כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
נגמר הפסטיבל

אירוע תרבות בשוק צילום: רפי קוץ
אירוע תרבות בשוק צילום: רפי קוץ
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מחנה יהודה: הסוחרים התנגדו, בלבסטה בוטל

סוחרי השוק התנגדו לאירוע הענק, שלטענתם מושך תיירים שלא קונים כלום. מפיק בלבסטה: "אני בהלם, אלחם נגד הגזירה"

ציפי מלכוב 
פורסם: 24.05.12, 15:18

אירועי בלבסטה בקיץ, שהתקיימו בשנתיים האחרונות בשוק מחנה יהודה, בוטלו. בשבוע שעבר קיימו אנשי ועד סוחרי שוק מחנה יהודה פגישה עם נציגי האגף לתרבות ופנאי בעירייה והביעו את מחאתם על אירועי הבלבסטה ועל התנהלות העירייה. בסוף הפגישה הוחלט לבטל את ההפקה כולה.

 

  ידיעות נוספות על השוק:

 

לפני כשלושה שבועות שלחו 313 סוחרים, כמחצית מסוחרי השוק, מכתב בנושא לראש העירייה ניר ברקת. במכתבם הביעו מחאה על כך שהעירייה תחת ניהולו הפכה את השוק לאתר תיירות, תוך התעלמות מהסוחרים ומצורכיהם.

 

לטענת הסוחרים, הבלבסטה רק הפריעה לשגרת השוק. "המבלים המגיעים לשוק לא קונים שום דבר", אמר יו"ר עמותת סוחרי השוק שמעון דרוויש. לטענתו, במשך יותר משנה הוא פנה בשם הסוחרים לעירייה וביקש כי הפקת האירועים תיעשה בשיתוף עימם, כדי ליצור "חוויה הן לקונה והן למוכר", כהגדרתו. למרות זאת, לטענתו, הוא לא זכה לשיתוף פעולה מהעירייה. "הם עושים מה שבראש שלהם", ציין.

 

לטענותיו הצטרף בעלי 'קפה מזרחי' אלי מזרחי. "אני שמח שעמותת הסוחרים ביטלה את הבלבסטה. מי צריך את זה בכלל?" אמר. "האירוע לא סייע בכלל

לסוחרי השוק - בקושי מישהו השאיר עשרה שקלים. אם העירייה באמת רוצה לעזור לשוק, מוטב שתסדיר את עניין החניה ותבצע את עבודות השיפוץ בשוק".

גם החרדים במועצת העירייה, שהתנגדו בתוקף לאירועים, בירכו על ביטול האירוע. הם דרשו מברקת כבר לפני כשנה שיבטל את הפסטיבל הקיצי, שכן השוק נמצא סמוך לכמה שכונות חרדיות, ביניהן בתי מונקטש וכנסת ישראל, ואינו הולם את אופיין. סגן ראש העירייה יוסי דייטש אמר, "אם רוצים את הבלבסטה, שירחיקו את האירועים האלה מהשוק אל שכונות דרום העיר".

 

מפיק 'בלבסטה' קובי פריג' אישר השבוע שאכן מסתמן כי האירוע יבוטל או יתקיים במקום אחר. "אני בהלם מוחלט", אמר. "מדובר באירועים מושקעים שנועדו לסייע לשוק. לדעתי הסוחרים תופסים עלי טרמפ. הם מתחשבנים איתי אבל למעשה מתכוונים לצאת נגד העירייה כדי למחות על בעיות התחבורה ומצוקת החניה. אנחנו עומדים כבר לסגור את האירועים שיתרחשו בשוק בתחילת אוגוסט. אעשה הכל כדי למנוע את הגזירה שנחתה עלי ואנסה להידבר עם דרוויש כדי לשכנע אותו בחשיבותו של הבלבסטה לשוק".

 

העירייה: "ראש מינהל פנאי ומנהל אגף תרבות נפגשו עם נציגי הוועד, הצדדים משוכנעים בחשיבות אירועי תרבות בשוק ופועלים יחדיו לבניית הנוסחה הנכונה לקיומם".

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות