כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דמוקרטיה במיטבה

שתי דקות ועשר שניות. ישיבת מועצה בכרמיאל צילום: דורון גולן
שתי דקות ועשר שניות. ישיבת מועצה בכרמיאל צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כרמיאל: ישיבת המועצה ננעלה לאחר שתי דקות

שלושת חברי האופוזיציה נעדרו מהישיבה בטענה שההחלטות ממילא מתקבלות בישיבות ההנהלה ותוצאות ההצבעה ידועות מראש. העירייה: "ישיבות ההנהלה מתקיימות בהתאם לחוק"

נטע פלג  
פורסם: 08.05.12, 10:23

שתי דקות ועשר שניות - זה הזמן שארכה ישיבת מועצת העיר בכרמיאל, ביום רביעי שעבר. שלושת חברי האופוזיציה נעדרו מהישיבה, שהחלה בשעה 19:30, מיד לאחר שהסתיימה ישיבת ההנהלה.

 

 

 

בתחילת ישיבת המועצה אושרו פה אחד שבעה תב"רים, בהם שיפוץ מועדון כיף לי אביב בכ-902 אלף שקל, במימון ביטוח לאומי, אבטחה, ציוד וביטחון בסך 40 אלף שקל, במימון משרד החינוך, ושביל אופניים בסך 350 אלף שקל, במימון החברה הממשלתית לתיירות.

 

לאחר מכן שיבחה סגנית ראש העיר, רינה גרינברג, את התנהלות העירייה בביקורו של נשיא המדינה, שמעון פרס, שנערך יומיים קודם לכן, והישיבה ננעלה.

 

דורון טל, פעיל חברתי שנכח בישיבה: "שיטת ניהול העיר דומה לשיטת הניהול הנהוגה בערים אחרות בישראל. הישיבה האחרונה ממחישה כי עניינים נסגרים בחדרי חדרים, ככל הנראה במסגרת המינהל. לדעתי, זה פגם מובנה בשיטה.

 

"נוכחות תושבי העיר בישיבות המועצה עשויה לתרום לביקורת בונה ולשיפור פעילות חברי המועצה לטובת כלל הציבור".

 

יו"ר האופוזיציה, אורן מילשטיין, שלח מכתב למנכ"לית העירייה, ד"ר חנה קובל, עליו לטענתו כלל לא קיבל תשובה. אמש 'נזרקה' לחצר ביתנו חוברת המכילה את הנושאים לישיבת מועצת העיר הקרובה", כתב. "לצערנו הרב, אין אף נושא לדיון, והדף הבודד שחולק מכיל אישור תב"רים ואישור פרישת שני עובדים.

 

"הרי ברור לחלוטין שאף לחברי האופוזיציה אין התנגדות לקבלת כספים ממקורות חיצוניים, ואת הישיבה הזו ניתן לקיים בהצבעה טלפונית.

 

"בחודש שעבר בוטלה ישיבת מועצת העיר על ידכם, והחודש מתקיימת ישיבה ללא נושאים. לשם מה להטריח את חברי המועצה אם אין ברצונכם לשתף אותם בקבלת
ההחלטות והנושאים החשובים לעיר? גם חלק מחברי הקואליציה התרעמו על זימון לישיבה חסרת נושאים".

 

מהעירייה נמסר: "הקואליציה מקיימת ישיבת הנהלה לפני ישיבת מליאת המועצה, בהתאם לכללים ולחוק. חברי האופוזיציה נוהגים להיעדר כמעט מכל ישיבות מליאת המועצה, וכאשר נותרים בהן רק חברי ההנהלה, שהם חברי הקואליציה, אין טעם לחזור על כל הנושאים שנדונו כמה דקות קודם לכך בישיבת ההנהלה.

 

"ישיבות ראשי המינהלים הן ישיבות מקצועיות, המיישמות את ההחלטות המתקבלות במועצה, ואין להן כל קשר לדיונים המתקיימים בישיבת מליאת המועצה.

 

"על פי החוק, עירייה חייבת לקיים לפחות עשר ישיבות מועצה בשנה. עיריית כרמיאל מקיימת ישיבה אחת לחודש לערך, שבה מתקיים דיון בנושאים שעל הפרק. לעיתים יש ישיבות עם נושאים רבים, לעיתים עם מספר נושאים מועט.

 

"החובה הדמוקרטית של מילשטיין, כחבר האופוזיציה, היא להגיע לישיבות המועצה ולהגיד את דבריו בפני כל חברי המועצה, אך הוא מדיר רגליו מהישיבות בעקביות, ולא מפספס אף הזדמנות להכפיש, באמצעות התקשורת, את כל העשייה של העירייה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות