כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
משחק מסוכן

יעל כהן מקבלת טיפול בבית החולים באדיבות בית חולים קפלן
יעל כהן מקבלת טיפול בבית החולים באדיבות בית חולים קפלן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שור נגח בצעירה מרמת הגולן וגרם לחבלות יבשות

יעל כהן מהיישוב חד נס ברמת הגולן ומתנדבת בשירות לאומי הגיעה לבית חולים קפלן כשהיא סובלת מחבלות יבשות בבטן וברגליים. שור צעיר וחסון נגח בה והעיף אותה על הגדר. "מבחינתו זה היה משחק. אני לא חוזרת לרפת"

אבנר לוטן ואתי דור-נחום 
פורסם: 01.05.12, 10:48

יעל כהן (18.5), תושבת המושב הקהילתי חד נס ברמת הגולן, הנמצאת בשנת שירות לאומי בקיבוץ באזור רחובות, הובהלה ביום ראשון האחרון לחדר המיון בבית החולים קפלן לאחר ששור צעיר וחסון נגח בה מספר פעמים והעיף אותה על גדר הרפת.

 

 

כהן לבשה חולצה אדומה אבל לדבריה אין קשר בין עובדה זו לבין התנהגותו התוקפנית של השור. "מבחינתו זה היה משחק", היא הסבירה.

 

עם הגעתה לבית החולים היא עברה סדרת בדיקות מקיפה על ידי צוות רופאי הכירורגיה הדחופה, בראשותו של ד"ר יורם קליין, ויצאה בנס עם חבלות יבשות בירך ובבטן.

 

כהן התגייסה לשירות לאומי בספטמבר האחרון לאחר שסיימה את לימודיה באולפנה בטבריה. את שירותה היא החלה לעשות באחד הקיבוצים באזור רחובות. במסגרת התנדבותה היא עושה מספר עבודות.

 

"יש לי כמה עבודות בקיבוץ כאשר בבוקר אני עובדת כרפתנית ואחר הצהריים אני עובדת עם ילדים", סיפרה כהן לאחר שהשתחררה מבית החולים.

 

"במסגרת עבודה שגרתית רציתי לעשות סדר כדי שנוכל לעבור ולנקות את הרפת של עגלים זכרים בוגרים, שיכולים להגיע למשקל של 200 ק"ג. מתוך קבוצה גדולה אחד העגלים לא הסכים לזוז.

 

"אז הוא ניגש אליי ופשוט החל לנגוח אותי בלי הפסקה מספר פעמים על הגדר. בדרך כלל הם מפחדים מבני אדם ואין להם אומץ, אבל הוא ניגש והחל לנגוח בבטן וברגליים".

 

כהן לבשה חולצה אדומה, אבל לדבריה אין לכך קשר עם תוקפנות השור. "זה סתם מיתוס שהצבע האדום מעורר אותם", היא הסבירה והוסיפה לתאר. "בזמן שהוא נגח בי עם הראש ניסיתי להשתחרר.

 

"התחלתי לצרוח וניסיתי לראות אם מישהו שומע אותי בגלל שזה מקום גדול והיה הרבה רעש של טרקטורים. לא ידעתי אם אצליח לברוח כיוון שהוא לא הפסיק.

 

ממש פחדתי הייתי היסטרית לגמרי, אבל איכשהו הצלחתי לתת לו מכה וכשהוא נהדף מהר קפצתי מעל הגדר. מישהו ראה אותי והגי שלי טיפול ראשוני עד שהובהלתי לבית החולים.

 

"מאחר שלשור הצעיר אין עדיין קרניים המכות שקיבלתי היו יבשות. להערכתי זה היה משחק מבחינתו. הם חושבים שהם קטנים, ובוודאי שאין לו מטרה לתקוף".

 

כהן נקלחה לבית החולים קפלן ותוך כדי הודיעה למקרה למשפחתה שבצפון. היא שוחרה אחרי יום ובינתיים היא בחופשת מחלה. "בקפלן כבר נרגעתי לגמרי בסיוע הצוות הרפואי. עברתי סדרת בדיקות מקיפה ואפילו העליתי חיוך מהטראומה שעברתי".

 

באשר לשאלה אם תחזור לעבוד ברפת היא השיבה: "בינתיים אני לא חוזרת לעבוד ברפת. גם כי אימא שלי לא מוכנה לשמוע על זה וגם אני קצת מפחדת".

 

אמה של כהן, כוכבה סיפרה: "לפני המקרה היא ביקרה בבית בשבת ואמרתי לה שלדעתי זה מסוכן לעבוד ברפת כי היא כבר קיבלה בעבר בעיטות. בשבת כשדיברנו אמרתי לה לבקש להפסיק, ולמחרת זה מה שקרה. מבחינתי זו הפעם האחרונה. היא לא חוזרת לרפת.

 

"היינו מאוד לחוצים מהמקרה. אני גרה ברמת הגולן והיא נמצאת בדרום, למזלי יש לה שם משפחה מאמצת ואחיות שגרות בסביבה. עכשיו אני נושמת לרווחה שזה נגמר טוב. היינו מאוד מודאגים".

 

 ד"ר יורם קליין, מנהל המחלקה לכירורגיה דחופה בבית החולים קפלן, הסביר כי בעת הגעתה של כהן לחדר המיון היא עברה סדרה מקיפה של בדיקות הדמיה שנועדו לשלול פגיעות פנימיות בשל העוצמה הרבה של המכה.

 

"לשמחתנו, למרות פוטנציאל הפציעה הגדול בסוג כזה של אירוע, ממש כמו מלחמות המטדורים בספרד, גילינו שאין נזקים משמעותיים. אני ממליץ שלא להיכנס בתוך קבוצה של שוורים ועגלים מכיוון שהן חיות טריטוריאליות התוקפות כשמרגישות מאוימות".

 

"המזל הגדול היה בכך שהשור הצעיר עדיין לא גידל קרניים גדולות וחדות, ולכן הפציעה הסתיימה בטיפול מקומי ואשפוז להשגחה בלבד. החברים שהוציאו אותה עשו את הנדרש במקרים כאלו והעבירו אותה באופן מידי לטיפול בחדר המיון הקרוב".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות