כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 

התלמידים באירוע צילום: אור ירוק
התלמידים באירוע צילום: אור ירוק
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הדור הבא למען הבטיחות בדרכים

עמותת אור ירוק קיימה את תחרות היזמים השנתית בנושא בטיחות בדרכים. שבעה בתי ספר מכל רחבי הארץ זכו בפרס בתחרות יזמים צעירים והציגו פיתוחים טכנולוגיים בתחום הבטיחות בדרכים

mynet 
פורסם: 20.06.12, 08:00

בשבוע שעבר התקיים טקס סיום "יזמים צעירים לבטיחות בדרכים" באולם ווהאל סנטר, בגבעת שמואל. לשלב הסיום הגיעו שבעה צוותים, שהורכבו מבני נוער שבחרו לפתח אמצעי בטיחות טכנולוגיים בתחום הזהירות בדרכים.

 

תלמידי בית הספר יסודי קהילתי "רעות", מגדרה פיתחו מושב המתריע כי הנהג נרדם במהלך הנסיעה. לפני תחילת הנסיעה מכניס הנהג את משקלו וגובהו ומתחיל בנסיעה. הירדמות תביא להתרעה קולית (צפצוף) והתרעה של נורית אדומה, המורכבת ליד מגן הראש.

 

תלמידי חטיבת הביניים מקיף ח' על שם בר לב מראשון לציון, פיתחו שלט תלת מימדי, המיועד לחלון האחורי של כלי הרכב, עם כיתוב מתחלף המעורר מודעות למרחק בין מכוניות. מדובר בשלט דומה לשלט "נהג חדש", אך כשמתקרבים לרכב, השלט מחליף צבעים ומסרים, הנוגעים לבטיחות בדרכים.

 

תלמידי חטיבת הביניים "אחד העם" בפתח תקוה, פיתחו מוצר המונע השארת פעוט בתוך כלי הרכב. המוצר מורכב משתי יחידות הנמצאות אחת ליד השנייה, אחת מחוברת לתינוק והשנייה למחזיק המפתחות. יציאה מכלי הרכב ללא התינוק תיתן התרעה ותמנע את הישארות התינוק בכלי הרכב.

 

תלמידי כיתה ט' במכללת אורט גבעת רם בירושלים, פיתחו את ה"אורטוספוג", מגן ספוג עם כיסוי מכותנה, המונע את החיכוך בין חגורת הבטיחות לחזה ולצוואר. המוצר בא לענות על חוסר הרצון של הילדים לחגור חגורת בטיחות מחוסר נוחות. המוצר מתיישב בנוחות על בית החזה ומגן גם על הצוואר.

 

השקית הנוחה שפיתחו תלמידים מעמק חפר (צילום: אור ירוק)
השקית הנוחה שפיתחו תלמידים מעמק חפר (צילום: אור ירוק)

 

תלמידי כיתה ט' מבית הספר מקיף-מכללה אורט-רוגוזין בקריית גת פיתחו שמיכה אשר משתלבת עם כסא התינוק ומונעת מהשמיכה ליפול במהלך הנסיעה.

 

תלמידי חטיבת הביניים "רשיש" מפתח תקוה פיתחו חולצת ספורט העשויה מחומרים דוחי זיעה, אשר זוהרת בחושך.

 

תלמידי כיתה ט' בבית ספר "שחר מעיין" מהמועצה האזורית עמק חפר פיתחו מוצר תחת הסיסמא: "חושבים ירוק - הולכים רחוק". התלמידים פיתחו שקית עם
מכסה המתלבשת על פח האשפה ברכב, שניתן להסירה בקלות ולרוקן, או להשליך לפח המחזור.

 

תלמידי בית הספר קריית החינוך ע"ש יצחק רבין חטיבה ב' בנשר, פיתחו משחק קלפים המיועד לילדים, כאשר מטרתו היא לחנך לזהירות בדרכים תוך כדי משחק.

 

כל אחת מהקבוצות זכתה בשי מתנת עמותת אור ירוק על הפיתומים הטכנולוגיים החדשים. זו השנה הרביעית ברציפות שבה מתקיים המיזם, המעודד את היזמים הצעירים להקים חברות לכל דבר ועניין. התלמידים מתנסים בעולם העסקים, מציבים יעדים ופועלים כחברה עסקית עם רצון לשווק את המוצר בהצלחה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות