבה עבודה לעשות, אבל אנחנו בדרך הנכונה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות