כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
השקעה לעתיד

אילוסטרציה צילום: Index Open
אילוסטרציה צילום: Index Open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

איפה הכסף? במטחנת הבשר ומתחת לכיור

נציגי המרכז הישראלי לאפוטרופסות מצאו כ־112 אלף שקל במזומן מתחת לכיור בתנור ובמטחנת הבשר בחיפוש שנערך בביתה של קשישה ערירית מהנגב לאחר שהועברה לבית אבות

יעקב לוי 
פורסם: 21.05.12, 10:31

מתחת לכיור, בתנור ואפילו בתוך מטחנת הבשר התגלו במקרה יותר כ־112 אלף שקל במזומן במהלך טיפול בקשישה ערירית מהנגב . את הכסף מצאו נציגי המרכז הישראלי לאפוטרופסות, שאמרו כי "בעזרת הכסף תמומן רווחתה של הקשישה לשארית חייה".

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

קשישה ערירית מהאזור הועברה באחרונה על ידי גורמי הרווחה לבית אבות כיוון שאינה יכולה לדאוג לצרכיה, והיתה זקוקה לתמיכה יומית. עקב כך מונה המרכז הישראלי לאפוטרופסות (הקרן לטיפול בחסויים), תאגיד האפוטרופסות הגדול במדינה ללא מטרות רווח, לשמש כאפוטרופוס. תפקידו של המרכז הוא להגן על זכויותיהם וצרכיהם הכלכליים, הגופניים, הנפשיים והחברתיים של אלפי חסויים שנמצאים באחריותו.

 

עובדי המרכז הישראלי לאפוטרופסות ביקשו לכנס את נכסי הקשישה לצורך מימון צרכיה, והגיעו לבדוק את תכולת ביתה. העובדים גילו שהבית נפרץ, אך בניגוד לפורצים שלא מצאו דבר, עובדי המרכז המיומנים מצאו במקום נסתר כ־27 אלף שקל, שהופקדו מיד בחשבונה של החסויה.

 

במשרד ממונה הנכסים במחוז באר שבע של המרכז הישראלי לאפוטרופסות, בו מטופלת החסויה, סיפרו כי בביקור נוסף בבית האבות גילתה הקשישה שהיא החביאה כסף גם בתנור.

 

"אנו בעלי ניסיון במקרים כאלה, ומטרתנו למצות את כל האופציות על מנת להגן על הזכויות של החסויה ועל נכסיה", אמרו במשרד הישראלי לאפוטרופסות.

 

"כשהגענו לדירה ערכנו חיפוש מדוקדק", הוסיפו מהמרכז הישראלי לאפוטרופסות. בנוסף ל־1,000 שקל שמצאנו בתנור, גילינו עוד אלפי שקלים

 גם במקומות פחות שגרתיים: מתחת לכיור, במטחנת הבשר ועוד. לפני שפינינו את תכולת הדירה, נעשה חיפוש נוסף תוך פירוק בתי תריס, בוידעם, כלי מטבח, המזנון, פתיחת מזרונים ועוד".

 

רוני מתוק־שלי, רכזת הטיפול שמרכזת את הטיפול בקשישה, קיבלה מהקשישה, כאשר ביקרה אותה בבית האבות, מידע על חלק ממקומות המסתור של הכסף. מתוק־שלי ציינה כי בעזרת הכסף יתאפשר לטפל באישה ולדאוג לצרכיה, כיוון שעד היום היא חיה בצמצום.

 

תמר פורת, מנהלת מחוז באר שבע והדרום של המרכז הישראלי לאפוטרופסות, הוסיפה: "בסך הכל נמצאו בדירה 112,700 שקל שהופקדו כמובן בחשבונה של הקשישה. כעת יוכלו עובדי המרכז לפעול לרווחתה ולשיפור איכות חייה במסגרת בית האבות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות